Miłosierny Samarytanin współcześnie Rodzinka.pl - Ciała obce w ciele Ludwika

Zepsucie

 Witajcie. Postanowiłem rozwinąć myśl, którą zacząłem pod tekstem Nerwinki.

 

 Nie jest tajemnicą, że dzisiejsza młodzież jest znacznie głupsza niż ich rodzice czy dziadkowie w ich wieku. Wystarczy włączyć sobie film Szatan z 7 klasy i porównać jaki jest Adam Cisowski oraz jaki jest współczesny 17 - latek. Oczywiście są wyjątki, ale bardzo rzadkie (chociażby ja się do nich zaliczam). Można je znaleźć w różnych organizacjach, jak np. Pro Life, ONR, MW czy Młodzi dla Wolności. Niestety, to są tylko wyjątki, które potwierdzają regułę. Większość dzisiejszej młodzieży jest ogłupiona. Nawet w harcerzy tracę powoli wiarę.

 Kto na tym zyskuje? Oczywiście koncerny medialne. Niedawno ukończyłem liceum i muszę z przykrością stwierdzić, że tyczy się to nawet *dojrzałej* młodzieży licealnej. Nawet oni cały czas gadają tylko o grach, netflixie, yotubie, instagramie, fame mma, marvelu i tak dalej. Podczas gdy idolem ich rodziców był np. Franz Maurer z Psów, ich idolem z młodości jest jakiś debilny Tony Stark czy inny Thanos. Ich relacje nie istnieją, opierają się tylko na facebooku, a nawet kontakt na żywo ogranicza się tylko do wydurniania się lub gadania o pierdołach. Wśród dzisiejszej młodzieży powstają wciąż pary, choć nie wiem jakim cudem i po co, skoro nie są w stanie kochać. Chyba tylko dla seksualnej przyjemności, która u dzisiejszych nastolatków jest już prawie normą!

 Druga sprawa to pseudopostępowe wychowanie. Kiedyś dzieci mówiły o nauczycielce *pani profesor*. Dziś mówią *facetka od biologii*. Kiedyś tatuaże były kojarzone z przestępcami. Dziś chce je mieć co druga nastolatka! Myślę, że do całkowitej demoralizacji dzieci potrzebna jest jeszcze edukacja LGBT i edukacja seksualna , której tak bardzo chce byłe PZPR.

 Podsumowując. W XXI wieku obok kryzysu kultury spowodowanym poprawnością polityczną (większość zachodnich filmów, gier i piosenek) oraz promowania debilizmu (filmy na youtube czy programy w telewizji jak np. Big Brother) mamy też do czynienia z zepsutym pokoleniem młodzieży. Czy nasza cywilizacja rzeczywiście upadnie, gdy pokolenie to dorośnie i przejmie pałeczkę od poprzedniego? Niestety w tej kwestii nie jestem optymistą.

 Na koniec jeszcze poruszę temat z jednego z odcinków *Rozmów niedokończonych* w Telewizji Trwam, aby lekarstwem na manię na punkcie mediów było spędzanie z dzieckiem możliwie jak najwięcej czasu i poświęcanie mu więcej uwagi. I to niech będzie złota rada dla wszystkich współczesnych rodziców.

Liczba ocen: 0
50%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: ~TomaszBordo
Kategoria: inne

Liczba wejść: 6

Opis:

Dodano: 2019-12-01 21:46:35
Komentarze.
*Canulas 11 m.
Ale że pod jakim tekstem? Poza tym dość sprawnie napisane. To Twoje czy przekopiowane? Jak Twoje to... ciekawe. Moża ta bluza diversa jednak też Twoja.
Odpowiedz
~zsrrknight 11 m.
Totalny bełkot napisany w pseudomądrym stylu. Wszystkie twoje argumenty to inwalidzi. Pisesz źle o marvelu itd, będąc jednocześnie fanem "tfurczości" Papryka Vege. Czysta hipokryzja.
Odpowiedz
Porównywanie filmów Patryka Vegi do Marvela to jak porównywanie filmów Nolana do Trudnych Spraw. Skoro uważasz, że moje argumenty są słabe, to podaj kontrargumenty.
Odpowiedz
*Canulas 11 m.
Ja się z niktórymi sprawami nawet zgadzam. Tyle że ja się nie spuszcam nad Marvelem, choć Jokera bym obadał. Też przekładam klasykę Pasikowskiego nad pierdy współczesne. Dużo tu pierdół, ale kilka rzeczy nawet ok
Odpowiedz
Can a co konkretnie uważasz za *pierdoły*?
Odpowiedz
*Canulas 11 m.
Musielibyśmy wejść w dialog, a ja stronię od wojenek przekonaniowych. Z doświadczenia wiem, że osoby o radykalnych poglądach są w nich mocno obmurowane, a na przeciąganie liny jest zbyt późno. Rozstańmy się przeto w zgodzie. Ciao.

Odpowiedz
Ale z czymś tam się zgadzasz z mojego tekstu, sam tak napisałeś
Odpowiedz
*Canulas 11 m.
Tak, ale... patrz popzreni koment. Nie chce otwierać tego tematu. Pocieszającym niech będzie fakt, że z czymś się zgadzam. Szklanka do połowy pełna, tak?

Odpowiedz
~Angela 11 m.
Ładnie i przemyślanie napisane, niestety jedyne z czym mogę się zgodzić, to ostatnie dwie i pół linijki, wszystkie pozostałe to bujda na resorach.
Odpowiedz
~Nachszon 11 m.
Felieton, dobrze napisany, dynamiczny. 17-latek lepiej żeby był siedemnastolatkiem. Z przedstawionym światopoglądem można się zgadzać, można nie. Trochę niebezpiecznie jest prezentować treści "bliskie subiektywnemu sercu", bo zamiast o wartości literackiej zacznie się dyskusja społeczna, polityczna, czy nie daj Boże religijna. Masz dobre pióro, dlatego takie wypowiedzi proponuję traktować tylko jako ćwiczenie. Albo, jeżeli jesteś sprytny, zaszyć je tak, aby stały się niewidzialną indoktrynacją
Odpowiedz
!sensol 10 m.
młodzież faktycznie jakaś głupsza teraz. być młodym i zapisać do faszystowskiego ONR? to szczyt głupoty.
Odpowiedz
~jagodolas 10 m.
Z tatuażami to się zgadzam w sumie, sam nie lubię i też to widzę że tera każdy dziarę posiada. Franz Maurer spoko był. No generalnie lepszy taki tekst niż te kebaby i ludwiki całe
Odpowiedz
*Canulas 10 m.
A ja mam zamiar dziary walnąć w przyszłym roku. Czy zrobię, nie wiem, ale zamiar mam.
Odpowiedz
~jagodolas 10 m.
A ja chcę być wierny swojemu leszczostwu do końca. I łapę mam zdecydowanie za chudą na tatuaż
Odpowiedz
*Canulas 10 m.
Ale za to jak wpadniecie do mnie walniemy se zestaw kawopodobny, konkretny
Odpowiedz
~jagodolas 10 m.
O kurcze dobrze to brzmi

Odpowiedz
~JamCi 10 m.
W życiu, ja chce jeszcze pożyć.
Odpowiedz
*Canulas 10 m.
Dobra, pitololo, jak coś. Nie spamujmy tu
Odpowiedz
^krajew34 10 m.
Kurczę wreszcie normalny tekst, aż dziw. Wprawdzie z większością się nie zgodzę, młodość ma swoje prawa i nie każdy musi być od razu uprzejmym dżentelmenem, oglądający tylko i słuchający tylko to, co klasyczne, albo zdziadziałym tetrykiem, który tylko narzeka: kiedyś to było, a nie to co kiedyś. Pojęcie idola też jest dosyć niedoprecyzowane, można lubić Batmana czy Ironmana, ale to nie rzutuje prawie w ogóle na życie, podobnie jak gry itd. Ludzie zawsze pragnęli rozrywki od tej krwawej (czytaj walki na arenach) po bardziej wymagającą jak teatr. Mówienie, że coś jest głupie, a drugie fajne to rzecz gustu. A o gustach nie powinno się dyskutować, każdy ma swój. Młodzież bardzo często pragnie oderwania od ponurej rzeczywistości, lepsze takie fame mma, czy marvel, youtube niż narkotyki, nadmiar alkoholu itd. Poprawność polityczna to zło totalne, szczególnie, jak wchodzi do rozrywki... Ostatnie zdania najlepsze i z tym się w stu procentach zgodzę. Z resztą nie bardzo. Nie każdy chce być garniturkiem, albo dresiarzem, nie każdy chce wysadzać budynki i nie każdy chce wierzyć. Po to mamy wolną wole, by każdy mógł być inny, generalizowanie niezmiernie mnie denerwuje.
Odpowiedz
^krajew34 10 m.
poprawka : który tylko narzeka: kiedyś to było, a nie to co kiedyś - a nie to co teraz.
Odpowiedz
Młodzież bardzo często pragnie oderwania od ponurej rzeczywistości, lepsze takie fame mma, czy marvel, youtube niż narkotyki, nadmiar alkoholu itd. - ale i to i to strasznie ogłupia i robi papkę z mózgu
Odpowiedz
~JamCi 10 m.
I tu się wydało. Żeś troll. I kłamiesz. Nie masz 18 lat tylko 40-50. Znowu Boguś? Proszę, nie.
Nikt, ale to nikt nie ma ani takiej wiedzy ani takiej świadomości ani niczego, żeby tak pisać, kiedy ma 18 lat. Nie ma opcji. Byłąm bardzo, ale to bardzo inteligentna w tym wieku, ale nie ma szans, żeby to rozumiec, co tu jest napisane.
Boguś, jakby co, bądź sobą. To wystarczy. Uczciwie.

Odpowiedz
Ktoś kiedyś mnie już chyba posądzał o bycie Bogumiłem


Byłąm bardzo, ale to bardzo inteligentna w tym wieku - grunt to skromność


Nikt, ale to nikt nie ma ani takiej wiedzy ani takiej świadomości ani niczego, żeby tak pisać, kiedy ma 18 lat. Nie ma opcji - no właśnie ja nie jestem jak ci opisani w tekście
Odpowiedz
~JamCi 10 m.
Ok
Odpowiedz
~jagodolas 10 m.
Zazdroszczę. Ja byłem strasznie tępym nastolatkiem i zostało mi trochę do dziś
Odpowiedz
*Ritha 10 m.
Lepsze to niż pierdy Ludwika. Z kilkoma rzeczami się zgadzam, ale ogólnie nie jestem podatnym na moralizatorski ton odbiorcą. Debilizm był, jest i będzie, kwestia proporcji, nie łażę po szkołach, to nie wiem jak jest obecnie z umysłową kondycją młodzieży. Może więcej optymizmu
Odpowiedz
~JamCi 10 m.
Ta, pisanie o nastolatkach z perspektywy dorzałego człowieka i patrzenie na NICH a nie ze srodka, bez identyfikacji a z oceną zewnętrzną człowieka, który kiedyś to miał...
Odpowiedz
~jagodolas 10 m.
To powiem Tomek że ja w twoim.wieku snopki sąsiadom podpalałem i żłopałem browara za browarem. Potem musiałem.z ojcem przepraszać jednego bo tak.się raz wkurzył że prawie by mnie zabił. o żadnym pisaniu wtedy ni było mowy. Czytaniu w sumie też
Odpowiedz

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin