jasno ciemno
Filozofia spod jabłoni

Szept z zaświatów

 

 "Mamooo!" Ciche wołanie zabrzmiało jak szept. "Mamusiuuu! Chodź do mnieee..." - głośniejsze westchnienie. Z każdym krokiem ciemniej i bardziej wilgotno, coraz ostrzejszy zapach stęchlizny i czegoś nieuchwytnego. "Mamooo, pośpiesz się. Musimyyy iiiść". Rumowisko chrzęści pod butami, w ciemności ręka dotyka zimnego tynku. "Mamuuusiuuu, nie zdążyyysz, ruszaaamyyy..." Gruz zaszurał pod stopami. Ciało osuwa się w mroczną czeluść lochów. Głowa uderza w ostry kant cegły. "Nie śpij mamusiu. Musimy iść. Oni są już niedaleko, zrobią nam krzywdę". Mglista postać dziewczynki unosi się i umyka w ciemność. Za nią sunie gęsta mgła postaci.

 Mamusia podnosi się i dołącza do pościgu, przez labirynt lochów.

Liczba ocen: 0
50%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: ~alka666
Kategoria: inne

Liczba wejść: 24

Opis:

Drabble

Dodano: 2020-02-23 09:53:21
Komentarze.
*Canulas 11 m.
Łoj.
Skondensowane w zapisie. Kurde, aż mnie kusi, żeby wstać, rozciągnąć Twój tekst i zobaczyć, jak będzie wyglądał.

Taka sugestia.

"Choć do mnieee..."" - tutaj będzie chodź - od idź. (no bo nie: ić).

Pozdrox
Odpowiedz
~alka666 11 m.
Canulas Dzięki, nie zauważyłam błędu. To chyba z pośpiechu. Drabble (stusłówka) piszę coraz częściej. Pierwszy taki tekst napisałam w 2012 lub 2013 - "Filozofia spod jabłoni" i ukazał się w zbiorze moich opowiadań "Za szklanymi drzwiami" w 2016. Ciężko napisać opowiadanie w stu słowach. Ale to bardzo ciekawe doświadczenie. zachęcam innych do prób.
Odpowiedz
*Canulas 11 m.
alka666, wiem, że ciężkie. Trzeba się pilnować. Ja mam zbyt rozwlekły styl do tych doświadczeń.
Odpowiedz
~alka666 11 m.
Canulas Zamieszczę tu swoje opowiadania, ale nieco później. Są dłuższe niż drabble na to pozwala. Dlatego drabble były dla mnie wyzwaniem.
Odpowiedz
~JamCi 11 m.
Ja tam lubię drabble a jeszcze bardziej dribble. Teraz myślę nad drubble, ale zobaczę. Moze oleję cyferki i pójdę na żywioł. Raczej krótki żywioł u mnie.
Odpowiedz
~alka666 11 m.
JamCi Powodzenia! Chętnie poczytam.
Odpowiedz
~JamCi 11 m.
alka666 jak rzekłaś, tak uczyniłaś :-) pozdrawiam :-)
Odpowiedz
~oko 4 m.
życie matki zazwyczaj przepojone jest lękiem o dziecko. ta historia (niestety) może być wspomnieniem jakiegoś dziecka, a nie wymysłem. oby matki nie bywały fragmentem grupy pościgowej. lepiej, żeby uciekały wspólnie z dzieckiem
Odpowiedz
oko nie zawsze tak jest w życiu, jak sobie to wyobrażamy. Moje zadanie polega na tym, by wywrócić świat do góry nogami i spojrzeć na problem od innej strony.
Odpowiedz
fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin