TW#5 – Kobieta z piasku haiku

Kegel

 Róg ulicy zachodniej i północnej, tonie w gasnących promieniach słońca. Cienie wydłużone, sięgają kresu dnia, gdzie kocie łby zlewają się w asfalt. Tam, mroczny sen przerywany pospiesznymi krokami.

 Latarnie błyszczą, rozpraszają mrok. Przestrzeń gęstnieje od wielu postaci. Spacerują i nagle rozpływają się, gdzie konie zaprzężone do czarnych karet, unoszą zagubionych w ciemność.

 Jadę w nieznanym kierunku. Woźnica smaga biczem pędzące konie. Wtem, pojazd zatrzymuje się. Wychodzę ostrożnie na zewnątrz. Nie ma woźnicy, brak koni i powóz gdzieś znikł. Wokół las i noc przecięta ostrzem blasku księżyca, na którego końcu nadziany grobowiec z rozpadliną u boku, jakby wejściem do podziemnego świata.

Liczba ocen: 0
50%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: ~alka666
Kategoria: inne

Liczba wejść: 1

Opis: Drabble

https://wagrowiec.naszemiasto.pl/grobowiec-posrodku-lasu-pod-wagrowcem-kto-jest-w-nim/ar/c8-4794440
Dodano: 2020-03-20 06:17:12
Komentarze.
*Canulas 4 m.
Starosłowiańsko urokliwe. Bardzo lubię. Natomiast gdyby pójść w jednolitość narracyjną:

"Latarnie błyszczą, rozpraszają mrok."

No tak bym widział
Odpowiedz
~alka666 4 m.
Canulas Dzięki, że wpadłeś Cenne są uwagi, każde.
Odpowiedz
~jagodolas 4 m.
Fajne, ale szczerze mówiąc nie lubię drabli. Tu aż by się prosiło o jakieś rozwinięcie w choćby miniaturkę. Mimo to - ciekawe, klimat bardzo mi przypasowa
Odpowiedz
~alka666 4 m.
jagodolas Dzięki.
Masz dobry pomysł Może rozwinę wątek?
Drabble można traktować jak szkic do opowiadania. Mam ich trochę, może na coś się przydadzą?
Odpowiedz
~alfonsyna 4 m.
Jeśli chodzi o klimatyczność to trzeba Ci przyznać, że dajesz radę - łatwo można się wczuć i faktycznie chciałoby się coś więcej. Jestem fanką dłuższych form, więc może stąd mi się bierze ochota na rozwinięcia, choć w tak krótkiej formie tekst też się broni. To akurat dobrze, wg mnie, że daje radę taki jaki jest, a przy okazji zostawia możliwość pod ewentualne rozwinięcie - dla każdego coś miłego.
Odpowiedz
~alka666 4 m.
alfonsyna Dzięki. To dobry pomysł - rozwinąć. Niektóre drabble aż się o to proszą. Jeśli wyobraźnia pozwoli, rozbuduję niektóre drabble. Fakt ten nie wyklucza pisania następnych krótkich form literackich, gotowych do dalszego rozwinięcia impresji.
Odpowiedz
~alfonsyna 4 m.
alka666 ja to się zastanawiałam czy można by tak kilka pozornie odrębnych tematycznie i treściowo drabbli jakoś spiąć w jedną dłuższą, ale nadal sensowną formę. Jednakże, jako że kompletnie nie umiem pisać drabbli to sama raczej nie ogarnę tematu, ale to taki ciekawy eksperyment by mógł być.
Odpowiedz
~alka666 4 m.
alfonsyna Próbuję tak właśnie zrobić. To dla mnie podwójnie ciężka robota, bo nie dość, że w 100 słowach zmieścić odrębność całości (kolejnych części), to jeszcze rzecz mówi o romansie. Nie lubię tego tematu, dlatego podjęłam się go jako wyzwania.
Odpowiedz
~alfonsyna 4 m.
alka666 to trzymam kciuki za sukces w tej materii. Sama fanką romansów jako takich też nie jestem, ale bywają wyjątki, zresztą - dobrze pokazana relacja między ludźmi, jakakolwiek by nie była, zawsze jest ciekawa, więc powodzenia.
Odpowiedz
~alka666 4 m.
alfonsyna Dzięki.
Postaram się efekty zamieścić tutaj.
Tylko jeszcze nie wiem kiedy to nastąpi.
Odpowiedz
~alka666 4 m.
alfonsyna Rozbudowałam drabbla "Kegel" do rozmiarów opowiadania:

https://t3kstura.eu/pokaz_tekst.php?id_txt=2452

Zapowiadane drabble-romanse nie są jeszcze ukończone.
Odpowiedz
~alfonsyna 4 m.
alka666 przybędę z całą pewnością do tego tekstu, może dziś, a może dopiero jutro ze świeżą głową, ale będę na pewno. Jak ten kolejny skończysz to wrzuć również, ciekawa jestem rezultatu bardzo.
Odpowiedz
~alka666 4 m.
alfonsyna Dziękuję.
Jasne, na pewno to zrobię
Odpowiedz

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin