W poczekalni Puru-puru-pura {drabble}

Teoria "odwrotności"

 Uwaga - Tekst powstał z przymrużeniem oka, a nawet obu.

 

 Zgodnie z teorią odwrotności można przykładowo wyróżnić następujące gatunki filmowe:

 

 Mutical (Nowe Nieme Kino) - charakteryzuje się kompletnym brakiem dźwięku, w tle nie leci żadna muzyka, a dialogów nie słychać, ani nawet nie widać jak w starym kinie. Całej historii trzeba się domyślić wyłącznie poprzez uważną obserwację.

 

 Top-down movie - W większóści filmów górna część ciała jest wyraźnie faworyzowana. W filmach top-down kamera zostaje umieszczona na wysokości nóg aktorów i właśnie z tej perspektywy oglądamy cały seans. Tylko jak wyrazić butami smutek bądź radość?

 

 Fast-motion movie - cały film obserwujemy w ogromnym przyspieszeniu, kontemplując nad przemijającym życiem i kruchością istnienia oraz innymi ważkimi kwestiami.

 

 Film leniwy - przeciwieństwo filmów akcji, przez cały czas na ekranie praktycznie nic się nie dzieje, powstają by usypiać widzów. Przykładem może być Baa Baa Land, gdzie przez kilka godzin ogląda się pasące na łące owce. Gdyby dla kogoś byłoby to zbyt emocjonujące przeżycie, wszystko leci w slow motion.

 

 Filmy o supertchórzach - Filmy te, w przeciwieństwie do superbohaterskich prezentują zwykłych ludzi z mocami, które uprzykrzają im życie, czyniąc z nich ostatnie ofermy i ofiary losu, na przykład moc ciągłego potykania się, czy moc bycia pierdołą.

 

 Turpyk - przeciwieństwo erotyków, powstają by zamiast podniecenia wywoływać obrzydzenie. Główni bohaterowie są paskudni i obleśni, wykonują obrzydliwe czynności, a ich częste stosunki wywołują wyłącznie odruch wymiotny.

 

 Eastern - alternatywna rzeczywistość, w której europejscy kolonizatorzy ruszyli na Dziki Wschód i najechali prymitywne azjatyckie plemiona, stając do walki z Indianami (tymi prawdziwymi, z Indii) i Koreą Północną. W tle zaś zamiast Wielkiego Kanionu widać Wielki Mur Chiński.

 

 Na koniec ciekawostka: Horror wywodzi się z powieści gotyckiej, a więc jej zaprzeczeniem byłaby powieść romańska, co prowadzi do oczywistych wniosków, że bezpośrednim przeciwieństwem horroru jest film romantyczny/romans

Liczba ocen: 0
50%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: +fanthomas
Kategoria: artykuly

Liczba wejść: 1

Opis:
Dodano: 2020-05-18 14:18:11
Komentarze.
*Canulas 2 m.
Zajebiste. ZNowu po miesiącach posuchy - ikarujesz
Odpowiedz
*Ritha 2 m.
"Eastern - alternatywna rzeczywistość, w której europejscy kolonizatorzy ruszyli na Dziki Wschód i najechali prymitywne azjatyckie plemiona, stając do walki z Indianami (tymi prawdziwymi, z Indii) i Koreą Północną. W tle zaś zamiast Wielkiego Kanionu widać Wielki Mur Chiński" - hahahaha

Całe świetne! Kropkę na końcu tekstu dodaj. Naprawdę miodzio, lekkie, lotne, z humorem.
Odpowiedz

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin