jasno ciemno
GONITWA ZA TYM CO NAJWAŻNIEJSZE. „ŻYCIE TO SĄ CHWILE CHWILE…”

Ryzyko

 „Wszystko niesie z sobą pewne ryzyko. Nierobienie niczego też jest ryzykowne. Decyzja należy do ciebie.” (Nicola Yoon – Ponad wszystko)

 

 

 Bardzo długo zbierałam w sobie odwagę aby zacząć pisać bloga. Nie była to łatwa decyzja. Ogromnie bałam się krytyki, jeszcze kilka lat temu przybierałam sobie do głowy wszystkie negatywne opinie na mój temat, dlatego nie byłam gotowa aby pokazać światu moje myśli. Z perspektywy czasu już wiem, że to było głupie. Zaczynając to wszystko podjęłam ryzyko. Zdecydowałam. Zrobię w końcu to co chciałam już od dawna uczynić. Czy się bałam? Ogromnie. Nadal się boję kiedy mam opublikować post. Za każdym razem otwieram wam drzwi mojego umysłu. Pokazuję prawdziwą siebie i daję wam informacje, które możecie wykorzystać przeciwko mnie. Ta świadomość jest przerażająca, ale kiedy dostaję informację zwrotną wiem, że było warto.

 

 Rok temu, na Sylwestra, po północy zadzwonił do mnie brat z życzeniami. Życzył mi w tedy abym za rok, o tej porze, kiedy przeanalizuję sobie cały ten miniony czas, niczego nie żałowała, abym patrząc wstecz przyznała sama przed sobą, że w tym momencie podjęłabym takie same decyzje jak w tedy. Te słowa bardzo mnie urzekły i postanowiłam, że za rok nie będę niczego żałować. Prawie się udało. Raz postawiłam szczęście innych ponad swoje. Było to racjonalne rozwiązanie sytuacji i właśnie w tamtym momencie nie podjęłam ryzyka. Czy obecnie ubolewam nad tą decyzją? Moja mroczniejsza część mnie odpowie, że tak, ale ja głośno mówię, że nie, bo wiem, że taka decyzja uchroniła innych od cierpienia. Jak to mówią, czasem trzeba wybrać mniejsze zło.

 

 Dlatego czy dobrze jest podejmować ryzyko? Mimo wszystko odpowiem, że tak. Warto. Tylko kochani pamiętajmy też o innych ludziach.To jest jedno spojrzenie na ryzyko, ale ja wam chcę jeszcze przedstawić drugie, trochę bardziej optymistyczne. 🙂

 

 

 Drugie spojrzenie na ryzyko jest całkiem inne. Czy warto próbować? Odpowiedź jest jedna: nie dowiesz się kiedy nie spróbujesz. Nie byłoby tylu youtuberów, tylu piosenkarzy, tyle aktorów, gdyby te osoby nie zaryzykowały. Owszem nie każdemu się udaje, ale odpowiedz sobie sam szczerze, bardziej byś żałował tego, że nie zrobiłeś, czy że spróbowałeś, ale się nie udało? Mi się wydaje, że warto jest mieć co wspominać na starość i przede wszystkim wiedzieć, że to życie się naprawdę przeżyło. Dlatego korzystajmy z życia, cieszmy się każdym dniem i ryzykujmy aby niczego nie żałować.

 

 Teraz może coś o samej książce Nicola Yoon – „Ponad wszystko” . Cały kontekst ryzyka polega na tym, że dziewczyna cierpi na bardzo poważną chorobę i zastanawia się czy podjąć ryzyko, które mogłoby zniszczyć ją samą. Nie będę spoilerować osobą, które mają zamiar przeczytać tę książkę, dlatego powiem tylko tyle, że tak trudne decyzje, podejmowane na rzecz miłości nie są łatwe, szczególnie kiedy w grę wchodzi samo życie.

 Na koniec chcę wam jeszcze pokazać jeden cytat z tej książki.

 

 

 „Jeśli człowiek nie żałuje, znaczy że nie żył.”

 

 

 

 Trochę się to mimo wszystko gryzie z tym co pisałam wcześniej, ale nie mówię wam teraz tego po to abyście zaczęli robić rzeczy, które później będziecie żałować. Zacytowałam to żebyście zrozumieli, że każdy człowiek na pewnym etapie swojego życia będzie żałował swoich czynów i absolutnie nie ma się czego wstydzić. Każdy człowiek na tym świecie popełnia błędy. Bez wyjątków.

 Podsumowując moją wypowiedź, mam jedną prośbę do was… Żyjcie, bo ten skarb mamy tylko jeden, nie można wcisnąć replay i grać od nowa. Jeżeli chcecie to ryzykujcie, nie chcecie, nikt was nie będzie za to gnębił. I przede wszystkim pamiętajcie, to TY jesteś pisarzem własnego życia. Stójcie z dumnie podniesioną głową patrząc na to co przygotował dla was los i rozpracowujcie to tak jak chcecie. <3

 

 „Życie to dar. Nie zapomnij, żeby żyć.”

 

 

 „Bezpieczeństwo to nie wszystko, życie nie polega jedynie na oddychaniu”

 

 

 „To, że nie możesz doświadczyć wszystkiego, nie znaczy, że masz niczego nie doświadczyć.”

 

 

 „Zanim go poznałam, byłam szczęśliwa. Teraz za to żyję, a jedno wcale nie równa się drugiemu.”

 

 

 „Czasami trzeba czegoś doświadczyć, żeby zrozumieć.”

 

 PK

4145 zzs

Liczba ocen: 0
50%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: ~RownoleglaRzeczywistosc
Kategoria: obyczajowe

Liczba wejść: 21

Tagi:

Dodano: 2020-06-25 11:31:17
Komentarze.
fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin