Iluzje wytrawne Dotyk myśli

Koniki w galopie

 Nie pragnę pięknie. Wcale. Pragnę niepięknie jak tylko można. W całości. Nie widząc po bokach. Nie uważając i odrzucając. Jak ślepa.

 Nie jestem piękna. Wcale. I nie patrz tak na mnie. Bo pod tą powłoką jestem właśnie niepiękna. Uwierająca. Rozsypana. Siedzę zaglądając w swoje oczy i zastanawiam się, bo nie znoszę tego myślenia. Jakbym miała szansę jakąś. Tak. Siedzę. W tym ubranku – mając spódnicę, co się ładnie kręci, kucyki i sześć lat. A potem jakoś tak życie zaczyna się po iluś tam latach później, zawsze na końcu po słowach: i żyli nieszczęśliwie, i niedługo. Tak krótko, że nie zdążyli nawet wybrać łóżka do sypialni w sklepie, bo to był pretekst.

 Chciałabym być choć jeden raz słodką idiotką. Bez tego wszystkiego w głowie i poza nią. Tak, tego poza nią jeszcze bardziej nawet – bez.

 Może będzie tak, że za jakiś czas spotkamy się na kawie i opowiem ci o tym. Jak było ze mną naprawdę teraz. Może kiedyś ci powiem, ale nie dziś.

 Chciałabym zmiany. Rozpiąć te uwierające guziki – jeden po drugim, zdjąć z siebie uprząż i wyjść. Poza siebie. Iść tam, gdzie wszystko jest proste, jasne i nie ma. Na tą polanę w lesie, gdzie pachną poziomki.

 Żebyś tam na mnie czekał. Z kubkiem pełnym parującego przytulenia.

 Żebym wreszcie nie była taka. Bez miejsca.

 Czy ja ci już mówiłam, że cię potrzebuję?

Liczba ocen: 1
75%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: ~Aja
Kategoria: inne

Liczba wejść: 6

Opis:

Kategorie mnie przerastają - mam wrażenie, że nigdzie nie pasuję, więc inne.

Dodano: 2020-07-22 12:32:23
Komentarze.
z dużym wykopem
Czytam szybko, rozmyślam długo. Dobrze mi na Twoim profilu. Trochę gorzko, ale porusza czułe struny.

Uwierająca. Rozsypana. Siedzę zaglądając w swoje oczy i zastanawiam się, bo nie znoszę tego myślenia. - Świetny fragment. Nie będę się odsłaniać, ale działa. Kłuję głęboko.
Odpowiedz
~Aja 2 m.
SylviaWyka bardzo dziękuję, że zajrzałaś i zostawiłaś cząstkę siebie. To niezwykłe, kiedy ktoś mówi, że dotknęłam czegoś w nim - wtedy czuję, że może jednak warto pisać. Bo na ogół w to wątpię.
Tak, piszę na ogół gorzko, ale czasem jest też troszkę słodyczy.
Odpowiedz

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin