Rozbiory Cena wiedzy

Bezdomny

 Kuter z rozdartym podbrzuszem wygrzewa się na łasze piachu. Fale poklepują go współczująco po rufie, kiedy przypływ wznieci w morzu niepokój. Pusty, porzucony, nikomu niepotrzebny. Skorupa, której kiedyś udawało się być. Mieć znaczenie i wartość.

 

 Dziś jest tylko nieciągłością wybrzeża sennie kołysanego drobną falą. Miejscem, w którym umawiają się na randki morskie skorupiaki, a którego unikają żółwie, bo choć jest bezpańskim kutrem, to potrafi ukraść ciepło słońca tak potrzebne jajom, by piasek wygrzał je lepiej niż obowiązkowa kwoka. Nawet burze pogardliwie omijają kuter, jakby nie chciały dobijać ciężko rannego. Sam zdechnie. Zeżre go czas. Wiatr pospołu z deszczem. Nie popłynie.

Liczba ocen: 1
62%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: ~oko
Kategoria: drabble

Liczba wejść: 24

Opis:

smutek przemijania, ale jeszcze nie PRZEMIANA.

Dodano: 2020-08-31 11:12:40
Komentarze.
z wykopem
Zawsze z dużą ciekawością podchodzę do tekstów, ktore mają przynajmniej element zapisu w czasie teraźniejszym. Podgladam ten aspekt, bo sam mam z tym nieco kłopot. Tak więc chociażby przez ten pryzmat tekst uważam za wartościowy, no ale - rzecz jasna - nie tylko.

Pokazujesz, że drabble nie musi kończyć się jakąś misterie zawiązaną intrygą, którą odkrywa dopiero akt ostatniego zdania. U Ciebie jest płynnie, spójnie tematycznie i bez taniego efekciarstwa.
Odpowiedz
~oko 2 m.
Canulas
w setce słów można zmieścić intrygę. ale drabble, to nie powieść sensacyjna. przynajmniej niekoniecznie. uważam, że to forma wyrażania myśli wymagająca wielkiej ostrożności i skrupulatności w doborze słów. czasem, aby dołożyć jedno drobne słówko trzeba przebudować połowę fabuły. nie sądzę, żeby jakiekolwiek ograniczenia tematyczne były zasadne.
czas teraźniejszy jest okropny, bo trwa niezwykle krótko.
zanim się go zauważy, jest już przeszłością. jeśli w czymś pomogłem, to bardzo mi miło. a płynność wynikać może z ilości wody...
Odpowiedz

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin