Pod dojrzałymi skrzydłami Dylematy

Promyk

 Pragnąłem spotkać panią na czarno-białej fotografii. Przekonany byłem, że ukryta pośród dwóch barw będzie najpiękniejszą kobietą świata, a marzeniem potrafię uzupełnić niedopowiedziane kolory, otulając kontur własnymi westchnieniami, by nabrał głębi.

 

 Kiedy wypowiedziałem życzenie głośno, pani się zarumieniła i odparła, że nie jest gotowa na podobną intymność. Na takiej fotografii, nawet będąc kompletnie ubraną, czułaby się tak naga, jak wolno ją oglądać tylko jednemu na świecie.

 

 Więc nie. Absolutnie, a może tylko jeszcze nie? – Złagodziła stanowczość mgiełką nadziei i wręczyła kolorową fotografię z drobną dedykacją. Doskonale wiedziała, że nie oszukam siebie ściągając z niej kolory. Czułbym się kłamcą potrafiącym okłamać siebie.

Liczba ocen: 1
62%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: ~oko
Kategoria: drabble

Liczba wejść: 21

Opis:

wstyd?

Dodano: 2020-09-10 06:53:24
Komentarze.
" Przekonany byłem, że świecie dwóch barw jest najpiękniejszą na świecie..." - coś tu chyba nie gra...?
Odpowiedz
~oko 2 m.
alka666
ten świat podwójny? pomyślę, jak go zjednokrotnić.
Odpowiedz
~oko 2 m.
oko poprawiłem, zmieniłem. dzięki za zauważenie. ale (jak to z drabblami bywa) drobna zmiana spowodowała zamieszanie w całości i stała się całkiem dużą zmianą. teraz lepiej?
Odpowiedz
oko znacznie lepiej! Niestety, każda zmiana w drabblach powoduje potrzebę ponownego przeliczania słów. Nie sprawdzam. Ufam, że autor sam tego pilnuje.

Subtelnie o wstydzie.


Odpowiedz
~oko 2 m.
alka666
właśnie to sprawia, że drobna zmiana wymaga przemodelowania całości. jedno ukradzione słowo, czy jedno dołożone gdzieś powoduje, że trzeba gimnastyki, aby przywrócić tekstowi stusłowność. szczęśliwie są statystyki, bo liczyć, to byłby koszmar
Odpowiedz
z wykopem
Kolejny tekst bardzo przesycony poetycką zmysłowością. Lubię!
Odpowiedz
~oko 2 m.
Maurycy taka miniaturka. wierszem nie będzie, ale może trochę tęsknot zawiera. lubię czarno-białe fotografie
Odpowiedz
oko nie pisałem, że to wiersz. Ale, można tu poczytać między wierszami, o to mi bardziej chodziło.
Odpowiedz
~oko 2 m.
Maurycy sam siebie o wiersze nie podejrzewam. to coś, co jest ponad moim horyzontem. przerasta mnie. wolę nie udawać, ze potrafię. nikomu niepotrzebne częstochowskie rymy i nieudolne próby. poezja, którą ludzie tu znajdują pochodzi z innego źródła. z moich niedościgłych marzeń, żeby słowami malować obrazy. stąd tyle opisów, epitetów i szczegółów. żeby dało się dotknąć napisane. poczuć, posmarować kromkę chleba.
Odpowiedz
Już Cię zaczynam jakoś powolutku zestawiać pisarsko z tym, co mi znane. Co powiesz na połączenie R. Topora z J. Carroll? Tak powoli to widzę. Poszerzasz standardowe pojęcia poetyckie do rozmiarów miniatur, drabbli i podobnych. Prozy poetyckiej czasem sporo. Oczywiście to nie jest klasyfikacja szufladkująca, bo bym się o takie metkowanie nie pokusił, ale tak to trochę widzę. Można się nie zgadzać, czy cuś, bo to subiektywne spostrzeżenia. Tutaj bardziej podchodzi mi pierwsza połowa tekstu. Pierwsze obrazy. Oparcie opisów o kolory i w tych obrazkach zaklinanie emocji bardzo na tak. Natomiast nie mam dziś odpowiedniego flow, by chłonąć puentę, do której paradoksalnie nic nie mam. Taaa, trochę zawiłe wszystko i możliwe, że się pogubiłem. No to, ten, idę
Odpowiedz
~oko 2 m.
Canulas dzięki - porównanie z wielkimi trochę peszy. Topora uwielbiam. Cztery róże dla Lucielle, Sznycel górski itd - kosmos totalny. J. Carolla nie czytałem niestety.
puenta? dostałem "ubrane w kolory zdjęcie" i cień nadziei, że wszystko może się zdarzyć. ale nie dziś. wola jednej ze stron, to po prostu za mało. na siłę, to nie przyjemność, a przestępstwo. zostań, będzie mi miło.
Odpowiedz
fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin