Nie taki piękny Dunaj Pierwsza runda

Rozsypane słowa

 Szukałem kształtu, w którym mógłbym się zapomnieć bez reszty. Kartka była zbyt uboga w wymiary więc zmiąłem ją w bryłę o kanciastych liniach załamania i niezbyt starannie schowanych krawędziach, gotowych przeciąć skórę dłoni, gdyby nieostrożnie chciała dobrać się do jądra. Zamknąłem oczy i wyobraziłem sobie, że bryła ma własną grawitację i życie, które spija ciepło i wilgoć z moich rąk. Może nawet spija rytm krwi jakim chwila we mnie tętni. W środku uwięziłem słowa - na wszelki wypadek, żeby się nie zgubiły, czyli ważne. Może otulone kształtem przeistoczą się w wiersz, jakiego nikt nie napisał? Niecierpliwość aż dyszy pokusą wiedziona.

Liczba ocen: 1
62%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: ~oko
Kategoria: drabble

Liczba wejść: 39

Opis:

cóż czasami są takie chwile

Dodano: 2020-09-15 12:49:50
Komentarze.
Szczerze mówiąc nie umiem i chyba nie lubię pisać drabbli ze względu na ograniczenie, dlatego szacun dla tych co potrafią w stu słowach umieścić treść zakończoną zakończeniem. Ciekawe drabble. W ogóle mam wrażenie żeś pełen różnorakich przemyśleń jest, więc chyba zazdroszczę, bo jestem ostatnio bezrefleksyjny bardziej niż jaakiś kot rozjechany
Odpowiedz
~oko 2 m.
jagodolas bezrefleksyjny gość nie popełniłby tamtego opowiadania, tego co wiesz, pomarańczowe marakasy.
drabble sprawiają najwięcej kłopotów tym, co dużo gadają,bo zmieścić cokolwiek w stu słowach nie jest wtedy łatwo. dla poety, który pisze wiersz o pięćdziesięciu słowach setka, to już rozpusta i bachanalia. trochę we mnie kipi, ale nie jest tak, że ciągle. nawet wulkanom erekcja kiedyś się kończy, a ja mam po prostu rezerwuar rozmaitości na blogu, więc odcinam kupony. od dobrych rad masz pewnie już cały pęczek przyjaznych ignorantów - trzymaj się.
Odpowiedz
oko kurczę , cięty język posiadasz waść. Także proszę trzymać się
Odpowiedz
~oko 2 m.
jagodolas to nie ze złośliwości. to taka nieumiejętna życzliwość. lubię, kiedy ludziom się wiedzie, bo lubię uśmiechniętych.
Odpowiedz
z wykopem
Bardzo ciekawy pomysł. Kurde. Co gdybyś zakreślił na kartce rząd przypadkowych znaków, zmiął w kulkę i potem rozprasował, a za każdym razem tworzyłaby się inna poezja czy treść prozatorska? Lubię takie z pogranicza przenikania światów.
Odpowiedz
~oko 2 m.
Canulas demiurg się w Tobie odzywa
Odpowiedz
oko bo ja wiem. Może
Odpowiedz
~oko 2 m.
Canulas kto nie tworzy nowych światów? sam fakt grzebania w wyobraźni jest zalążkiem nowego.
Odpowiedz

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin