W godziwym towarzystwie życie mija niepostrzeżenie Upór

Znajomość ulotna

 Znałem ją! Widziałem po raz pierwszy, a przecież znałem doskonale. Mój umysł poradził sobie z paradoksem znacznie lepiej ode mnie. Stałem z otwartymi ustami i gapiłem się jakbym zobaczył ducha. Szukałem w głowie pierwowzoru, a chociaż poświęciłem mnóstwo czasu, to nie umiałem „przypomnieć sobie” skąd. Zupełnie, jakbym znał ją od zawsze, choć nigdy nie wymagało to potwierdzenia.

 

 Kiedy prześliznęła się wzrokiem przez moją twarz stało się oczywiste, że nie rozpoznaje. Może to przez moją zaskoczoną minę? Może dopiero mamy się spotkać za kilka lat, albo przeciwnie – znaliśmy się zbyt dawno temu? Posmutniałem. Czyżby zapomniała? Wciąż wygląda jak kiedyś… Ale kiedy?

Liczba ocen: 0
50%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: ~oko
Kategoria: drabble

Liczba wejść: 30

Opis:

bo tak się czasem zdarza.

Dodano: 2020-09-27 20:48:45
Komentarze.
Tak, zdarza się.
Mam problem z rozpoznawaniem twarzy, imion. Czasami mijam znajomych na ulicy, a oni się obrażają. Kiedyś wydawało mi się, że kogoś rozpoznaję, ale ten ktoś nie znał mnie. Nie mogłam sobie przypomnieć skąd mogę tego kogoś znać?
Odpowiedz
~oko 1 m.
ja odwrotnie - rozpoznaję nawet tych, których nie znam...
Odpowiedz
Ok, zawsze lepiej szczerze, więc, no...
Sam tekst, jak to u Ciebie bywa, jest delikatny, niemal oniryczny i na pewno na poły poetycki. Od strony zapisu jednak miałbym pewne zastrzeżenie.
Mianowicie: "Kiedy prześliznęła się wzrokiem przez moją twarz stało się oczywiste, że mnie nie rozpoznaje. Może przez moją zaskoczoną minę?" - masz tu aż trzykrotne dookreślenie
"moją twarz"
"mnie nie rozpoznaje"
"moją zaskoczoną minę".
Przynajmniej jedno postarałbym się wyeliminować, bo (pomimo że jakoś nie wadzi) jest widoczne.

Pozdrox
Odpowiedz
~oko 1 m.
Canulas super. masz bardzo wyczulone oko na powtórzenia, które trudno u siebie dostrzec. dzięki. poknuję, jak zachować setkę, nie zmieniając treści, a likwidując powtórzenie.
Odpowiedz
*Ritha 1 m.
Może miała minus 5 dioptrii, jak ja, i sam rozumiesz...
Odpowiedz
~oko 1 m.
Ritha kto wie... przecież nie będę jej zaglądał w EWUŚ, czy coś podobnego
Odpowiedz

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin