Zew TW#3 Loteria cz.2

Architekt

 Pajęczyca kryła się w tak głębokim cieniu, że większość pajączków nie zdawała sobie sprawy z jej istnienia. Dopiero, kiedy któryś przestał wić sieci czuł na grzbiecie wzrok przepalający skórę i wypełniający odwłok jadem. Zbuntowani stawali się posiłkiem, reszta pokornie uwijała się, przędąc nici bezustannie. Żaden nie wiedział co robi sąsiad.

 

 Przez zamknięte okno sroka przyglądała się open-space’owi. Trzydzieści analogowych pajączków podłączonych cyfrowym interfejsem monitorów do wirtualnej rzeczywistości w milczeniu realizowało odgórne rozkazy. Sroka nastroszyła pióra i wzniosła się mijając kolejne okna. Miliony okien, pełnych przygarbionych istot plotących sieć.

 

 W sztucznym przepychu świateł nie było widać cienia... Pajęczyca dyskretnie trawiła nieposłusznych.

 

Liczba ocen: 3
75%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: ~oko
Kategoria: drabble

Liczba wejść: 16

Opis:

mało kto lubi pająki.

Dodano: 2020-10-01 07:21:35
Komentarze.
!sensol 1 m.
z dużym wykopem
dobre! można interpretować na wiele sposobów. bo to przecież nie o pająkach tylko o nas. moja jaźń jest pająkiem. pajęczycą może być moje ciało, które jest moim ograniczeniem, bo ciągle domaga się jeść, pić, odziać się, mieć dach nad głową. nie ma wytchnienia od tej bieganiny. nie możemy jak niedźwiedź zapaść w sen zimowy. trzeba napierdalać non stop. inaczej ciało zdechnie, a ja razem z nim.
Odpowiedz
~oko 1 m.
sensol matrix. kolejna odsłona. korpoludki siedzące w skupieniu nad kolejną elektroniczną wiadomością donikąd - obraz powielony tak, ze zaczyna nużyć monotonią.
Odpowiedz
z wykopem
Bardzo ciekawe! Musiałam przeczytać dwa razy, wyszły mi z tego dwie interpretacje i wizje. Realizm dzisiejszego świata, oraz zaskakująca, a zarazem przewidywalna natura. Jesteś za słaby? Giniesz. 🙃
Odpowiedz
~oko 1 m.
cascadria szczęściem tekst krótki (jak to z drabblami bywa) miłego dnia.
Odpowiedz
~Angela 1 m.
z wykopem
Lubię pająki.
Zawitałam i ja, co by sprawdzić, co też Szanowny Pan pisze.
Podoba mi się. Tekst jest bardzo uniwersalny i każdy może go sobie dopasować do tego, co aktualnie w nim siedzi.
Odpowiedz
~oko 1 m.
Angela dzięki za widzenie. jednak na podstawie jednego tekstu nie będzie łatwo - staram się o rozmaitość. (że tak niedyskretnie zaproszę do innych "kawałków"
Odpowiedz

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin