Nie dzieje się nic Złodziej

Niepokojące widzenie

 Kobiety o mlecznych twarzach i kostkach wystających z wciąż letnich butów. Wyglądają, jakby słońce było zapomnianą ideą, a lato zjawiskiem, jakie zdarza się wybrańcom. Twarze gejsz grubo umalowane, żeby zmienić je w nieczytelną maskę. Włosy rzadkie, zniszczone nadmiarem odważnie dobranych farb skutecznie zanieczyszczają obraz, dopełniając wizerunku klauna żyjącego głęboko pod makijażem – chyba żyjącego, bo pewności niewiele. Idą, czasem jadą, wpatrzone w miniaturowe monitory i podłączone do nich przewodami wetkniętymi w uszy. Nieobecne, martwe dusze, żyjące tam, gdzie natura nie ma wstępu. Tylko stopa podwieszona do nogi założonej na drugą taktuje puls rytmicznego przekazu, jaki nie jest zsynchronizowany z serdeczną melodią.

Liczba ocen: 0
50%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: ~oko
Kategoria: drabble

Liczba wejść: 20

Opis:

obrazek z wczoraj

Dodano: 2020-11-16 09:59:47
Komentarze.
~nimfetka 10 d.
Turpistyczna wizja naszych czasów. Zbudowałeś bardzo mroczny klimat kilkoma zdaniami. Podoba mi się, Panie Oku.
Odpowiedz
~oko 10 d.
nimfetka miło mi Pani Nimfo... i nie przesadzajmy z budowaniem - ja to widziałem zaledwie wczoraj. i zapamiętałem, żeby zapisać.
Odpowiedz
~alka666 10 d.
No istne zombiaki. Nie znosiłam, gdy koleżanka prosiła o podwiezienie jej do domu i całą drogę ślęczała z nosem w swoim smartfonie. Przecież to niegrzeczne. I idiotyczne. A to śmiała się, a to wydawała bulgoczące odgłosy.
Odpowiedz
~oko 9 d.
alka666 natura. w komunikacji miejskiej tacy, którzy nie mają wszczepów kablowych w uszach, to już zdecydowana mniejszość
Odpowiedz
oko wiem i to jest straszne. Ale też jestem pewnego rodzaju zombiakiem. Gdzie się da wyciągam książkę i zczytuję literki z papieru
Chociaż jeśli ktoś wciąga do rozmowy, to nie uciekam. Co najwyżej znudzę się wiecznym narzekaniem.

Odpowiedz
~oko 9 d.
alka666 ja patrzę dysząc dyskretnie w maseczkę...
Odpowiedz
oko
Można i tak

Odpowiedz
~oko 9 d.
alka666 uwielbiam patrzeć na ludzi. nie ma bardziej pobudzających obrazków. są tak zachwycająco niezrozumiali w swoich zachowaniach...
Odpowiedz
oko to prawda. Ale też potrafią być irytujący. Lubię przyglądać się ludziom w kawiarniach i restauracjach. Wtedy rozmawiają ze sobą i widzę wiele historii.
Odpowiedz
~oko 9 d.
alka666 w tramwajach tez nie jest tak źle. nawet, kiedy klikają, to można trochę emocji zobaczyć.
Odpowiedz
oko odwoziłam koleżankę do domu. Ileż dziwnych odgłosów się nasłuchałam. Całą drogę potrafiła uśmiechać się albo bulgotać na telefon. Bardzo głupio to wyglądało. Mój macacz jest używany tylko i wyłącznie w łóżku.
Odpowiedz
~oko 9 d.
alka666 wspominałaś, że wkurzało bardzo. ale tak jest. dojdzie do tego, że ludzie siedząc naprzeciw siebie będą klikać, zamiast gadać.
Odpowiedz
oko to smutna wizja końca relacji międzyludzkich. Ale jeszcze niektórzy listy piszą
Lubię tę formę kontaktów. Bardziej niż rozmowa przez telefon. Po 15 minutach słowotoku wyłączam się
Odpowiedz
~oko 9 d.
alka666 gaworzymy trochę dłużej. żyjesz jeszcze? czy może wolisz via e-mail? taka niedoskonała poczta i listy, których nie da się powąchać...
Odpowiedz
e-mail
Odpowiedz
~oko 9 d.
alka666 jestem, bywam, zdarzam się. na ogół...
Odpowiedz

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin