jasno ciemno
TW#5 Trans TW#4 Lekcje anatomii
Praca Wyróżniona

#komediokonkurs - Donos

 We wtorkowy poranek na drzwiach klatki schodowej szarego bloku na Bemowie pojawiła się kartka z informacją, że pan Kowalski spod siódemki ma zamiar pozbawić życia starego Nowaka spod trójki. Pan Kowalski bardzo się oburzył na to bezpodstawne oskarżenie, jako że jedyną osobą, wobec  której kiedykolwiek miał mordercze myśli, była kioskarka, która uparcie wydawała mu resztę w jednogroszówkach. Kioskarka była jednak od pana Kowalskiego o półtorej głowy wyższa i o dobre czterdzieści kilogramów cięższa, oczywiste więc, że przy takiej dysproporcji sił pan Kowalski nie próbował nawet tych planów zrealizować.

 Sąsiedzi nie chcieli jednak słuchać wyjaśnień pana Kowalskiego, trzeba jednak dodać na ich usprawiedliwienie, że pan Kowalski w sytuacjach silnego wzruszenia zaczynał się jąkać, jego wypowiedź mogła więc być dla pozostałych mieszkańców bloku na Bemowie niezrozumiała.

  

 Pan Kowalski postanowił złożyć doniesienie na policję oraz wytoczyć anonimowemu oszczercy proces o zniesławienie. Dzielnicowy znalazł jednak w kartotece informację, że siedem miesięcy wcześniej pan Kowalski przebiegł przez ulicę na czerwonym świetle i tym samym, jako człowiek z kryminalną przeszłością, nie może zostać z góry uznany za pozostającego poza wszelkimi podejrzeniami.

 Również sąsiedzi przypominali sobie inne aspołeczne zachowania pana Kowalskiego. Otóż w piekarni płaci on zawsze jednogroszówkami, których liczenie trwa nieznośnie długo, przez co kolejka nie posuwa się sprawnie i ludzie spóźniają się do pracy. Ktoś zauważył, że pan Kowalski często wstaje w nocy do łazienki i odgłos spuszczanej wody budzi sąsiadów z całego pionu. Zwrócono też uwagę, że kraciaste zasłony w jego oknach urągają wszelkiej estetyce i sprawiają, że blok wygląda niechlujnie. 

  

 Sąsiedzi postanowili zorganizować patrole, mające na celu obserwację pana Kowalskiego i uniemożliwienie mu realizacji nikczemnego planu. Kiedy otworzył okno, aby wpuścić do mieszkania trochę świeżego powietrza, zobaczył obserwującą go grupkę matek z dziećmi w wózkach pilnujących, żeby nie skoczył i nie stał się tym samym męczennikiem. Kiedy zaś wyszedł wyrzucić nieładnie już pachnące śmieci, wiaderko zostało mu zarekwirowane przez miejscowych pijaczków i zrewidowane w poszukiwaniu materiałów radioaktywnych, którymi mógłby otruć starego Nowaka i niewykluczone że i innych sąsiadów. 

  

 Stary Nowak oglądał w nocy mecz bokserski transmitowany z innej strefy czasowej i spał do południa, nic nie wiedząc o całym zamieszaniu. Kiedy wyszedł z mieszkania, planując udać się do kiosku po magazyn z krzyżówkami, poślizgnął się na jednogroszówce, którą upuścił wracający z komendy policji wzburzony pan Kowalski, i spadł ze schodów, łamiąc sobie kark. 

  

 Pan Kowalski został aresztowany i od tamtej pory na drzwiach bloku na Bemowie nie pojawił się żaden donos.

2819 zzs

Liczba ocen: 4
90%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: ^Halmar
Kategoria: groteska

Liczba wejść: 89

Opis:

#komediokonkurs

Dodano: 2020-11-17 16:57:56
Komentarze.
Grosik na szczęście, a tu taki wyczyn losu. 😉
Odpowiedz
!sensol 2 m.
anuszka rozlała olej.

Odpowiedz
~oko 2 m.
dzień świra - kontynuacja. dobre!
Odpowiedz
z wykopem
W gruncie rzeczy to całkiem zabawna i absurdalna historia
Odpowiedz
He, dobre. Biedny pan Kowalski - w jego sytuacji nie było już chyba możliwości się wykaraskać
Historie z sąsiadami mogą być niewiarygodne, szczególnie u mieszkańców bloków. Co prawda mnie nic dramatycznego nie spotkało nigdy (no może oprócz sąsiadki, której zepsuła się lodówka i przyszła nas poprosić, żeby jej przechować śmierdzące mięso), ale od znajomych słyszało się to i owo. M.in. właśnie skargi na spuszczaną w nocy wodę albo nielegalną produkcję piłek golfowych w mieszkaniu (?).
Odpowiedz
z dużym wykopem
Czy mogłaś kiedy gdzieś wstawiać, czy po prostu czytałem tu i zapomniałem skomencić?
W każdym razie- najlepsze. Humor niezbyt nachalny, ale też niebanalny.
Odpowiedz
^Halmar 1 m.
Serdecznie dziękuję wszystkim i każdemu z osobna za komentarze. Dziękuję. Dziękuję. Dziękuję.
Odpowiedz
z dużym wykopem
No widzisz?! Nie dalas linku, a i tak Cie pryeleciaem, znacy przecyztałem z uwagą i parskaniem ze śmiechu. Jesteś moją idolką, Hal.
Nie musisz ssie zaraZ oburzać, Bo jestem starym dziadem, że sobie czasem zamarzę ciele>đnie,(czyli cieleśnie), a nie tylko duchowo.
Odpowiedz
Zajebiste
Odpowiedz
z dużym wykopem
Wzruszyła mnie kryminalna przeszłość pana Kowalskiego i jego aspołeczne zachowania
Odpowiedz
^Halmar 1 m.
Dziękuję wszystkim i każdemu z osobna
Odpowiedz
fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin