Sto lat dla Canularda!
jasno ciemno
Codziennostrzał Codziennostrzał

Codziennostrzał

 

  Miarowy turkot maszyny do szycia rozpraszał ciszę małego pomieszczenia. Tkaniny i szpulki z nićmi leżały na stole, krzesłach i parapecie małego okna sutereny. Mężczyzna pochylony w ciemności nad Singerką, zdawał się przepychać tony materiałów, z których wyczarowywał światy i kostiumy dla postaci z bajek. Był tu Rumcajs po zbójeckie portki i Wodnik Szuwarek po zielony kubrak, nieprzemakalny., Żwirek i Muchomorek szlafmycki zamawiali, Makowa Panienka czerwoną spódnicę, a Pyza – w kolorowe pasy, Bolek i Lolek koszulki przymierzali, Jacek i Agatka rękawiczki za grosik kupowali. Krawiec szyje dniami i nocami, nie zauważał duchów, nikt z ludzi nie przychodził. Tylko bohaterowie bajek tańczyli w jego wyobraźni, to dla nich czarował, szył dniami i nocami.

 

 

 Dołącz do nas na:

 https://t3kstura.eu/

 "Codziennostrzał — 200 mililitrów słowa pisanego dziennie" to nowa inicjatywa literacka Treningu Wyobraźni mająca na celu wypracowanie systematyczności i regularności w pisaniu.

 ____________________________

Liczba ocen: 0
50%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: ~alka666
Kategoria: inne

Liczba wejść: 30

Opis:

krótkie

Dodano: 2020-11-30 06:11:01
Komentarze.
~oko 1 m.
w sam raz dla dzieci na dobranoc.
Odpowiedz
oko taa... Wczoraj wieczorem przyplątało się w myślach. Tuż przed snem. Natchnieniem była opowieść, którą czytałam. Śmierć ojca parającego się krawiectwem, oczami dziecka. Wspomnienie o Cyganach i przesiedleniach powojennych. Wchodzę mentalnie w okres pierwszej połowy XX w. Muszę wejść w to głęboko, znajomy zaproponował wspólną pracę nad tym okresem. Chodzi o technologię, ale klimat tamtych czasów muszę mieć pełen. Trochę się obawiam - maszyny parowe jak ze snów, ale może coś z tego wyjdzie?
Odpowiedz
~oko 1 m.
alka666 tylko nie nasiąknij za bardzo.
Odpowiedz
oko nie mogę. Cały czas jestem w słowiańszczyźnie. Tutaj też mam pole do popisu. Nie chcę tego zostawiać.
Odpowiedz
No, dość sympatyczne. Trochę raczej dla starszego pokolenia, bo nie wiem czy teraz każdy skojarzy te postacie...
Odpowiedz
zsrrknight starzy też lubią bajki. Zwłaszcza wspomnienie o tych z dzieciństwa. Krawiec jest duchem minionej epoki. Nie ma już takich. Jak i bajek, dla których szył na Singerze. Moja babcia taką maszynę miała, deptaną Nigdy nie nauczyłam się szyć na niej, ani na żadnej innej. Nie mam zdolności manualnych, a gdy mam coś przykleić - klej lub taśma klejąca są wszędzie, tylko nie tam, gdzie powinny być
Odpowiedz
O nie lubiłam Bolka i Lolka Za to Reksiu i krecik eh Piękne wspomnienia.
Fajny taki ten codziennostrzał
Odpowiedz
SylviaWyka dziękuję
Chyba każdy lubił bajki. To miłe wspomnienia
Tak mnie wczoraj wieczorem, tuż przed snem naszło.
Odpowiedz
alka666 To ładnie Cię naszło, ja oglądałam Terminatora... Hahah 😂 Nic delikatnego, by z tego nie wyszło
Odpowiedz
SylviaWyka też można! Kombinuj! Uwielbiam Terminatora! Tyle w nim uczuć
Powiedz do niego I'll be back - i mrugnij oczkiem. Samo się ułoży Próbuj! Może być erotycznie
Odpowiedz
alka666 Haha to mnie rozłożyłaś na łopatki, erotyczny terminator, trochę Tragikomedia, ale bardziej ciągnie mnie w coś miękkiego nie stalowego i zimnego Jak opanuje dom to zacznę męczyć pióro!!
Odpowiedz
SylviaWyka męcz, koniecznie! I duszę Cię o tego Terminatora Miał takie rozkoszne, czerwone lampki w oczach. To na pewno z miłości On chciał tych ludzi przytulić, a oni go atakowali. No to się bronił, nie?
Odpowiedz
alka666 haha 😂 oczywiście miłość - czerwień, to właśnie to, ludzie to źle odebrali!
Odpowiedz
SylviaWyka widzisz? Już coś można stworzyć Może uda się Tobie o Terminatorze dobre słowo napisać? Trzeba na niego spojrzeć od innej strony.
I ta przenikliwość w jego oczach! To takie ekscytujące, gdy tylko spojrzał i już wszystko wiedział. Odgadywał zamiary innych osób!
Odpowiedz
fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin