Wszystkiego dobrego, dziewczyny!
jasno ciemno
rojsty
<
(TW#5) Dwadzieścia trzy minuty
>

serek (inwazja bizarro na t3 - konkurs)

 Rano, przy śniadaniu, natknąłem się na ciekawy artykuł w "Science", dotyczący czarnych dziur i teorii mnogości hierarchicznych kosmosów. Według amerykańskich astrofizyków A. Khubana i W. Smyrra, czarne dziury są "lejami" grawitacyjnymi, przez które jeden kosmos może pochłonąć inny kosmos. Z kolei ten kosmos, który pochłonął już kosmos, może być pochłonięty przez następny kosmos. I tak dalej i tak dalej. Podczas wchłaniania materia i czas pochłanianego wszechświata ulega niewyobrażalnemu wręcz ściśnięciu, ale efekt ten jest widoczny tylko z punktu widzenia obserwatora przebywającego w uniwersum wchłaniającym. Istota przebywająca w uniwersum wchłanianym nawet nie zauważy przejścia przez czarną dziurę do nowego kosmosu.

 "Istnieją miliardy wszechświatów a jedne tkwią w drugich, a drugie tkwią w trzecich, a trzecie tkwią w czwartych i tak bez końca", ogłosili Khuban i Smyrr. Według ich obliczeń, cała materia wchłanianego przez czarną dziurę kosmosu zamienia się po przekształceniach wg. stałej Boltzmana i Eshenwrickerrera w serek spod napletka jednej z istot zamieszkujących wszechświat wchłaniający, czyli "nadrzędny" wobec wszechświata wchłanianego. Pojęcia czasu, przestrzeni i odległości zmieniają się w zależności od punktu odniesienia. Jedna godzina w kosmosie, który wchłonął, równa się miliardowi lat w kosmosie wchłoniętym. Różnice w szybkości upływającego czasu sprawiają, że wchłonięty wszechświat może tak długo trwać i się rozwijać, mimo że jest czymś tak nietrwałym jak serek spod napletka we wszechświecie, który go wessał.

 Dalej w rozważaniach amerykańskich naukowców robi się coraz bardziej ponuro. Jak wiadomo nasz wszechświat ma już piętnaście miliardów lat, czyli istnieje już piętnaście godzin jako serek pod napletkiem, gdzieś tam, w innym świecie. Co będzie dalej? Nie wiadomo. Wiadomo tylko, że usunięcie serka tam spowoduje zupełną zagładę naszego wszechświata...

 

 Przestałem czytać i jeść. Poszedłem do łazienki. Wyciągnąłem fiuta z majtek i obciągnąłem skórkę. Popatrzyłem na serek, tak jakbym widział go po raz pierwszy w życiu. Kto by pomyślał? Dziwowałem się i kiwałem głową. Taki serek - niby nic, wydawałoby się zwykły serek, a tu okazuje się, że ten serek to kosmos cały! Że to miliardy galaktyk, gwiazdy, słońca, planety, komety, burze kosmiczne, mgławice galaktyczne, że ten serek to dla kogoś cały świat może być, ze wschodem i zachodem słońca, błękitem nieba, chłodem wody i szumem wiatru we włosach, i dotykiem czułym kogoś bliskiego...

 

 Miałem się dzisiaj porządnie umyć i zmienić bieliznę. Moje majtki już dawno ogłosiły żółty alert, a nawet brunatny. Nie myłem się już cztery dni, więc mój wszechświat, na który ciągle patrzyłem z góry miał już prawie sto miliardów lat!

 Nagle zrozumiałem, że dla tego kosmosu i dla istot go zamieszkującym jestem Panem Bogiem... Czy mogę im to zrobić? Czy mogę ot tak sobie umyć fiuta i zlikwidować zalegający pod napletkiem serek? Dla mnie to nieistotna czynność, a dla nich apokalipsa!

 Postanowiłem odłożyć mycie o jeden dzień. "A żyjcie sobie misiaczki!" - pomyślałem i naciągnąłem skórkę na fiuta. Mój serek był bezpieczny przez następną dobę, czyli dwadzieścia cztery miliardy lat dla kosmosu, którego byłem władcą.

3208 zzs

Liczba ocen: 5
94%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: ~sensol
Kategoria: inne

Liczba wejść: 64

Opis:

Dodano: 2020-12-10 23:30:24
Komentarze.
Pod skórą (!) czułem, że wszechświat jest bardziej skomplikowany, niż mogłoby się wydawać.
Odpowiedz
~sensol 2 m.
CptUgluk nic nie jest oczywiste. nawet to że nic nie jest oczywiste nie jest takie oczywiste
Odpowiedz
z dużym wykopem
Jest to bez wątpienia świetne. Tak samo jak fakt, że musiałem to już kiedyś czytać
Odpowiedz
~sensol 2 m.
Canulas czytałeś i nawet zapamiętałeś
Odpowiedz
sensol a i owszem
Odpowiedz
z dużym wykopem
No, fajnie obrzydliwe.
Przeczytajcie moje bizaro.
Odpowiedz
~sensol 2 m.
chemiczny Alik!
Odpowiedz
!Halmar 2 m.
z dużym wykopem
Dla mnie bomba
Odpowiedz
~sensol 2 m.
Halmar bomba serowa
Odpowiedz
A więc teraz już nie ma odwrotu. Pierwszy tekst zaistniał. Witamy!!!
Odpowiedz
~sensol 2 m.
Fantomarok ja być na każdy nowa konkurs. a przynajmniej starać się!!
Odpowiedz
Chyba nie mój kosmos to całe bizarro?
Odpowiedz
alka666 nie ma określonego wzoru na pisanie bizarro. Każdy pojmuję dziwność w inny sposób. Nie wiem czy będzie git, jeśli nie spróbujesz
Odpowiedz
Fantomarok nie wiem. Na razie chyba nie jestem w stanie. Może w lutym będę mogła zapuścić się w nieznane mi dotąd rejony wyobraźni?
Odpowiedz
alka666 nic na siłę. Jeśli poczujesz że moc bizarro wzywa cię do siebie, wchodź śmiało
Odpowiedz
Fantomarok dzięki
Odpowiedz
~sensol 2 m.
alka666 bizarro raczej nie ogranicza. czytałem bizarne opowiadania Tokarczuk. niektóre prześwietne!
Odpowiedz
sensol mam pod ręką tę książkę, ale jeszcze nie czytałam. Bardzo lubię jej "Dom dzienny, dom nocny".
Spróbuję z tą wiedzą, jaką posiadam na ten moment. Ale nie obiecuję, czy mi coś wyjdzie.
Odpowiedz
~sensol 2 m.
alka666 jak masz pod ręka, to zacznij od "Przetwory" - jest boskie
Odpowiedz
sensol dobra, dzięki za polecenie
Odpowiedz
sensol słoiczkowe jedzonko, białe 🍄
Olga Tokarczuk snuje swe nienachalne opowieści o zwykłych ludziach, miejscach i porusza w czytelniku pewną niepokojącą strunę nieuchronności przemijania.
Odpowiedz
~sensol 2 m.
alka666 Olga ma moc dopiero zaczynam z Nią. prawie nic nie czytałem tej autorki
Odpowiedz
sensol "Bieguni" są spokojną narracją o podróżach w czasie i przestrzeni, o podróżnikach. Jak to u niej - pełno historii przypadków.
Czytałam różne, ale chcę dorwać "Annę Inn...". Księgi Jakubowe zostawiam sobie na emeryturę. Na to potrzebuję wiele czasu i spokoju.
Odpowiedz
z wykopem
Tak, to było dziwne i obrzydliwe. Spełnia kryteria
Odpowiedz
Dżijejzyss... Teraz mam w głowie sensola odciągającego skórkę z pisiora, pogromcę światów o zapachu oscypka
Odpowiedz
~sensol 2 m.
Okropny nie pogromcę tylko zbawiciela..
Odpowiedz
sensol zwał, kurwa, jak zwał
Odpowiedz
*berkas 2 m.
z wykopem
dziwne, ale to chyba dobrze
Odpowiedz
fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.