jasno ciemno
Codziennostrzał - Arachne Codziennostrzał - Arachne

Codziennostrzał - Arachne

 #codziennostrzał #tw

 Link do części 4: https://t3kstura.eu/pokaz_tekst.php?id_txt=6255

 

 Część 5.

  Ktoś rozpalił ognisko. Zaskoczyło ją to.. Przystanęła i zaczęła obserwować z początku nieśmiało podrygujące światełko, gdy nagle płomienie wystrzeliły wysoko i oświetliły całą ogromną grotę. Zrobiło się jasno, jak w dobrze oświetlonym pokoju. Oczom dziewczyny ukazały się niezliczone ślady obecności człowieka. Liczne rysunki, którymi pokryte były ściany pomieszczenia, zachwycały pierwotną prostotą i barwami użytymi do przedstawienia historii czyjegoś życia. Zafascynowana nagłym odkryciem nie zauważyła, że ktoś się do niej zbliża.

  Kiedy obeszła już spory fragment skał ozdobionych rysunkami i oczarowana nimi zapomniała o zamiarze powrotu na plażę, ktoś za jej placami chrząknął znacząco. Przestraszyła się i upuściła latarkę. W wyniku wstrząsu plastik popękał, a żarówka zgasła. Kobieta chciała ją podnieść, ale brwi postaci zmarszczyły się znacząco. Stał przed nią starzec w poszarzałej koszuli do stóp, z długimi siwymi włosami i zarostem na twarzy. Tylko czarne jak noc oczy i blade, surowo zacięte usta nie poddawały w wątpliwość człowieczeństwa istoty, która stanęła przed dziewczyną.  

 – Czego tu szukasz? Wciąż się ktoś kręci i niepokoi mnie. Wydawało się, że ta nora na wyspie zapewni mi spokój. Tymczasem kręcą się przemądrzali, jakby żyli na tym świecie dłużej ode mnie. Pyszałki!

 

 Dołącz do nas na:

 https://t3kstura.eu/

 

 

 "Codziennostrzał — 200 mililitrów słowa pisanego dziennie" to nowa inicjatywa literacka Treningu Wyobraźni mająca na celu wypracowanie systematyczności i regularności w pisaniu.

 

 ____________________________

 

 Link do części 6 : https://t3kstura.eu/pokaz_tekst.php?id_txt=6286

1734 zzs

Liczba ocen: 0
50%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: ~alka666
Kategoria: inne

Liczba wejść: 24

Opis:

Opowiadanie

Dodano: 2021-01-08 21:18:32
Komentarze.
~CptUgluk 10 d.
O popatrz, spodziewałem się jakiegoś stwora, demona czy chochlika, a tu starzec wyskoczył z kapelusza miałem luźne skojarzenie ze strażnikiem Graala z filmu "Indiana Jones i Ostatnia Krucjata"
Odpowiedz
CptUgluk ciekawe...
Kapelusz, jaskinia, Indiana Jones. No nie, chyba nie.
Jeszcze nie wiem kim jest starzec, skąd się tam wziął.
Odpowiedz
"koszuli do stóp, długimi siwymi włosami" - chyba brakło tam "z"; a bliżej początku jest też powtórzenie - "oświetliły" - "oświetlonym";
Nie lubię takich sfiksowanych dziadków, takie dziadki są dziwne i nigdy w życiu nie należy im ufać! Podejrzane!
Odpowiedz
alfonsyna
Dziadki powinni być nieco sfiksowani, ale koniecznie w pozytywnym znaczeniu tego słowa
Odpowiedz
liczyłam na młodego, przystojnego superbohatera czy coś...
czy to zawsze musi być staruch
Żartuje, a poważnie, fajnie prowadzisz tą historię...
Odpowiedz
Agnieszka
Widocznie lubię staruchów

Od dziecka lubiłam towarzystwo starszych ludzi. Etykieta dworska tak nakazywała, szacunek, estyma i poważanie dla mądrości starców i staruszek. To zasługa mojej babci, wnuczki hrabiego
Odpowiedz
fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin