jasno ciemno
Sztachety śmierci 2: Radosna Nowina (#cod) #7 Sztachety śmierci - (#cod) #5

Makieta wystawowa - (#cod) #6

  Wydoiłem duszkiem butelkę specyfiku prosto od zaufanego Księcia z Bajki stacjonującego w czerwonopomarańczowym furgonie. Pięć baksów, ale efekt bezcenny. Na początku tylko wszystko wirowało. Świat zmienił się w cyklon, a ja byłem jego centrum. Auta zaczęły podrywać się z parkingów. Miałem nadzieję, że tylko w moich oczach. Jeślibym takim dostał, całe pięć dolarów psu w dupę. Po chwili ogarnęła mnie senność. Energia wyparowała, pojawiło się znużenie szybko przybierające postać bezsilności. Chyba upadłem. Musiało boleć. Rąbnąłem o krawężnik. Pewnie nie żyję, kałuża krwi z rozwalonej głowy stale się powiększa, ale to nieważne.

  Jestem znowu w Grzybolandi. Stoję obok wysokiego na sto stóp muchomora plamistego. Olbrzymi kapelusz rzuca cień na karmelową trawę, po której stąpam. Jego plamy to gejzery, z których co dziesięć sekund bucha jasnoniebieski pył, tworząc ulotne mosty do nieba. Biegną po nich małe wróżki i miniaturowe jednorożce z wytatuowanymi na ciele pacyfkami. Jestem razem z nimi. W jednej sekundzie staje się gościem wielkości karalucha. Truchtam po moście, który ucieka spod stóp. W końcu znika, a ja spadam. Lecę coraz szybciej, widzę w oddali pociąg. Jedzie przez malownicze, porośnięte gargantuicznymi grzybami. Tylko horyzont wygląda sztucznie, jak tekturowa atrapa namalowana przez jakiegoś przedszkolaka na konkurs plastyczny. Słońce to chyba zlepek gazet pomalowany na żółto i zawieszony do nieboskłonu na cienkiej nitce. Kołysze się nieznacznie.

 Nagle słyszę głosy. Jest ich coraz więcej. Jak tłum ludzi przechodzący obok mnie. Szukam wzrokiem odpowiedzi, ale przede mną jest tylko kolejne pole muchomorów, za nimi na monstrualnym znaku, w wielu miejscach popękanym i przegniłym pisze: MAKIETA WYSTAWOWA.   

1743 zzs

Liczba ocen: 0
50%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: ~marok
Kategoria: inne

Liczba wejść: 16

Opis:

Piątek - miniaturka nacechowana poetycko, list albo krótka scenka opisującą jakieś miejsce

Tagi:

Dodano: 2021-01-08 23:02:57
Komentarze.
~CptUgluk 19 d.
Senno-narkotyczne grzybowizje, to musi być ciekawe przeżycie. Fajny opis, dużo się dzieje
Odpowiedz
~marok 18 d.
CptUgluk grzybowizje zawsze na propsie
Odpowiedz
~Adelajda 18 d.
Przewrotnie, bardzo przyjemna miniatura
Odpowiedz
~marok 18 d.
Adelajda dzięki bardzo
Odpowiedz
fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin