online:
Liczba użytkowników online w ciągu ostatnich 60 min.
Sto lat dla Alchemika!
jasno

HISTORIA I POLITYKA | Ciekawostki historyczne!

Ozar
Witam wszystkich, zarówno tych co mnie już znają i tych którzy jeszcze nic mojego nie czytali. Postanowiłem wrzucić na portal kilkanaście moich prac pod ogólnym tytułem ciekawostki historyczne. Dla tych, którzy mnie znają będzie to coś w rodzaju powtórki, choć wrzucone tu teksty będą jakby napisane od nowa i poprawione. Dla innych jak mam nadzieję będą czymś w rodzaju takich obrazów historii w pigułce. To nie będą stricte artykuły naukowe, a raczej takie popularno naukowe spojrzenia na różne tematy z historii. Tutaj będę wrzucał linki do kolejnych odcinków. Mam nadzieję, że taka mała porcja wiedzy, może niezbyt ściśle naukowej a bardziej popularyzacyjnej da każdemu kto w nie zajrzy choć trochę wiedzy z przeszłości.
Tematyka głównie będzie dotyczyła II wojny światowej, ale nie tylko.
Zapraszam do czytania i komentowania. Jak by ktoś chciał żebym napisał na jakiś konkretny temat (choć głównie siedzę w II wojnie), to proszę o wiadomość tu, albo pod którąś z ciekawostek.
Ozar
Ozar 11 m.
Zapraszam na pierwszy odcinek ciekawostek. Opowiem w nim o największym skarbie II wojny, czyli Bursztynowej Komnacie.
Ozar
CptUgluk
CptUgluk 11 m.
Cześć, Ozar. Jeśli przyjmujesz sugestie, to mnie wydają się bardzo interesujące tematy dotyczące niestandardowych akcji dywersyjnych albo absurdalnych rozwiązań, które jednak wypaliły. Rozwiazania typu dmuchane czołgi czy manekiny przy cekaemach. Jakby się taki temat pojawił, to z ciekawością bym się zagłębił.
Ozar
Ozar 11 m.
CptUgluk Takich akcji typu dywersyjnego, albo propagandowego było sporo w czasie wojny. Ok, coś wrzycę na ten temat.
Ritha
Ritha 11 m.
A ja bym chciała jeszcze raz tekst o Spartanach :3
Canulas
Canulas 11 m.
A ja o jakichś pojebańcach, torturach i mistycyźnie
Ozar
Ozar 11 m.
Ritha ok będzie o Spartanach też.
Ozar
Ozar 11 m.
Canulas O pojebańcach też będzie hahaahahahha, bo takich w historii mamy mnóstwo opisów
Ritha
Ritha 11 m.

dla każdego coś miłego
Ozar
Ozar 11 m.
hahahahaha
Tutaj znajdują się ukryte posty 12
Okropny
Okropny 10 m.
Zróbcie sobie maturę podstawową z historii na próbę, na pewno są testy w necie
CptUgluk
CptUgluk 10 m.
Oj, panie Okropny, co innego próbna matura, a co innego teścik spreparowany przez kolegę z portalu
Manta
Manta 10 m.
My wolimy od Ozara
Ozar
Ozar 10 m.
Dziękuje za pozytywne odpowiedzi, myślę że uda się wrzucić kilka takich testów.
Ozar
Ozar 10 m.
Zapraszam do wysłuchania kolejnego odcinka audio. Tym razem opowiem o jednym z naszych bohaterów czyli Majorze Henryku Dobrzańskim "Hubalu" którego szczątków właśnie poszukuje IPN.
Ozar
Ozar 10 m.
Co do testów czy Quizów to na początek będą bardzo proste, więc nie bójcie się.
alka666
alka666 10 m.
Ale takie, że kiedy bitwa pod Grunwaldem? To pamiętam
Co do reszty - mogą być luki w pamięci. Co tam luki - czarne dziury zasysające!
Ozar
Ozar 10 m.
alka666 no wiem, ale czasem warto sobie taki Quiz zrobić choćby dla przypomnienia czy zabawy.

alka666
alka666 10 m.
Zobaczymy jak będzie z respektem na moje bazyliszkowe spojrzenie Chodzi mi o obronę przed inwenturami. Nie lubię! Nie chcę jeździć. Bazyliszkiem patrzę i pozwalają mi zostać w biurze. Zobaczymy jak długo to podziała.
Ozar
Ozar 8 m.
Kłania się Ozar.
Chciałbym zaprosić do wysłuchania pierwszego w tym roku nagrania, który ukarze się dzisiaj wieczorem. Tym razem będzie to coś innego, gdyż moja opowieść będzie dotyczyła polityki. Postanowiłem wypowiedzieć się na temat dwóch najważniejszych tematów. Pierwszy do wybory w USA, a drugi to wirus Covid, a także tego jak te dwie sprawy wpłyną na nasze życie, głównie przez reset jak myślę stosunków polsko-amerykańskich, a w sprawie Covida głównie problem tzw. lockdownu, który ma zadanie całkiem inne niż chronienie nas przed owym wirusem.
Zapraszam do wysłuchania, komentarzy a także zadawania pytań. Postaram się w miarę możliwości odpowiedzieć na wszystkie tu, albo zawrę odpowiedź w kolejnym odcinku.
Ritha
Ritha 8 m.
Grubo, zapisuje się na audiencję
Ozar
Ozar 8 m.
Ritha, no będzie jak mniemam dość ciekawie, choć przyznam szczerze że pierwotny tekst był dużo bardziej ostry ale go poprawiłem żeby był strawny dla większości.
Ritha
Ritha 8 m.
Cenzura znaczy
Agnieszka
Agnieszka 8 m.
"Kłania się Ozar!!! " - w końcu
Jak ja za tym tęskniłam
I jeszcze ta gorąca tematyka
Cudownie

Przybędę odłuchać
Agnieszka
Agnieszka 8 m.
Przybędę odsłuchać
Ritha
Ritha 8 m.
Tak żem myślała, Ozar, że będzie dym, jak to wstawisz. Kiedy następne słuchowisko?
Ozar
Ozar 8 m.
Kłania się Ozar. Zapowiadałem kolejny tekst polityczny, ale niestety okazało się, że opisanie neomarksizmu w 15 minut graniczy z cudem. Gdybym miał na to powiedzmy 1,5 no powiedzmy 1 godzinę to nie byłoby żadnego problemu. Jednak temat jest tak szeroki, że albo przedstawię go bardzo skrótowo w jednym odcinku, co może okazać się tylko liźnięciem tematu, albo zrobię dwa odcinki i wrzucę w ciągu kilku dni, albo nawet w ten sam dzień. Na razie ogarniam temat.
Obecnie zapraszam do wysłuchania pierwszego odcinka nie ukrywam mojej ulubionej opowieści o przyjaźni człowieka z wilkiem i ich przygodach.
Miłego słuchania!
Ozar
Ozar 7 m.
Kłania się Ozar

Zapraszam do wysłuchania kolejnego odcinka audio.
Tajemnicze obiekty w Polsce. Piramidy. Kurhany. Kamienne Kręgi. Starożytne Cmentarze.
To, co usłyszycie, będzie takim moim zaproszeniem do odwiedzenia mało znanych, a bardzo ciekawych miejsc. Kiedy ruszymy w Polskę warto czasami wcześniej usiąść przed komputerem i zobaczyć, czy gdzieś w pobliżu naszego miejsca pobytu nie ma czegoś ciekawego do zwiedzenia, obejrzenia. Mamy takich miejsc w Polsce naprawdę dużo. W tym odcinku opisze te najstarsze mające nieraz po kilka tysięcy lat.
Ozar
Ozar 6 m.
Kłania się Ozar
Zapraszam do wysłuchania kolejnego odcinka audio.
To, co wam tu opowiem jest związane z moją rodziną, a dotyczy zarówno II wojny jak i czasów współczesnych. Pewnie życie zna wiele takich historii, ale ta jest o tyle ciekawa, że głos, a może bardziej ślad, czy próba wyjaśnienia pojawiła się dopiero po siedemdziesięciu latach. Taka ironia losu, albo złośliwy chichot historii. Ktoś podobno zginął, ale nagle po wielu latach się odnalazł w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach.
jotka
jotka 6 m.
Ozar
Ozar 6 m.
jolka Dziękuje. Rzeczywiście znam temat i coś postaram się napisać.
Ozar
Ozar 6 m.
Witam serdecznie. Jutro zapodam taki jak mi się wydaje dość ciekawy temat Zamków w których straszą duchy, czy też inne takie magiczne stwory. Potraktujcie to z lekkim przymrużeniem oka, ale kto by nie chciał zobaczyć jadącego po blankach zamku ubranego w czarna zbroję rycerza, albo księżniczkę czy hrabinę, która się przechadza w pięknej sukni po krużgankach zamku czy pałacu. Pamiętajmy, że w każdej legendzie jest ziarenko prawdy. Poważnie...
Ozar
Ozar 5 m.
Ponieważ kilu z was napisało w komentarzach, że mój głos nadaje się jako lektor może macie jakieś namiary gdzie pokazać swoje audio i liczyć że ktoś to doceni?
Ozar
Ozar 5 m.
Przy okazji mam pytanie do mądrych. Mam swój blog na fejsie czyli Historia, polityka według Ozara. Ktoś wie czy tam można wrzucić audio i jak to zrobić?

Ritha
Ritha 5 m.
o kurde, może na spotifaja konto, albo audiocity
SylviaWyka
SylviaWyka 5 m.
Hm na fejsie na pewno są transmisje na żywo i można dodawać muzykę w relacjach. Tyle wiem
Ritha
Ritha 5 m.
Ozar może powinienes ząłożyc fanpage do audio


Ritha
Ritha 5 m.
Mam nawet nazwę fanpage:

Kłania się Ozar!
Ritha
Ritha 5 m.
Pewnie by się dało wrzucić jako film, Nuncjusz kiedys recytował coś i wrzucał tutaj jako film, jakos przez jutuba, Nuncjusz by moze wiedział
Film mozna udostenic na fb, audio nie wiem
Hiraeth
Hiraeth 5 m.
Chyba najprościej byłoby spróbować dodać - masz opcję "dodaj nowy post" -> "dodaj film". Jeśli plik mp3 przejdzie, to z główki. Jak nie, to masz kilka opcji:
1. skonwertuj MP3 do AVI (można to zrobić za pomocą konwerterów online, chociażby tutaj: https://anyconv.com/pl/konwerter-z-mp3-na-avi/) i spróbuj wtedy

2. załóż konto na yt i najpierw plik dodaj tam, a potem za pomocą udostępnienia dodawaj na Facebooka

3. możesz też udostępniać pliki dodane na T3 na Facebooku - czy to przez skopiowanie linku, czy też za pomocą ikonki "udostępnij", zamieszczonej pod każdą pracą
Ozar
Ozar 5 m.
Dziękuje za porady. Pewnie najprościej będzie udostępniać audio z T3 i spróbuje, choć nie wiem czy to zadziała.
Ozar
Ozar 5 m.
Witam wszystkich. Niestety miałem 2 tygodnie przerwy w życiorysie. Na szczęście nie Covid. Najpierw angina, potem zapalenie oskrzeli. Dziękuje za wiele komentarzy na które postaram się odpowiedzieć jak najszybciej. Dziękuje Kali za losowanie całkiem ciekawego zestawu.
Właśnie minęła kolejna rocznica zakończenia wojny w Europie i wrzucę audio poświęcone temu tematowi.
Ozar
Ozar 4 m.
Cześć. Zapraszam na kolejne audio. Tym razem kilka słów o słynnym angielskim banicie Robinie z Sherwood, którego przygody fascynują ludzi już od prawie 800 lat. Miłego słuchania!
Ritha
Ritha 4 m.
Bardzo ciekawy temat! zamierzam wpaść w wolnej chwili
CptUgluk
CptUgluk 4 m.
O kurka, tez muszę znaleźć chwilkę, żeby sobie urządzić słuchowisko
Ozar
Ozar 4 m.
Zapraszam do wysłuchania kolejnego odcinka ciekawostek o miejscach które warto zobaczyć w Polsce. Audio bedzie dzisiaj wieczorkiem!
Canulas
Canulas 4 m.
Audio, uuuu, łopce słowo, a fe. A w rodzimym jest taki piękny zamiennik: słuchowisko.
😏
jotka
jotka 4 m.
🤣
Ozar
Ozar 4 m.
Canulas Nie kop już leżącego. Napisałem już że się poddaje bo to walka z wiatrakami.
Canulas
Canulas 4 m.
To tylko żarty, Panie Wiatrak. Wiesz, że Cię lubię
Ozar
Ozar 3 m.
Zapraszam do wysłuchania nowego audio. Jednak to nie będzie nic związanego z historią, czy prozą. Tym razem audio całkiem inne niż wszystkie poprzednie. To nie ciekawostki, czy jakaś proza a raczej próba pokazania człowieka który szedł tak długo pod górkę, miotany wszelkimi przeciwnościami losu, aż padł na twarz nie mając już siły się podnieść. To obraz kogoś kim może się stać każdy z nas, kiedy jego droga przez pole minowe dobiegła końca. Wybaczcie łacińskie wtrącenia, ale one wydają mi się taką istotą mądrości.
Zapytacie czy moja autobiografia? Cóż ...
Ozar
Ozar 2 m.
Ostatnio rzadko bywam na portalu. Dostaje w dupę wręcz seriami i zastanawiam się kto się na mnie uwziął tam na górze i dlaczego daje mi popalić raz za razem. Mam problemy zarówno ze zdrowiem, a także z pracą (moją firmę załatwił Covid i dostałem wypowiedzenie). Psychicznie jestem zdołowany, jednak powstanie warszawskie jest zbyt ważnym tematem żeby go pominąć.
To, co usłyszycie jest moim zdaniem jedną z najciekawszych alternatyw, choć przyznam szczerze, że bardzo rzadko poruszany zarówno przez historyków jak i dziennikarzy, co mnie bardzo dziwi. Tekst nie jest nowy. Napisałem go kilka lat temu, ale jest nadal aktualny. Tekst jest dość długi, więc podzielę go na 3/4 części, oczywiście jeśli 1 odcinek wzbudzi zainteresowanie.
Zapraszam do wysłuchania!
Ozar
Ozar 2 m.
Zapraszam do wysłuchania drugiej części alternatywnej historii powstania warszawskiego.
Minister propagandy III Rzeszy Joseph Goebbels mając ciche poparcie Szefa Sztabu Generalnego generała pułkownika Hansa Guderiana proponuje wykorzystać powstanie dla swoich propagandowych celów. To oznacza wycofanie wojsk niemieckich z Warszawy. Przeciwko jest oczywiście szef SS Reichfuhrer Heinrich Himmler, który wprost nazywa to zdradą. Po czyjej stronie stanie Adolf Hitler? Dla Goebbelsa i Guderiana to nie tylko walka o przekonanie fuhrera, ale także o życie.
Zaciekawiony
Zaciekawiony 2 m.
Ozar
Ozar 1 m.
Zaciekawiony to rzeczywiście ciekawy materiał. Dużo w tym prawdy.
Ozar
Ozar 1 m.
Otrzymałem na priv bardzo mądry i konkretny komentarz odnośnie moich dwóch odcinków audio dotyczących alternatywy powstania warszawskiego. Pisząca do mnie osoba jest jedną z najlepiej znających i komentujących teksty więc postanowiłem iść za jej radami. Po pierwsze wrzucę oba odcinki w wersji tekstowej, bo nie każdy lubi słuchać. Po drugie informacja dla tych, którzy jak pisze moja komentatorka mogli być przekonani, że w tych odcinkach jest wojna, walka itd.
Nie. Tam jest tylko polityka i zakulisowe działania ministra propagandy III Rzeszy Josepha Goebbelsa, który chce wykorzystać powstanie dla swoich celów propagandowych. Pokazuje tu również jak mogliby na powstaniu skorzystać Niemcy, gdyby rzeczywiście opuścili Warszawę.
Ozar
Ozar 1 m.
Zapraszam do wysłuchania III odcinka Alternatywy powstania.
"Goebbels odnosi sukces, jednak poniżony i obrażony szef SS Himmler aż się gotuje ze złości. Czy będzie chciał osunąć ministra propagandy! Zaufany człowiek Josepha przewiduje to i stara się ostrzec swojego szefa. Czy mu się uda?"
Miłego słuchania!
Ozar
Ozar 1 m.
Zapraszam do wysłuchania, a jak ktoś nie lubi, to do przeczytania artykułu o rocznicy ataku na Polskę. To nie opis działań wojennych, a raczej próba pokazania, że mimo wszystko mieliśmy alternatywę. Czy sojusz z Niemcami miał sens? Zapraszam!
Ozar
Ozar 8 d.
Cześć. Ponieważ moje opko Zasadzka zainteresowało kilku ludzi na portalu, postanowiłem wrzucić opowieść o Wagnerze od początku. Namówił mnie kapitan i jak myślę miał rację. Będę wrzucał odcinek codziennie bo mam całość, no może nie całość ale dość sporo.
Generał SS Kurt Wagner Część I dla MHSchaefer, Krisbendi, CptUgluk , Zdzislav, KluczDoPiwnicy, justyska i wszystkich innych, którzy zechcą zerknąć. Jak by ktoś chciał mogę też dać to jako audio w moim skromnym wydaniu.
Życzę miłej lektury!
Ozar
Ozar 6 d.
Tak na marginesie jak to u mnie bywa, historia Wagnera (postać fikcyjna) jest w dużym stopniu oparta na faktach. Po pierwsze była taka organizacja która pomagała bogatym Żydom wyjechać za granicę w latach trzydziestych, a po drugie kierował nią rzeczywiście wysoki oficer SS. Jednak jak ktoś przetrawi kolejne odcinki, to razem dojdziemy do największego, albo najbardziej wartościowego agenta mówiąc skrótowo Aliantów, działającego tuż obok fuhrera. Ale kto nim był zostawiam na później...
Kto chętny niech zgaduje!!!
Zobaczymy czy ktoś trafi.

Polub nas na facebooku!

fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin  · 

Foldery  ·  Tagi  

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.