online:
Liczba użytkowników online w ciągu ostatnich 10 min.
Sto lat dla Nuncjusza!
jasno

HISTORIA I POLITYKA | Ciekawostki historyczne!

Ozar
Witam wszystkich, zarówno tych co mnie już znają i tych którzy jeszcze nic mojego nie czytali. Postanowiłem wrzucić na portal kilkanaście moich prac pod ogólnym tytułem ciekawostki historyczne. Dla tych, którzy mnie znają będzie to coś w rodzaju powtórki, choć wrzucone tu teksty będą jakby napisane od nowa i poprawione. Dla innych jak mam nadzieję będą czymś w rodzaju takich obrazów historii w pigułce. To nie będą stricte artykuły naukowe, a raczej takie popularno naukowe spojrzenia na różne tematy z historii. Tutaj będę wrzucał linki do kolejnych odcinków. Mam nadzieję, że taka mała porcja wiedzy, może niezbyt ściśle naukowej a bardziej popularyzacyjnej da każdemu kto w nie zajrzy choć trochę wiedzy z przeszłości.
Tematyka głównie będzie dotyczyła II wojny światowej, ale nie tylko.
Zapraszam do czytania i komentowania. Jak by ktoś chciał żebym napisał na jakiś konkretny temat (choć głównie siedzę w II wojnie), to proszę o wiadomość tu, albo pod którąś z ciekawostek.
Ozar
Ozar 7 m.
Zapraszam na pierwszy odcinek ciekawostek. Opowiem w nim o największym skarbie II wojny, czyli Bursztynowej Komnacie.
Ozar
CptUgluk
CptUgluk 7 m.
Cześć, Ozar. Jeśli przyjmujesz sugestie, to mnie wydają się bardzo interesujące tematy dotyczące niestandardowych akcji dywersyjnych albo absurdalnych rozwiązań, które jednak wypaliły. Rozwiazania typu dmuchane czołgi czy manekiny przy cekaemach. Jakby się taki temat pojawił, to z ciekawością bym się zagłębił.
Ozar
Ozar 7 m.
CptUgluk Takich akcji typu dywersyjnego, albo propagandowego było sporo w czasie wojny. Ok, coś wrzycę na ten temat.
Ritha
Ritha 7 m.
A ja bym chciała jeszcze raz tekst o Spartanach :3
Canulas
Canulas 7 m.
A ja o jakichś pojebańcach, torturach i mistycyźnie
Ozar
Ozar 7 m.
Ritha ok będzie o Spartanach też.
Ozar
Ozar 7 m.
Canulas O pojebańcach też będzie hahaahahahha, bo takich w historii mamy mnóstwo opisów
Ritha
Ritha 7 m.

dla każdego coś miłego
Ozar
Ozar 7 m.
hahahahaha
Tutaj znajdują się ukryte posty 2
OmnesMoriuntur
OmnesMoriuntur 6 m.
Super! Na pewno wpadnę
Ozar
Ozar 6 m.
Zapraszam na kolejny odcinek który będzie w sobotę. Tym razem coś o czym pewnie wielu z was nie wie czyli:
Tajemnicze podziemne tunele. To taki niemal temat tabu, więc warto posłuchać.
Ozar
Ozar 6 m.
Zapraszam na kolejny odcinek audio. Tym razem jak mi się wydaje temat jest bardzo ciekawy, bo dotyczy tajemniczych podziemnych tuneli, które niczym sieć pająka oplatają cała ziemie. Co bardzo dziwne, najstarsze z nich, a zarazem najlepiej wykonane mają miliony lat.
Ozar
Ozar 6 m.
Jak wiecie pisze od lat artykuły i ciekawostki związane z historią. Prócz tego jestem autorem kilkudziesięciu testów historyczno-politycznych o rożnym stopniu trudności. Chciałbym wam zaproponować taka zabawę pokazująca znajomość historii. Testy są od jednej do pięciu gwiazdek. Te najbardziej proste zawierałyby pytania podstawowe dotyczące zarówno historii Polski jak i świata. Te z pięcioma gwiazdkami dotyczyłyby już bardzo trudnych tematów. Pisząc je starałem się nie wchodzić w opinie czy tezy, ale w same fakty, choć czasami może gdzieś pojawić się pytanie opisowe. W każdym teście byłyby odpowiedzi abcd i każdy mógłby się sprawdzić klikając na odpowiedź która wydaje się być prawdziwa, oczywiście z głowy bez sprawdzania w necie, bo to byłoby bez sensu. Ja to z jednej strony traktuje jako zabawę, ale z drugiej strony mam świadomość, że jednak coś zawsze w głowie zostanie, czyli poszerzy waszą wiedzę. Żeby była jasność. Mi nie chodzi, żeby was sprawdzać kto na ile zna podane w testach tematy, ale bardziej o takie przetarcie się w tematach czy to naszej, czy światowej historii. Na razie pomysł jest w fazie początkowej i dlatego chciałbym was zapytać co myślicie o takiej zabawie? Jeśli uznacie że warto wtedy postaram się z Nuncjuszem jakoś to uruchomić (o ile się da) na portalu. Nie znam się na technice, ale mam nadzieję że da się to zrobić. Proszę o komentarze.
Alchemik
Alchemik 6 m.
Ee, taki test bez sprawdzania w necie jest nawet interesujący.
Nigdy nie bylem dobry z historii ani politycznych implikacji historii, ale jestem nawet ciekaw, co mi zostało w głowie.
Mam bowiem w głowie wiele śmieci informacyjnych, które tam są, a ktorych nie potrafię podporządkować zrodlom. To pewnie przez pożeranie książek,
choc ostatnio zwolniłem, bo nawet żołądki moli z wiekiem staja się mniej odporne.
Ozar
Ozar 6 m.
Alchemik właśnie o to mi chodziło. tak żeby każdy sobie sprawdził co mu zostało ze szkoły albo innych źródeł.

Ozar
Ozar 6 m.
Zapraszam na jutro do wysłuchania kolejnego mojego odcinka audio. Tym razem temat będzie dotyczył jednego z naszych bohaterów czyli majora Henryka Bobrzańskiego "Hubala". Okazją do tego jest fakt że właśnie teraz w listopadzie 2020 roku w Kraśnicy koło Opoczna są prowadzone poszukiwania szczątków majora Henryka Dobrzańskiego „Hubal”. Poszukiwania na cmentarzu parafialnym prowadzi łódzki IPN.
Manta
Manta 6 m.
Testy, quizy zawsze mile widziane
CptUgluk
CptUgluk 6 m.
Ja mało polityczny, ale taki teścik z historii dla samego siebie chociażby warto zrobić. Jestem za
jagodolas
jagodolas 6 m.
Ja też bym sobie teścik trzasnął. Zobacze przynajmniej jak bardzi mam pamięć zrombaną
Okropny
Okropny 6 m.
Zróbcie sobie maturę podstawową z historii na próbę, na pewno są testy w necie
CptUgluk
CptUgluk 6 m.
Oj, panie Okropny, co innego próbna matura, a co innego teścik spreparowany przez kolegę z portalu
Manta
Manta 6 m.
My wolimy od Ozara
Ozar
Ozar 6 m.
Dziękuje za pozytywne odpowiedzi, myślę że uda się wrzucić kilka takich testów.
Ozar
Ozar 6 m.
Zapraszam do wysłuchania kolejnego odcinka audio. Tym razem opowiem o jednym z naszych bohaterów czyli Majorze Henryku Dobrzańskim "Hubalu" którego szczątków właśnie poszukuje IPN.
Ozar
Ozar 6 m.
Co do testów czy Quizów to na początek będą bardzo proste, więc nie bójcie się.
alka666
alka666 6 m.
Ale takie, że kiedy bitwa pod Grunwaldem? To pamiętam
Co do reszty - mogą być luki w pamięci. Co tam luki - czarne dziury zasysające!
Ozar
Ozar 6 m.
alka666 no wiem, ale czasem warto sobie taki Quiz zrobić choćby dla przypomnienia czy zabawy.

alka666
alka666 6 m.
Zobaczymy jak będzie z respektem na moje bazyliszkowe spojrzenie Chodzi mi o obronę przed inwenturami. Nie lubię! Nie chcę jeździć. Bazyliszkiem patrzę i pozwalają mi zostać w biurze. Zobaczymy jak długo to podziała.
Ozar
Ozar 4 m.
Kłania się Ozar.
Chciałbym zaprosić do wysłuchania pierwszego w tym roku nagrania, który ukarze się dzisiaj wieczorem. Tym razem będzie to coś innego, gdyż moja opowieść będzie dotyczyła polityki. Postanowiłem wypowiedzieć się na temat dwóch najważniejszych tematów. Pierwszy do wybory w USA, a drugi to wirus Covid, a także tego jak te dwie sprawy wpłyną na nasze życie, głównie przez reset jak myślę stosunków polsko-amerykańskich, a w sprawie Covida głównie problem tzw. lockdownu, który ma zadanie całkiem inne niż chronienie nas przed owym wirusem.
Zapraszam do wysłuchania, komentarzy a także zadawania pytań. Postaram się w miarę możliwości odpowiedzieć na wszystkie tu, albo zawrę odpowiedź w kolejnym odcinku.
Ritha
Ritha 4 m.
Grubo, zapisuje się na audiencję
Ozar
Ozar 4 m.
Ritha, no będzie jak mniemam dość ciekawie, choć przyznam szczerze że pierwotny tekst był dużo bardziej ostry ale go poprawiłem żeby był strawny dla większości.
Ritha
Ritha 4 m.
Cenzura znaczy
Agnieszka
Agnieszka 4 m.
"Kłania się Ozar!!! " - w końcu
Jak ja za tym tęskniłam
I jeszcze ta gorąca tematyka
Cudownie

Przybędę odłuchać
Agnieszka
Agnieszka 4 m.
Przybędę odsłuchać
Ritha
Ritha 4 m.
Tak żem myślała, Ozar, że będzie dym, jak to wstawisz. Kiedy następne słuchowisko?
Ozar
Ozar 3 m.
Kłania się Ozar. Zapowiadałem kolejny tekst polityczny, ale niestety okazało się, że opisanie neomarksizmu w 15 minut graniczy z cudem. Gdybym miał na to powiedzmy 1,5 no powiedzmy 1 godzinę to nie byłoby żadnego problemu. Jednak temat jest tak szeroki, że albo przedstawię go bardzo skrótowo w jednym odcinku, co może okazać się tylko liźnięciem tematu, albo zrobię dwa odcinki i wrzucę w ciągu kilku dni, albo nawet w ten sam dzień. Na razie ogarniam temat.
Obecnie zapraszam do wysłuchania pierwszego odcinka nie ukrywam mojej ulubionej opowieści o przyjaźni człowieka z wilkiem i ich przygodach.
Miłego słuchania!
Ozar
Ozar 2 m.
Kłania się Ozar

Zapraszam do wysłuchania kolejnego odcinka audio.
Tajemnicze obiekty w Polsce. Piramidy. Kurhany. Kamienne Kręgi. Starożytne Cmentarze.
To, co usłyszycie, będzie takim moim zaproszeniem do odwiedzenia mało znanych, a bardzo ciekawych miejsc. Kiedy ruszymy w Polskę warto czasami wcześniej usiąść przed komputerem i zobaczyć, czy gdzieś w pobliżu naszego miejsca pobytu nie ma czegoś ciekawego do zwiedzenia, obejrzenia. Mamy takich miejsc w Polsce naprawdę dużo. W tym odcinku opisze te najstarsze mające nieraz po kilka tysięcy lat.
Ozar
Ozar 2 m.
Kłania się Ozar
Zapraszam do wysłuchania kolejnego odcinka audio.
To, co wam tu opowiem jest związane z moją rodziną, a dotyczy zarówno II wojny jak i czasów współczesnych. Pewnie życie zna wiele takich historii, ale ta jest o tyle ciekawa, że głos, a może bardziej ślad, czy próba wyjaśnienia pojawiła się dopiero po siedemdziesięciu latach. Taka ironia losu, albo złośliwy chichot historii. Ktoś podobno zginął, ale nagle po wielu latach się odnalazł w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach.
jotka
jotka 2 m.
Ozar
Ozar 2 m.
jolka Dziękuje. Rzeczywiście znam temat i coś postaram się napisać.
Ozar
Ozar 1 m.
Witam serdecznie. Jutro zapodam taki jak mi się wydaje dość ciekawy temat Zamków w których straszą duchy, czy też inne takie magiczne stwory. Potraktujcie to z lekkim przymrużeniem oka, ale kto by nie chciał zobaczyć jadącego po blankach zamku ubranego w czarna zbroję rycerza, albo księżniczkę czy hrabinę, która się przechadza w pięknej sukni po krużgankach zamku czy pałacu. Pamiętajmy, że w każdej legendzie jest ziarenko prawdy. Poważnie...
Ozar
Ozar 1 m.
Ponieważ kilu z was napisało w komentarzach, że mój głos nadaje się jako lektor może macie jakieś namiary gdzie pokazać swoje audio i liczyć że ktoś to doceni?
Ozar
Ozar 1 m.
Przy okazji mam pytanie do mądrych. Mam swój blog na fejsie czyli Historia, polityka według Ozara. Ktoś wie czy tam można wrzucić audio i jak to zrobić?

Ritha
Ritha 1 m.
o kurde, może na spotifaja konto, albo audiocity
SylviaWyka
SylviaWyka 1 m.
Hm na fejsie na pewno są transmisje na żywo i można dodawać muzykę w relacjach. Tyle wiem
Ritha
Ritha 1 m.
Ozar może powinienes ząłożyc fanpage do audio


Ritha
Ritha 1 m.
Mam nawet nazwę fanpage:

Kłania się Ozar!
Ritha
Ritha 1 m.
Pewnie by się dało wrzucić jako film, Nuncjusz kiedys recytował coś i wrzucał tutaj jako film, jakos przez jutuba, Nuncjusz by moze wiedział
Film mozna udostenic na fb, audio nie wiem
Hiraeth
Hiraeth 1 m.
Chyba najprościej byłoby spróbować dodać - masz opcję "dodaj nowy post" -> "dodaj film". Jeśli plik mp3 przejdzie, to z główki. Jak nie, to masz kilka opcji:
1. skonwertuj MP3 do AVI (można to zrobić za pomocą konwerterów online, chociażby tutaj: https://anyconv.com/pl/konwerter-z-mp3-na-avi/) i spróbuj wtedy

2. załóż konto na yt i najpierw plik dodaj tam, a potem za pomocą udostępnienia dodawaj na Facebooka

3. możesz też udostępniać pliki dodane na T3 na Facebooku - czy to przez skopiowanie linku, czy też za pomocą ikonki "udostępnij", zamieszczonej pod każdą pracą
Ozar
Ozar 1 m.
Dziękuje za porady. Pewnie najprościej będzie udostępniać audio z T3 i spróbuje, choć nie wiem czy to zadziała.
Ozar
Ozar 1 m.
Witam wszystkich. Niestety miałem 2 tygodnie przerwy w życiorysie. Na szczęście nie Covid. Najpierw angina, potem zapalenie oskrzeli. Dziękuje za wiele komentarzy na które postaram się odpowiedzieć jak najszybciej. Dziękuje Kali za losowanie całkiem ciekawego zestawu.
Właśnie minęła kolejna rocznica zakończenia wojny w Europie i wrzucę audio poświęcone temu tematowi.
Ozar
Ozar 17 d.
Cześć. Zapraszam na kolejne audio. Tym razem kilka słów o słynnym angielskim banicie Robinie z Sherwood, którego przygody fascynują ludzi już od prawie 800 lat. Miłego słuchania!
Ritha
Ritha 17 d.
Bardzo ciekawy temat! zamierzam wpaść w wolnej chwili
CptUgluk
CptUgluk 16 d.
O kurka, tez muszę znaleźć chwilkę, żeby sobie urządzić słuchowisko
Ozar
Ozar 6 d.
Zapraszam do wysłuchania kolejnego odcinka ciekawostek o miejscach które warto zobaczyć w Polsce. Audio bedzie dzisiaj wieczorkiem!
Canulas
Canulas 6 d.
Audio, uuuu, łopce słowo, a fe. A w rodzimym jest taki piękny zamiennik: słuchowisko.
😏
jotka
jotka 6 d.
🤣
Ozar
Ozar 6 d.
Canulas Nie kop już leżącego. Napisałem już że się poddaje bo to walka z wiatrakami.
Canulas
Canulas 6 d.
To tylko żarty, Panie Wiatrak. Wiesz, że Cię lubię
fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.