online:
Liczba użytkowników online w ciągu ostatnich 60 min.
jasno
Myszy na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Historyczny moment dla SpaceX
Pasja 2019-12-21 07:16:46
Myszy na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Historyczny moment dla SpaceX
Na Międzynarodową Stację Kosmiczną dotarły dwie kolejne kapsuły z zaopatrzeniem dla kosmonautów oraz sprzętem do badań. W jednej z nich w kosmos wysłano umięśnione myszy, które posłużą do badania wpływu nieważkości na mięśnie i kości.
Misja CRS-19, czyli dziewiętnasta misja zaopatrzeniowa dotarła na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Na pokładzie kapsuły Dragon firmy SpaceX, w kosmos, poza zaopatrzeniem dla astronautów, dotarły także 40 muskularnych myszy, mały browar i dwa roboty, które latając po stacji odpowiedzialne będą za wykrywanie potencjalnych nieszczelności konstrukcji. Łączny ciężar sprzętu dostarczonego w kapsule to 2585 kilogramów, z czego 952 kg ważył sprzęt, który posłuży do przeprowadzenia różnego rodzaju eksperymentów naukowych. Rakieta Falcon, która wyniosła kapsułę Dragon na na orbitę, wykonała 7 grudnia udane lądowanie na morskiej platformie Of Course I Still Love You.
Najciekawszymi pasażerami kapsuły Dragon było 40 myszy, które spędzą w kosmosie cały miesiąc. Naukowcy sprawdzą, w jaki sposób ciągły stan nieważkości wpływa na budowę mięśni i układu kostnego myszy, dzięki czemu będzie można wykorzystać te dane do rozwoju programów treningowych dla astronautów. Po powrocie, wyniki badań 40 myszy, które przebywać będą w różnych warunkach, zostaną porównane z odpowiednikami, które w takich samych warunkach mieszkać będą na Ziemi.

Komentarze
anonim -- 2019-12-21 07:48:03
"Myszy i ludzie" - kolonizatorzy kosmosu. Człowieka łatwo skrzyżować z myszą, więc może myszoludzie. Wrócą i przekażą innym, że tam nie mam kotów = masowa migracja.
~Pasja -- 2019-12-21 08:34:30
Ciekawa konkluzja, ale czy daje nadzieję?
~Agnieszka -- 2019-12-21 09:25:13
"Of Course I Still Love You" - Elon ma rozmach
~TomaszBordo -- 2019-12-21 10:51:24
Lepiej, żeby to Elon Musk i Amerykanie kolonizowali kosmos aniżeli Chińczycy
Ostatnie newsy
fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin  · 

Foldery  ·  Tagi  

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.