online:
Liczba użytkowników online w ciągu ostatnich 60 min.
jasno
Wśród niedźwiedzi polarnych wzrasta kanibalizm
Pasja 2020-03-11 22:15:43
Wśród niedźwiedzi polarnych wzrasta kanibalizm
Liczba przypadków niedźwiedzi polarnych zabijających się i zjadających nawzajem wzrasta w Arktyce, ponieważ topniejący lód i działalność człowieka niszczy ich naturalne siedliska - poinformował rosyjski naukowiec.
- Przypadki kanibalizmu wśród niedźwiedzi polarnych to fakt od dawna znany, ale obawiamy się, że kiedyś takie przypadki były rzadko spotykane. Obecnie są dość często odnotowywane - powiedział ekspert ds. niedźwiedzi polarnych Ilja Mordwintsew, cytowany przez agencje Interfax.
- Stwierdzamy, że kanibalizm u niedźwiedzi polarnych wzrasta - uważa naukowiec z Instytutu problemów ekologii i ewolucji im. A. N. Siewiercowa.
Podczas wykładu w Petersburgu poinformował, że takie zachowanie wśród niedźwiedzi polarnych może być spowodowane brakiem dostępu do pożywienia.
- W niektórych porach roku nie ma wystarczającej ilości jedzenia, a duże samce atakują młode samice - mówił.
Jednocześnie liczba odnotowanych przypadków może być większa z powodu wzrostu liczby osób, które pracują w Arktyce. Wcześniej informowali o tym naukowcy, teraz doniesienia pochodzą także od pracowników firm naftowych i wojska.

Inny rosyjski naukowiec, Władimir Sokołow, który kierował wyprawami arktycznymi, powiedział, że w tym roku niedźwiedzie polarne ucierpiały głównie z powodu wyjątkowo ciepłej pogody na Spitsbergenie.
Sokołow przewiduje, że niedźwiedzie polarne ostatecznie nie będą już polować na lodzie morskim i zostaną zamknięte na obszarach przybrzeżnych i archipelagach wysokogórskich.
Komentarze
*Canulas -- 2020-03-11 23:00:27
Cholerka

~pkropka -- 2020-03-11 23:10:11

~alka666 -- 2020-03-12 06:20:45
Niepokojące.
Ostatnie newsy

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin  · 

Foldery  ·  Tagi  

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.