online:
Liczba użytkowników online w ciągu ostatnich 60 min.
jasno
Rafy koralowe przestaną istnieć do końca XXI wieku?
Pasja 2020-03-15 08:56:57
Rafy koralowe przestaną istnieć do końca XXI wieku?
Zmiany klimatyczne mogą zniszczyć niemal wszystkie rafy koralowe na Ziemi do 2100 roku - wynika z najnowszych analiz.
W związku z podnoszeniem się średniej temperatury wód oceanów, większym zakwaszeniem wody i zanieczyszczeniem jej, 70 do 90 proc. istniejących raf koralowych może zniknąć w ciągu najbliższych 20 lat - wynika z analiz przeprowadzonych przez badaczy z Uniwersytetu Hawajów.
- Wygląda to dość ponuro - mówi Renee Setter, jedna z autorek analizy.
Badacze ostrzegają, że próby odtwarzania raf koralowych - hodowanie żywych korali w laboratorium i umieszczanie ich potem w ich naturalnym środowisku - może nie wystarczyć do zachowania raf koralowych.
Badacze z Hawajów, biorąc pod uwagę zmieniające się warunki w oceanach twierdzą, że do 2100 roku niemal nigdzie na Ziemi nie będą istnieć warunki umożliwiające istnienie raf koralowych.
Co więcej - większość wód oceanicznych, w których korale występują obecnie - stanie się do 2045 roku nieprzyjaznym dla raf koralowych środowiskiem - wynika z symulacji przeprowadzonych przez badaczy z Hawajów.

Jak podkreśla Setter, aby uchronić rafy koralowe przed unicestwieniem konieczna jest walka ze zmianami klimatycznymi.

Komentarze
*Canulas -- 2020-03-17 22:19:17
Przeczytałem nagłówek i już czułem, że do końca 21, to chyba więcej rzeczy przestanie istnieć. No ale szkoda, jeśli tak. Ludzie to jednak głównie pety.
Ostatnie newsy

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin  · 

Foldery  ·  Tagi  

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.