online:
Liczba użytkowników online w ciągu ostatnich 60 min.
ciemno
Podhale. Są już pierwsze krokusy dla Nas na Święta
Pasja 2020-04-11 07:26:23
Podhale. Są już pierwsze krokusy dla Nas na Święta
Wszystkiego najlepszego, spokoju i radości dla Nas wszystkich.

Krokusy w Tatrach najczęściej kwitną w kwietniu. W Tatrach najwięcej ich rośnie w Dolinie Chochołowskiej. Przyrodnicy szacują, że na Polanie Chochołowskiej może ich rosnąć nawet 50 mln, a w całych Tatrach – 120-130 mln.
Prezentują się one wyjątkowo na tle nadal ośnieżonych szczytów tatrzańskich. Krokusy rosną także na Polanie Huciska w Dolinie Chochołowskiej, Wyżniej Kirze Miętusiej, Polanie Pisanej i Polanie Smytniej w Dolinie Kościeliskiej oraz na polanie Kalatówki w Dolinie Bystrej.
Na zdjęciach powyżej udało nam się uchwycić krokusy w Jurgowie.
Kwiaty te są pod ścisłą ochroną. Krokusów nie wolno zrywać, ani deptać. Miłośników tych kwiatów trzeba jednak pilnować. Bo wielu z nich, by zrobić zdjęcia krokusów, dosłownie kładzie się na tych kwiatach niszcząc je.

Komentarze
~Pasja -- 2020-04-12 07:03:06
Kochani w tej trudnej chwili składam Wam najpiękniejsze życzenia, takie jakie każdy z Was pragnie. Spokoju, zdrowia i miłości.
~berkas -- 2020-04-12 21:30:10
Pięknie to wygląda. Ty Pasjo uważałaś gdzie się kładziesz robiąc zdjęcie
~Pasja -- 2020-04-13 14:36:52
Berkasie nie kładłam się bo ja tego zdjęcia nie zrobiłam. To news z zasobów internetu (tegoroczny). W tym roku nikt nie zobaczy fioletów z Doliny Chochołowskiej bo zakaz.
Ostatnie newsy

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin  · 

Foldery  ·  Tagi  

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.