online:
Liczba użytkowników online w ciągu ostatnich 10 min.
Sto lat dla Nuncjusza!
jasno
Wicie rozumicie, czyli jak w rok zrobić magistra!
<
TW 7 Godzil
>

Joe Biden Covid Lockdown


rozmiar pliku: 6.08 MB
Liczba ocen: 4
78%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: ^Ozar
Kategoria: monologi

Liczba wejść: 92

Opis: Odcinek poświęcony tym razem polityce. Omawiam tak skrótowo zmianę gospodarza Białego Domu i co to dla nas oznacza, a także epidemię Covid i związany z tym lockdown, który powoli wykańcza tzw. klasę średnią.

Dodano: 2021-02-04 21:04:58
Komentarze.
*Ritha 4 m.
Ozarro, o polityce przed snem niezdrowo, wpadnę, gdy zapieje kur
Odpowiedz
*Ritha 4 m.
z dużym wykopem
Ozar przesłuchałam w drodze do pracy i muszę Ci powiedzieć, że świetnie się Ciebie słucha (!!!) jakbyś był urodzonym lektorem! Co do tematyki - wszystko racja, trudno się nie zgodzić z tym, co mówisz. Daje duże wykopy i czekam na kolejny odcinek
Odpowiedz
^Ozar 4 m.
Ritha Dziękuje za wysłuchanie i dobra opinię. Moim marzeniem jest czytanie prozy najpierw swojej a dalej być może kogoś. Jednak to wymaga jak sobie zdaje sprawy jeszcze większej wprawy, ale wierz mi to daje mi chęć do mówienia i nagrywania. Mało tego zakupiłem mikrofon do kompa i mam nadzieję że kolejny odcinek będzie już lepszy jakościowo.
Odpowiedz
Ozar, potwierdzam spostrzeżenie Rithy - masz świetny głos

Odpowiedz
Kłania się Ozar i wszystko jasne

Lecim słuchać
Odpowiedz
z wykopem
Generalnie to zgadzam się, oprócz jednego momentu gdzie mi coś zazgrzytało, wtedy jak mówisz, że covid jest w sumie bardzo lajtowy, podobny do grypy. Ale jeżeli jest jakieś ziarno prawdy w tym, że żółtki wyrodukowali go przeciwko amerykanom, to w takim razie ten wirus musi być ciut gozniejszy od zwykłej grypy.
No i tak, generalnie fajnie się Ciebie słucha
Odpowiedz
^Ozar 4 m.
jagodolas Dziękuje za komentarz. Covid nie jest lajtowy, ale też nie jest tak zabójczy jak Ebola. Ten zabija nawet 90% zarażonych i to bardzo szybko. Co do tego, że wirus wyprodukowano w Chinach przeciw USA, to jest jedna z hipotez. jednak wg. mnie nie chodziło o ogromną śmiertelność, wtedy wypuszczono by coś znacznie groźniejszego i bardziej skutecznego. Tu raczej chodzi bardziej o sam efekt + propaganda niż ilośc umarłych.
Odpowiedz
Tak więc, świetny kawał dobrej analizy.
W pełni się z tobą zgadzam. Nasza Władza nie umie niestety myśleć wielowektorowo.
Dla mnie wzorem w tej materii są choćby władze Turcji, które np z jednej strony współpracują militarnie z USA, a z drugiej układają się z Rosją.
Czy Węgry, tutaj gospodarczo otwarte na Unię Europejską, utrzymują jednak pozytywne relacje z Putinem.
Niestety, u nas poskutkuje to w przyszłości problemami.
Zmiana na szczytach władzy w Stanach z "wolnościowego" co by nie mówić Trumpha, na "naiwnego, sterowalnego" w moim mniemaniu Bidena, w zderzeniu z jednostronnym przekazem słanym przez nasze Władze, przyniesie opłakane skutki.
Obawiam się, że Biden nam tego nie podaruje.

Ad covidu - masz ciekawe spostrzeżenia. Mój mąż ad Chin sądzi podobnie. Przez całą pandemie nieprzerwanie rozwozi kontenery z towarami przypływające z Chin - skubańce nad wyraz świetnie sobie radzą, po dostawach nie widać było przestojów, zupełnie jakby problem ich nie dotyczył...


Od dziś dołączam cię do "pakietu" z Michalkiewiczem, który odsłuchuje regularnie
W związku z tym mam kilka propozycji tematów, na które chętnie poznałam twoją opinię w kolejnych felietonach.

Mianowicie:
1. Jak sądzisz, jak wpłynie i czy wogole wpłynie na nas polityka Bidena.
2. Co teraz robi i co dalej będzie robił Trumph? Gdzie mieszka, czy ma nadal ochronę, czy planuje przewrót, powrót do władzy, a może da sobie spokój i już nie będzie się bawił w politykę? I coś z ploteczek - jako żem kobita - Melania? Będzie rozwód czy nie? Jak to dalej wpłynie na karierę Trumpha?
3. Możliwe skutki ekonomiczne i nie tylko resetu. Czy kiedyś w historii odnotowano podobne przemiany? Nawet tej starożytnej? Czy to co się dzieje obecnie, ten przełom rokuje mimo wszystko jednak na powrót do "starej normalności". Jeśli tak to kiedy? Jeśli nie, to czemu?
4. Jak radzono sobie z epidemiami kiedyś? Reakcje rządów - jakie były? A ludność?
Czy ślepo brnęła w zakazy czy tak jak dziś, po początkowej "ostrożności" widząc, że nie taki diabeł straszny, chce cześć z niej wrócić do normalności, nawet za cenę łamania prawa?
5. A propos prawa - wiem, że nie jesteś prawnikiem a historykiem ale co sądzisz o obostrzenia chyba i ich legalności? Jak to wygląda w innych krajach?

Fajnie, jakbyś każdemu z tych tematów poświęcił oddzielny felieton.
Jeszcze raz dzięki za ten tutaj

Kłania się... Aga


Odpowiedz
^Ozar 4 m.
Agnieszka Bardzo dziękuje za komentarz. Nakreśliłaś kilka tematów. Na początek jak już mówiłem będzie odcinek poświęcony tak ogólnie mówiąc lewicowej neomarksistowskiej ofensywie. Tu chciałbym pokazać o co im chodzi i co chcą osiągnąć. Co do Trumpa na razie musimy poczekać, bo jeśli wytoczą mu proces i padnie wyrok dla niego niekorzystny, nie będzie mógł startować w kolejnych wyborach – oto cała gra się toczy. Boja się go, bo on przy wszystkich swoich wadach był jednak przeciwny komunizmowi w USA. Przegrał i teraz chcą go dobić.
Odpowiedz
Ozar ok rozumiem masz tam w głowie poukładany jakiś swój plan, ale... Nie zapomnij w przyszłości uwzględnienić w nich pytań słuchaczy
Z góry uprzejmie dziękuję
Odpowiedz
^Ozar 4 m.
Agnieszka Nie ma sprawy mogę zrobić odcinek w którym odpowiem na pytania, ale najpierw neomarksizm bo bez tego dalsza rozmowa nie ma sensu.
Odpowiedz
*Ritha 4 m.
Podłączam się pod świetny wywód Agnieszki i dodaję temacik od siebie pod audycję ozarową:
Co sądzisz o kolonizacji Marsa przez Elona Muska?

Odpowiedz
Ritha tak, tak zajebisty temat Elon Musk i Mars albo choć i powrót na Księżyc w jego wykonaniu. Do tego Blue Oregon multimiliardera Bezosa, który depcze Muskowi po piętach w kwestii turystyki kosmicznej. Jak dalej rozwiną się te kwestie w USA? Czy bien będzie im przychylny? Co dalej z NASA?

Ufff ile pytań, a jak dotąd odpowiedzi brak
Zatem, czekamy...
Odpowiedz
Nie Blue Oregon, a Blue Origin oczywiście - nie cierpię tej autokorekty...
Odpowiedz
^Ozar 4 m.
Ritha Tu mnie zaskoczyłaś, bo to raczej podwórko Agnieszki. Nie znam tych klimatów. Może Agnieszka jako znawczyni tych tematów by coś napisała?
Odpowiedz
Ozar ale o wpływie polityki Bidena, jego planach na sektor kosmiczny mógłbyś coś sklecić? Bo to twoja działka
A propos jeszcze, bo takie coś mi się nasuneło: Musk niedawno stwierdził że na Marsie będzie tworzone prawo od podstaw i polityka. I że kolonie będą się rządzić zupełnie innymi prawami niż państwa na Ziemi. Słyszałeś coś o tym? Co o tym sądzisz? Jak by to wyglądało?
Odpowiedz
^Ozar 4 m.
Agnieszka Sorka, ale nie znam tych klimatów i muszę się podszkolić niestety.
Odpowiedz
Odpowiedz
^Ozar 4 m.
sensol Dziękuje za bardzo ciekawy i merytoryczny komentarz. Musze przyznać że z wieloma poruszonymi przez ciebie przemyśleniami nie mogę się zgodzić. Mimo wszystko fajnie że zajrzałeś i dałeś bardzo ciekawy komentarz jak zwykle u ciebie.
Odpowiedz
Dotarłem! Przede wszystkim, panie Ozar, zgadzam się, że przyjemnie się Ciebie słucha, mówisz nie za szybko, nie za wolno, nie za krzykliwie, ale też nie przynudzasz smętnym głosem Wszystko ładnie wyważone.
Co do treści politycznej - jestem jednym z tych, którzy do polityki najczęściej stają plecami. Wiem, że do nie do końca dobrze, ale tak mam i już. Burze i przepychanki między politykami mnie nie pasjonują, zwłaszcza, gdy słyszę, że zamiast wypracowywać kompromisy i szukać rozwiązań, szuka się tylko haków na przeciwnika. Ciekawie było jednak wysłuchać króciutkiego podsumowania wyborów w USA.
Co do covida - temat rzeka, ale i temat grząski. Wiem, że mediom nie można ufać we wszystkim - pokazują to jak na dłoni wyniki sondaży i treść newsów prezentowanych przez "konkurencyjne" stacje. Ostatecznie często nie wiadomo komu wierzyć. Teorie spiskowe się mnożą, jednocześnie dzieląc ludzi. Ja w covida wierzę i obawiam się go, przede wszystkim dlatego, że martwię się o osoby w bliskim otoczeniu. Nie wiem jak to jest z jego genezą - czy wydostał się (lub ktoś mu pomógł się wydostać) z laboratorium, czy może jakiś Chińczyk go złapał od niedogotowanego nietoperza - nie mam pojęcia i pewnie nigdy do końca mieć nie będę. Nie wiem na ile te lockdowny i obostrzenia są sprytną zagrywką polityków, a na ile faktyczną troską o dobro ludzi. Dużo niewiadomych, dużo teorii. Staram się trzymać do tego wszystkiego dystans i kierować własnym rozumem.
Odpowiedz
^Ozar 4 m.
CptUgluk Dziękuje za wysłuchanie i komentarz. Nie dziwie ci się, że mniej się interesujesz. Niestety nasze tzw."polityczne elity" większość czasu spędzają na walkach o koryto, o kasę i stołki, resztę mają w d... . Czasami mam wrażenie , że to właśnie tacy ludzie jak ty mają rację że traktują ich jak powietrze morowe, bo tym są. O podsumowaniu kampanii postaram się coś spłodzić jak najszybciej.
Odpowiedz
z dużym wykopem
Boże, jaki fantastyczny głos. <3

Aż ciężko będzie wsłuchać się w treść, ale spróbuję .
Całkowicie zgadzam się z początkiem: tematyka jest bardzo potrzebna i ważna. Absolutnie nie rezygnuj z omawiania tych tematów, nawet jeśli usłyszysz głosy sprzeciwu (myślę, że to wręcz argument za, aniżeli przeciw).

"czy interesujemy się polityką czy nie, i tak nas dopadnie."
Ktoś mądry powiedział (mogę przekręcić): "mówisz, że nie interesujesz się polityką, ale polityka interesuje się Tobą".

Przede wszystkim - umiesz mówić logicznie i konkretnie, a przy tym zachowujesz elegancję; nie jesteś nadto dosadny. Bardzo przyjemnie się Ciebie słucha.
Nie znam się na polityce, jest ona tak niesamowicie zagmatwana; mam wrażenie, że przypomina ona trochę przeciąganie liny: każdy chce przeciągnąć Cię na swoją stronę, często używając wybiegów, prawie nigdy nie mówiąc prawdy. Z mediami jest podobnie. I nie wiem, na ile w tym prawdy, ale słyszałam, że w trakcie kampanii wyborczej w USA (i w sumie też wcześniej) media wojowały z Trumpem, miały go za wroga, bo był z przeciwnej strony. Ty na pewno masz o tym więcej informacji

Z niecierpliwością czekam na następny wykład, panie profesorze Ozar , a w międzyczasie poszperam, czy nie wypuściłeś jeszcze innych, z pewnością równie interesujących audycji

Z ogromnym wykopem.
Odpowiedz
^Ozar 25 d.
Enchanteuse Bardzo dziękuje za tak pozytywny i ciekawy komentarz. Kurdę aż mi głupio po pierwszym zdaniu, bo ja swojego głosu nie lubię ale to podobno norma hahahahaha. Tematyka polityczna jest potrzebna, bo ludzie zazwyczaj nie znają się a co gorsza nie chcą nawet się znać choćby pobieżnie na polityce. To groźna rzecz, bo bardzo ułatwia wszelkiego rodzaju działania propagandowe, bo brak wiedzy nie pozwala na weryfikację tego co podają choćby media. Co do Trumpa to rzeczywiście większość mediów była mu przeciwna z wielu powodów ale głównie dlatego, że jest lewicowa a Trump był politykiem prawicowym.
Jeszcze raz bardzo dziękuje za tak dobry komentarz. Dzięki takim wpisom chce mi się dalej pisać i nagrywać.
Odpowiedz
Ozar masz rację, dzięki temu brakowi wiedzy łatwiej manipulować ludźmi. Ale niestety, to nie jest takie proste "zainteresować się" polityką. Bo oprócz pobieżnej wiedzy o programie partii kandydujących i ich historii, nalezaloby znac także Historię. Przynajmniej te najważniejsze rzeczy. No i umieć łączyć fakty, bo bez tego nawet najlepsza znajomość przeszłych wydarzeń nie pomoże.
Odpowiedz
fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.