online:
Liczba użytkowników online w ciągu ostatnich 10 min.
Sto lat dla Nuncjusza!
jasno
Park w Skórzewie zimą
<
Arlim Odcinek I Dar Bogów
>

Patriotyzm Honor Prawda Moralność Etyka


rozmiar pliku: 2.69 MB
Liczba ocen: 0
50%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: ^Ozar
Kategoria: monologi

Liczba wejść: 54

Opis: Te słowa są bardzo ważne, czy jednak nie zapomnieliśmy o nich? Zadaje kilkanaście pytań takich podstawowych, na które każdy z nas powinien sobie w sercu odpowiedzieć! Jeśli tego nie zrobimy staniemy się stadem owiec idących tam dokąd nas zapędzą wbrew naszej woli! Jeszcze chyba nie jest za późno żeby zrozumieć i stanąć po stronie prawdy!

Dodano: 2021-02-20 18:21:14
Komentarze.
Miło się słucha Twojego głosu ...co do treści .... pewne słowa i znaczenie stają się „archaizmami”..nie oceniam czy dobrze czy zle ... myśle ze słowo patriotyzm jest opacznie teraz brane i mylone z fanatyzmem.. i nacjonalizmem..bardzo to krucha granica a jednak... polityka zawsze była brudna i to ze znajdzie się jedna lub więcej osób o dobrych intencjach to niczego nie zmieni bo finalnie będzie dalej bagno ...historia pokazała to wcześniej ...kiedyś była szlachta teraz są tzw elity .. są równi i równiejsi jak to mawiał Orwell..temat woda czy można dojść do prawdy ...i tzw złotego środka -nie sadze bo równowaga musi być ...to ludzie dokonują wyborów a pokus jest wiele ... wracając do „terminów” o których mowa to ma się w sercu lub nie. Są przekazywane z pokolenia na pokolenie ( i w dużej mierze odpowiedzialna za to jest przede wszystkim rodzina.i kultura)..a „Polak mądry po szkodzie” wydaje mi się ze zostanie do końca ...ja mam inna mentalność i zanim w coś uwierzę muszę sprawdzić w wielu źródłach .. irytujace jest tez to a o czym nie Wspomniałeś odn patriotyzmu ze jest „łączony” z religia ... natomiast religia z polityka. Itd...nic nie mam przeciwko religii, wierze , choć sam jestem niewierzący to mam ogromny szacunek do ludzi wierzących ale jak to się łączy z polityka, patriotyzmem to już się robi wspomniane „bagno” ...i na koniec historie piszą ludzie i nie koniecznie z prawda jaka ona była ...wszystkie terminy izmy również wiec błędne koło zatacza ...nie jestem poeta i mam nadzieje ze to zrozumiałe napisałem ... wole ilustrować niż pisać
Odpowiedz
^Ozar 3 m.
jacek79 Dziękuje za wizytę i komentarz. Napisałeś „myśle ze słowo patriotyzm jest opacznie teraz brane i mylone z fanatyzmem.. i nacjonalizmem”. Cóż to właśnie jest kredo lewackiej propagandy, zrobić z patriotów jakiś zwariowanych fanatyków. Jak się chce rozbić kulturę czy tradycję to zawsze uderza się w to a także w rodzinę. Polityka była i jest brudna, ale są moim zdaniem pewne granice tego brudu, a najważniejszą jest bycie Polakiem, a nie sprzedawanie się za garść srebrników.
Co do elit to masz rację kiedyś była szlachta, a teraz są niby politycy. Niestety jedni i drudzy do niczego dobrego nas nie doprowadzili. Wszak to magnaci przez swój wielkopański styl i tumiwisizm tak mówiąc skrótowo doprowadzili Rzeczypospolitą do klęski i rozbiorów.
Czy patriotyzm jest łączony z religią. Niestety tak jest. Niestety, bo KK (kościół katolicki) idzie zawsze swoją drogą i czasami nie patrzy na patriotyzm, tylko na siebie.
Napisałeś „ale jak to się łączy z polityka, patriotyzmem to już się robi wspomniane „bagno”. Dokładnie tak jest i dlatego powinniśmy starać się trzymać patriotyzmu związanego z kulturą, historią a nie jak robią niektórzy z KK.
To ciężki temat, ale pogrążamy się coraz bardziej w nowym bardzo przypominającym Orwela świecie i jeśli tak dalej pójdzie możemy się obudzić któregoś dnia w całkiem innym świecie, ale wtedy będzie już za późno na cokolwiek.
Odpowiedz
Sporo szumu w tle zaburza odbiór...
Poza tym - ok Masz świetny głos
Pozdrowionka )

PS.
"za garszcz, garść srebrników szprzeda... sprzedano wszystko... " - typowe przejęzyczenia, które można wyeliminować. Nie wiem jak technicznie to ogarniasz, ale niektóre fragmenty można wycinać i wstawiać inne np. poprawione powtórki.
"... w dupie..." - to kontrast, który mnie razi.
Odpowiedz
fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.