online:
Liczba użytkowników online w ciągu ostatnich 60 min.
Sto lat dla Alchemika!
jasno
Skórzewo Zima!
<
Globalny reset Neomarksizm Homo sovieticus Marsz przez instytucje
>

Opis:

Proza wojenna z dodatkiem horroru. Akcja dzieje się w 1942 roku.

Major Kuzniecow Komando X Część I

rozmiar pliku: 7.68 MB
Liczba ocen: 0
50%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: ^Ozar
Kategoria: monologi

Liczba wejść: 88

Dodano: 2021-03-03 19:49:31
Komentarze.
Hej, tak na sam początek:
Z jakiego programu do obróbki dźwięku korzystasz? I na czym nagrywasz? Na telefonie, laptopie z wbudowanym mikro czy czymś jeszcze innym?
Pytam, bo bardzo, ale to bardzo słychać wszystkie Twoje oddechy i dmuchnięcia w mikrofon. Niekiedy wkradają się szumy – a od strony technicznej to nieco rozpraszające. Przyłapałam się nawet na tym, że czekam na usłyszenie Twojego kolejnego wydechu czy ciamknięcia. Polecam (jeśli jeszcze z niego nie korzystasz) program Audacity, jest bezpłatny, szybko można nauczyć się jego obsługi. Śmiało można na nim ciąć dowolne nagrania dźwiękowe, a i on sam ładnie, czysto nagrywa. Tyle z reklamy.

„Siali strach, a czasem nawet przerażenie” – zdecydowanie to zdanie mi nie pasuje. Wychodzi niezły pleonazm.
Ogólnie, wiadomo, można się czepić do wszystkiego. Choć nigdy nie przepadałam za audiobookami, to Ciebie – co pewnie słyszałeś nieraz – miło się słucha.
Wyeliminuj tylko te problemy techniczne i będzie świetnie


Odpowiedz
^Ozar 7 m.
Hiraeth
Dziękuje za wizytę i obszerny komentarz. Co do jakości to rzeczywiście trochę to leży. Ja co prawda korzystam z Audacity, ale wykorzystuje tylko dwie opcję czyli kompresor i normalizację. Wstyd przyznać, ale nie jestem Orłem w korzystaniu z programów i na razie dopiero się uczę.
Zdanie które pokazałaś rzeczywiście to takie masło maslane, ale już niech tak zostanie, bo musiałbym nagrać jeszcze raz a to nie ma sensu. Cieszy mnie że podoba ci się moje audio, choć cały czas dopiero się uczę. Wiesz jak to jest, gdyby mi ktoś rok temu powiedział że będę nagrywał coś ala audiobooki ryknąłbym ze śmiechu. Jednak są ludzie którym to się podoba i postanowiłem ćwiczyć aż do bólu i mam nadzieję, że w końcu narodzi się Ozar lektor.
Odpowiedz
Ozar Jak na początkującego, idzie Ci bardzo dobrze
Tym bardziej, że to nie jest jakiś ogromny błąd, uniemożliwiający zrozumienie tekstu. Także ciągle do przodu.
W takim razie, jeśli to wina sprzętu, a nie programu, to może ustawiaj się pod takim kątem, żeby nie mieć mikrofonu na wprost, powinno też trochę pomóc
Odpowiedz
^Ozar 7 m.
Hiraeth Dzięki wielkie. Wystarczyło dać mikrofon z boku a zniknęły prawie całkiem odgłosy odechów, co wyraźnie widać na moim nowym nagraniu Zyndyk. Jak by powiedział poeta "mała rzecz ale cieszy".
Odpowiedz
Mówili Ci to już inni użytkownicy, ale i ja dopowiem - bardzo miło się Ciebie słucha. Masz lektorski głos momentami coś tam przerwało, słychać też było szumy, ale to z pewnością dobrze wiesz i pracujesz nad tym. Sama treść też bardzo ciekawa. To jest Twój tekst?
To NKWD to musiał być naprawdę postrach. Generałowi pewnie spadł ogromny kamień z serduszka, gdy dowiedział się, że Kuzniecow nie przyszedł (raczej) w roli kata
Odpowiedz
^Ozar 6 m.
CptUgluk Dzięki za wizytę i komentarz. Fajnie że podoba ci się moje audio. Co do szumów oddechów i innych takich to ostatnie chyba 3 odcinki już ich nie maja. Aha wszystkie teksty na tym portalu a tak samo audio to moje teksty. Co do NKWD to było państwo w państwie, gorsze od SS i Gestapo. Bardzo mnie cieszy że podoba ci się Kuzniecow. To przyznam szczerze moja ukochana seria taka mieszanka historii i fabuły, gdzie poza Kuzniecowem reszta jest oparta na historii. Masz tu na t3 jeszcze jeden odcinek a jak się spodoba to wrzucę w poniedziałek III odcinek bo mam ich gotowych sporo.
Odpowiedz
^Ozar 6 m.
Ozar Dodam jeszcze że zarówno generał NKWD Mierkułow, dowódca dywizji a nawet kapitan/major Zajcew to postacie autentyczne (oczywiście poza samą fabułą). Opis NKWD to też pokazane dokladnie jak zbrodniczą organizacją było NKWD. Jakbyś chciał i był zainteresowany bo bardzo chętnie zrobię audio o NKWD, bo mam taki artykuł już gotowy.
Odpowiedz
Ozar Fajnie, że przeplatasz swoją autorską historię z prawdziwymi wydarzeniami i realiami. Samo opowiadanie zaciekawia, rozbudza zainteresowanie dalszymi perypetiami Kuzniecowa. Powiem Ci, że nie jestem w tych klimatach zbyt dobrze obeznany, nie jestem jakimś orłem historycznym. Jednak naprawdę dobrze się tego słucha.
Miałem delikatne skojarzenie z książką, którą kiedyś czytałem, a konkretnie "Fabryką oficerów", może znasz? W sumie nie wiem czemu, bo oprócz wojny nie ma wielu podobieństw, ale może jakoś tak klimat mi się skojarzył?
Chętnie zapuszczę się dalej. Jak wspominałem, z audio jestem trochę na bakier, bo prędzej jestem w stanie usiąść i coś przeczytać, niż posłuchać. Ale zajrzę, jestem ciekaw, co będzie dalej
Odpowiedz
^Ozar 6 m.
CptUgluk Haahaha no nie gniewaj się za to co napisze, ale Hans Hellmut Kirst i jego "Fabryka oficerów", to klasyka tego gatunku, coś jakby zapytać poety, czy czytał Mickiewicza, choć bardziej polecam 08/15 jako lepszą pozycje. Co do Łucznika czyli mojego TW o którym napisałeś, że warto pociągnąć dalej to właśnie wrzuciłem dedykowany tobie i Zdzislavowi kolejny odcinek gdzie połączyłem dwie serie: dawniejszą Arlim z Łucznikiem bo to podobne klimaty. Zapraszam do wysłuchania i ciekawy jestem twoich przemyśleń.
Odpowiedz
Ozar Nie gniewam się, gdzieżby! Nie znam tytułu, który wspominasz, ale jeśli polecasz, to wnioskuję, że warto sięgnąć "Fabrykę oficerów" baardzo dobrze wspominam. Czytałem jako dzieciak jeszcze, tata mi podrzucił tę pozycję, jak podczas pewnych wakacji szukałem czegoś do czytania. I choć upłynęło już ładnych parę lat i niewiele pamiętam z "Fabryki", to mam do niej jakiś taki sentyment. Ostatnio właśnie, przez powiew wspomnień z przeszłości, pożyczyłem od niego tę książkę, żeby sobie poprzypominać i przeczytać raz jeszcze, bardziej świadomie.
O, miło - wrzut z personalną dedykacją Chętnie wysłucham i z pewnością zostawię komentarz!
Odpowiedz

Polub nas na facebooku!

fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin  · 

Foldery  ·  Tagi  

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.