online:
Liczba użytkowników online w ciągu ostatnich 60 min.
jasno
blissful amnesia
<
little joyful things
>
Praca Wyróżniona

Opis:

gatunek muzyczny - IDM

space time tunnel

rozmiar pliku: 9.32 MB
Liczba ocen: 3
75%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: ~4ny0n3
Kategoria: muza

Liczba wejść: 59

Dodano: 2021-03-26 10:07:56
Komentarze.
~AdamTe 6 m.
Super.
Odpowiedz
~4ny0n3 6 m.
AdamTe Dzięki.
Odpowiedz
z wykopem
Gratulacje!!! ..motyw przewodni przypomina mi klimat Blade runnerra .. miło się tego słucha
Odpowiedz
~4ny0n3 6 m.
Dzięki za komentarz.
Odpowiedz
~4ny0n3 6 m.
Wow! Dzięki za wyróżnienie!
Odpowiedz
z wykopem
To jest to!
Cudowna podróż
Bardzo mi się widzi
Odpowiedz
~4ny0n3 6 m.
Agnieszka Miło mi jest to słyszeć
Odpowiedz
~4ny0n3 5 m.
4ny0n3 Dzięki. Jeśli wolisz coś bardziej ambientowego, to proponuję posłuchać kawałek pt. "time is a liquid", który jest czymś pomiędzy ambientem, a IDMem. Pozdrawiam.
Odpowiedz
z dużym wykopem
Powolutku przesłuchuję sobie Twoje utwory i muszę stwierdzić, że są naprawdę spoko, masz talent Tutaj mi się to z takim lekkim ambientem skojarzyło na początku, potem poszło jednak w stronę jakiegoś acid techno, czy czegoś takiego. Cała filozofia Twoich kompozycji zamyka się pewnie w magicznym określeniu IDM, z którym przyznaję, po raz pierwszy spotkałem się na t3ksturze. Tak czy inaczej bardzo mi się to wszystko podoba. Szacun!
Odpowiedz
~4ny0n3 5 m.
Zdzislav Ojejku! Nie wiem czemu, ale moja odpowiedź podpięła się nad Tobą, zamiast pod spodem.
Odpowiedz
^Ozar 3 m.
Cóż wysłuchałem kawałek i powiem tak. Początek wydawał się ekstra coś ala Tangerine Dream, albo może nawet Mike Oldfield, jednak później te plastikowe bębny zabiły wszelki efekt. To nie zarzut, ale coś co poczułem słuchając tego. Może lepiej by było dać lekki podkład perkusyjny, ale taki normalny z lekkim ale tylko echem. Tu to wygląda tak, jakby przykładowo ktoś włączył Dziecko w Czasie Deep Purple i dołożył plastikowe bębenki.
Sorka, nie jestem złośliwy, ale jako człowiek który zna elektroniczne brzmienie i wychował się na TD, Oldfildzie czy JMJ, ale tak to czuje.
Być może jestem stary dziadem który nie kuma nowych trendów. Jeśli tak, to potraktuj moje pisanie, jako gderanie starego dinozaura, którego gusty zatrzymały się 30 lat temu.
Odpowiedz
~4ny0n3 3 m.
Ozar Spoko, każdy komentarz moim zdaniem jest cenny Mogę powiedzieć tylko, że nie mam nawet takich ambicji, żeby choć zbliżyć się muzycznie do dokonań takich gigantów elektroniki jak wymienieni przez Ciebie TG, czy JMJ. Z resztą sub gatunek mzy elektronicznej o nazwie IDM rządzi się swoimi prawami. Także moim zdaniem nawiązywanie w tym wypadku do ww. twórców jest z trochę bezzasadne. To jest trochę tak, jakby ktoś starał się porównywać na siłę muzykę starego Kombi z "twórczością" kapel discopolowych. W końcu i jedni i drudzy tworzą szeroko rozumianą muzykę rozrywkową, czyż nie? A IDM jest stylem w elektronice twardym, nieoszlifowanym, pogiętym, szorstkim. Czasami trochę bardziej plastikowym, (bardzo często niby niechcący zahaczając o kicz) innym razem zardzewiało metalicznym z nutką nostalgicznych, często smutnych melodyjnych akcentów w tle. Uwierz mi, lub nie ale z nam wielu twórców z obszaru IDM, którzy tworzą tak szorstkie i niedostępne treści, że jakbyś włączył sobie kawałek takiego wykonawcy, to gwarantuję, iż maksymalnie po kilkunastu sekundach dałbyś sobie z tym spokój
Ależ się tym razem rozpisałem! Pozdrawiam. 4ny0ne.
Odpowiedz
^Ozar 3 m.
4ny0n3 Dzięki za tak obszerny i ciekawy komentarz. Pewnie masz rację, bo dam taki przykład. Ja się wychowałem na starym Hard rocku czyli DP, Zeppelin, Black Sabbath a dalej Airon, Saxon albo Judas Priest. Jednak tych nowych gatunków metalu typu Trash, Death czy Speed nie trawie, bo słuchając ich wydaje mi się, jakbym się znalazł na linii frontu wschodniego. Jednak mój syn rocznik 1984 już to lubił i sam coś tam grał w tych klimatach.
Z twoją twórczością jak myślę jest podobnie i jej klimaty za bardzo odpłynęły od tego czego słucham od wielu lat. Z tego powodu rzeczywiście porównywanie ich do starych kapel nie ma sensu. Muzyka jak wszystko się rozwija i to słychać u ciebie. Jednak to raczej klimaty dla młodszych i powiedzmy dalej idących w swoich gustach słuchaczy.
Reasumując wygląda na to, że moje zdanie: „ Być może jestem stary dziadem który nie kuma nowych trendów, którego gusty zatrzymały się 30 lat temu” jest jak najbardziej sensowne.
Życzę powodzenia i nagrywania kolejnych utworów.
P.S. Nawet nie wiem co to IDM, co również świadczy o tym, że zatrzymałem się gdzieś koło końcówki lat 70 hahahahahaha.
Co do Kombi to kiedyś bardzo lubiłem jej muzę, ale kiedy zaczęli grać te pierdy do kotleta, stwierdziłem że „kasa zabiła legendę”.
Odpowiedz

Polub nas na facebooku!

fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin  · 

Foldery  ·  Tagi  

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.