online:
Liczba użytkowników online w ciągu ostatnich 10 min.
Sto lat dla Nuncjusza!
jasno
Bałtyk wieczorkiem!
<
Okolice Skórzewa pod Poznaniem
>

Stare forty, kazamaty, bastiony bunkry, tajne bazy czyli co warto zobaczyć w wakacje!


rozmiar pliku: 5.49 MB
Liczba ocen: 1
62%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: ^Ozar
Kategoria: monologi

Liczba wejść: 21

Opis: Każdy z nas w najbliższych tygodniach, czy miesiącach będzie na wakacjach czy to w górach, nad morzem czy gdziekolwiek w Polsce. Warto przy tej okazji zajrzeć w internet i poszukać ciekawych miejsc do zwiedzania. Jest ich sporo a niektóre z nich zachowało się w całkiem niezłym stanie. Moim zdaniem warto zobaczyć to, co nam zostawili nasi przodkowie, bo to są miejsca naszej historii, czasami pokazujące czasy kiedy Polska była potęgą w Europie, a naszej armii mam tu na myśli głównie husarię bali się wszyscy od zachodu aż po stepy Ukrainy, a nawet dalekiej Turcji.

Dodano: 2021-06-05 18:29:44
Komentarze.
z wykopem
Słuchałem, głos, wiadomo, uber. Może poszedłbyś z duchem czasu i treść puścił w formacie np. 10 najstraszniejszych albo 10 wartych odwiedzenia i tak poszedł cyklicznie?
Odpowiedz
^Ozar 5 d.
Canulas Dobry pomysł. Mogę krótko omówić najciekawsze miejsca tylko jeśli dam razem grody, zamki i budowle takie jak forty czy bunkry wyjdzie długi odcinek. Może najpierw najstarsze, czyli od czasów Kazimierza Wielkiego do czasów Jagiellonów, a w drugim odcinku tej serii reszta czy budowle od XVIII wieku do czasów zimnej wojny? Oczywiście wyjdzie bardzo skrótowo bo takich miejsc jest sporo. Można też dać osobno zamki i pałace w dobrym stanie, a osobno ruiny jak choćby zamek Krzyż-Topór czy Ogrodzieniec. Temat trudny ale do zrobienia.
Teraz dam odcinek Czakram Wawelski bo o to kilka osób pytało już wcześniej.
Odpowiedz
Ozar nie no, dziel na krótsze, ale częściej. Np co sobotni cykl.
Dreszczyk z Ozarem
Odpowiedz
^Ozar 5 d.
Canulas Hahahahahah dobre. Dzięki za pomysł. Ruszam z koksem hahaha. Co sobotę to za długo postaram sie co dwa/trzy dni.
Odpowiedz
^Ozar 2 d.
Ozar Canulas Kurdę mam problem z tymi zamkami, pałacami i ruinami. Przeglądałem archiwa i samych zamków + ruiny jest ponad 100 i to tych ważniejszych. Pałaców ponad 200 z tych które się zachowały w lepszym czy gorszym stanie. To materiał na kilka odcinków i to raczej opis + zdjęcie niż audio. Gdybym miał zachęcić do zwiedzania to sensowne byłyby opisy + zdjęcia do każdego z nich, bo same nazwy i lokalizację przy tylu to bełkot i nikt tego nie zapamięta. Nie za bardzo wiem jak to ugryźć, bo nie ma sensu wrzucać 100 zdjęć z opisami, ani mówić w 3/4 odcinkach i wymieniać nazwy bez obrazów. Czyli pomysł dobry ale wykonanie trudne z punktu widzenia technicznego i sensownego.
Odpowiedz
Przybędę wysłuchać, na razie zaznaczam obecność
Odpowiedz
fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.