online:
Liczba użytkowników online w ciągu ostatnich 60 min.
jasno
Zagraj sobie, zanim umrzesz!
<
Antybajka ekologiczna o Czerwonym Kapturku
>

Opis:

Oto obraz świata w najbliższej przyszłości! Posłuchaj uważnie, co grozi ludzkości. Tu nie chodzi o katastrofy ekologiczne czy bankructwo ekonomiczne, ale o to, że świat zmierza w stronę komunizmu, tym razem najstraszniejszego, jaki można sobie wyobrazić.

Komunizm to nie hasła typu wolność, równość etc., lecz zniewolenie człowieka przez pozbycie go wszelkiego rodzaju własności i praw, a przez to czerpanie z tego korzyści przez wybranych, którymi są politycy, banki i korporacje.

Tagi: #komunizm

Nad światem krąży widmo strasznego komunizmu

rozmiar pliku: 5.7 MB
Liczba ocen: 2
31%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: ~MattCustor
Kategoria: monologi

Liczba wejść: 28

Folder: Groza
Dodano: 2021-10-30 05:47:05
Komentarze.
100 procent się zgadza... Niestety...
I... Oby się nie ziściło!
Odpowiedz
Matt, jestem przekonany, że wraz z rozwojem technologii nie rządy będą miały problemy, ale i wszelakie potężne instytucje finansowe. Żyjemy w czasach, gdzie raczkuje, ale jest już wdrożona idea transakcji z pominięciem pośrednika (czytaj banków) tak, tak chodzi mi o kryptowaluty. To tylko jeden z wielu pomysłów, co zrobić by rząd nie wpierdzielał się do kieszeni człowieczka. Szczerze w to wierzę, że ze w niedalekiej, bądź dalszej przyszłości chcąc spotkać jakiegoś komunistę, bądź demokratę, trzeba będzie zakupić karabin, puszki z fasolą, kompas i bilet do Brazylii. Kraju, gdzie odmęty dżungli amazońskiej będą ostatnim bastionem dla ludzi sławiące takie idee.
Ludzie umierają, do końca swego prędko zbliżają się osoby, które słuchały muzyki z patefonu - no dinozaury. Wiedza była dostępna wyłącznie z książek, dwóch kanałów telewizyjnych, bądź przekazywana ustnie. Nikną starcze umysły, znające okrucieństwa, ale i pozytywy życia w danym systemie. Ale te umysły nie są w stanie dostrzec, co może i co czeka za zakrętem. Komunizm wypali się jak stara świeczka. Stare idee spłoną. Nie ma się co bać. Lepiej zaopatrzyć się w lepszy procesor.
Odpowiedz
sensol 1 m.
gniot
gniot
Odpowiedz
Ozar 23 d.
z wykopem
Cześć. Poruszasz jeden z najważniejszych tematów dotyczących obecnych czasów. Temat rzeka wielki i obszerny, ale generalnie pokazujesz największe zagrożenie obecnych czasów. Komuna jest w natarciu od wielu lat, jednak to już nie ta stara Marksa, Engelsa, Lenina czy Stalina. To tzw, neokomunizm, albo neomarksizm, opierający się na nowej wersji komunizmu, już nie rewolucyjnej, opartej na rewolucji, jak choćby to, co się stało w Rosji w 1917 roku. Teraz nowi komuniści opierają się bardziej na dziełach włoskiego komunisty Altiero Spinelli który już w 1941 roku pisząc swoje dzieło „Manifest z Ventotene” opisał jak dojść do władzy bez rewolucji.
To tak bardzo skrótowo. Do tego co piszesz dodał bym tylko jedno czyli tzw. marsz przez instytucje, czyli opanowanie kolejnych instytucji takich jak uniwersytety (to już się udało), mediów (już prawie), rozrywki itd.
Jeszcze jedno bym dodał czyli tzw. „duraczenie', czyli totalne ogłupianie społeczeństw, które maja przestać myśleć a wyznawać ideologicznie słuszne hasła i nie zastanawiać się czy to, co słyszą jest słuszne.
Odpowiedz
Ozar

Dziękuję za uwagi i sugestie.

Obserwując to, co się dzieje, myślę, że świat nie ma już alternatywy i stacza się w dół, a na dnie czeka nas komunizm - koniec ludzkości. Nieważne jak się to będzie nazywać, ważne jest, że to upadek humanizmu bez nadziei ma zmartwychwstanie godności, honoru i wolności.

Wiadomo, że ten skromny tekst nie wyczerpuje nawet znamion zagadnienia komunizmu.

Jest on raczej moim prywatnym protestem, a czas wkrótce nam pokaże...

Już za kilka chwil, za dni parę...
Odpowiedz

Polub nas na facebooku!

fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin  · 

Foldery  ·  Tagi  

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.