jasno nowy wygląd
42
<
40
>

41


41

Opis

format 50x70 cm, ołówek, 2020 rok
Pełny ekran
Liczba ocen: 3
93%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: !Rafshchax
Dodano: 2020-10-29 15:22:56
Kategoria: rysunek

Liczba wejść: 58

Komentarze.
z dużym wykopem
Cudo. Jak ja lubię Twoją kreskę i styl artystyczny
Odpowiedz
OmnesMoriuntur Ślicznie dziękuję
Odpowiedz
z dużym wykopem
Nooo, jakby pohiroszimowy obraz. Piękne
Odpowiedz
Canulas Dzięki
Odpowiedz
~oko 5 m.
ubezwłasnowolniona kobieta. spętana niewidzialnymi dłońmi. niepokojące dzieło.
Odpowiedz
Twoje postaci ewoluują...zmniejsza się ilość detali i płeć stworów... jednak technika niezmienna -
mistrzowska
No i fajnie :-)
Odpowiedz
amiartist Dzięki wielkie
No to chyba jest naturalna kolej rzeczy, że z czasem prace zaczynają nieco stopniowo ewoluować, szczególnie jeśli zestawi się najnowsze prace z tymi sprzed kilku lat. Co do płci, to szczerze nigdy nie przywiązywałem szczególnej uwagi do niej w rysunku, ale chyba jakoś podświadomie może, idzie to w stronę kobiecych "kształtów", chyba są po prostu ciekawsze do rysowania i w tej stylistyce, którą obrałem dają zdaje się więcej pola do manewru, że tak to ujmę.
Pozdrawiam
Odpowiedz
z dużym wykopem
Przeglądam Twoje prace od czasu do czasu i niekiedy zastanawiam się, od której strony jest światło? Tak delikatnie zaznaczasz, że wydaje się to niejednoznaczne. W innych bardzo wyraźnie zaznaczasz cień, więc nie mam najmniejszych wątpliwości.
Czarują Twoje szkice i wciągają swą mrocznością.
Odpowiedz
alka666 Ja akurat nie ustalam zbytnio skąd światlo pada, zazwyczaj to z 5 różnych stron, rysuje jak mi się podoba, nie trzymam się takich nazwijmy to klasycznych, akademickich metod rysunku. Zresztą to światło często jest też mocno zakłamane przez to jak zdjęcie wyszło, w rzeczywistości wygląda to lepiej, niestety zrobienie dobrego zdjęcia rysunku jest cholernie trudne. Często wyjdzie za ciemne albo właśnie zbyt jasne itd.
Odpowiedz
Rafshchax światłocień podkreśla nastrój, potęgując grozę lub dając światło nadziei.
Ale i tak jest pięknie! I tak podziwiam. Masz rację co do akademickich metod - zbyt mocno mi je wpojono w liceum
Odpowiedz
alka666 No niby tak, ale mnie po prostu męczy takie sztywne trzymanie się przez te dajmy 2-3 tygodnie sieedzenia nad pracą jakiegoś jednego narzuconego konceptu, techniki, czy światła, jeśli czuję, że tu akurat mi pasuje dać trochę światła, pomimo, że nie powinno go tam być to to robię, mam bardzo luźne podejście do tego, pewnie wiąże się to własnie z tym, że jestem 100% samoukiem. I nie to, żebym był jakimś hejterem akademii i ch metod, bo jasne wiele mogą nauczyć, szczególnie jesli idzie się w takim klasycznym kierunku, jakieś akty, portrety, rysowanie z natury itd, ale w tym co ja robię chyba jednak właśnie lepsze jest taki bardziej luxne i otwarte podejście, a nie zamknięcie się na nauki profesorów i podręczników.
Odpowiedz
Rafshchax to Twoje dzieła i są naprawdę świetne.
Rozumiem Twoje podejście i podziwiam technikę.
Odpowiedz
fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.