online:
Liczba użytkowników online w ciągu ostatnich 10 min.
Sto lat dla Nuncjusza!
jasno
T-34-85 Poznajecie ??? To Rudy 102 Wycięcia miały pomóc w pokazaniu załogi w środku podczas krecenia scen. Eksponat z Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu.
<
Tajemnicze podziemne tunele
>

Kugel Bunker 1944 Przenośny bunkier.


Kugel

Opis

To był taki można powiedzieć rodzaj bunkra przenośnego. Używany do prób na poligonie w Darłówku. Wytrzymywał wybuch 100 funtowej bomby w odległości do 7 metrów. Zapewniał schronienie dla 5 osób. Zdjęcie z Darłówka.
Pełny ekran
Liczba ocen: 1
62%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: ^Ozar
Dodano: 2020-11-24 15:17:09
Kategoria: fotografia

Liczba wejść: 104

Komentarze.
Wow! Ciekawe jak musiałaby wyglądać choinka dla takiej bombki
Odpowiedz
^Ozar 6 m.
CptUgluk hahahahaha to przykład jak Niemcy próbowali chronić swoich obywateli przed bombardowaniami Aliantów.A co do choinki to jak myślę kiedy nad Niemcami płynęły tysiące alianckich bombowców raczej nikt nie myślał o choince.
Odpowiedz
Ozar pewnie, w takiej sytuacji każdy od razu leciał do prezentów!
A tak serio to nie wiedziałem o takich przenośnych bunkrach. Wartościowa ciekawostka.
Odpowiedz
^Ozar 6 m.
CptUgluk Nie dziwie się. ja sam chociaż znam wiele różnych dziwnych bunkrów, chętnie zrobiłem to zdjęcie, w chyba 2009 roku kiedy ów bunkier wydobyto chyba na plaży. jak wiesz Niemcy próbowali jakoś ochronić swoich obywateli przed masowymi nalotami. To był jeden z pomysłów, jak mi się wydaje całkiem sensowny.
Odpowiedz
Ozar pewnie, rzadko się słyszy, a przynajmniej ja niewiele słyszałem o konstrukcjach, które miały służyć obronie ludności cywilnej. W kontekście wojny o cywilach mówi się znacznie mniej, niż o żołnierzach (choć to w sumie logiczne). Taki niewielki przenośny bunkier zdecydowanie jest ciekawym pomysłem.
Odpowiedz
Ozar pewnie, rzadko się słyszy, a przynajmniej ja niewiele słyszałem o konstrukcjach, które miały służyć obronie ludności cywilnej. W kontekście wojny o cywilach mówi się znacznie mniej, niż o żołnierzach (choć to w sumie logiczne). Taki niewielki przenośny bunkier zdecydowanie jest ciekawym pomysłem.
Odpowiedz
^Ozar 6 m.
CptUgluk Tak choć w zasadzie nie zdążył wejść do masowej produkcji bo jeszcze w 1944 roku był testowany i to u nas w Darłówku.
Odpowiedz
Podobna do bombki choinkowej, tylko pewnie podczas pęknięcia robi większy rumor.
Odpowiedz
^Ozar 6 m.
Canulas Kula jest idealna do odbijania choćby ładunków po wybuchu np. bomby.
Odpowiedz
z wykopem
Miał w środku jakieś uchwyty czy siedzenia?
Odpowiedz
^Ozar 6 m.
Zaciekawiony Miał cztery krzesła albo osobne albo przymocowane do ścian a do tego jedno miejsce do spania. Wrzuć sobie w gogle Kugelbunker to zobaczysz jak tam siedzieli.
Odpowiedz
~oko 6 m.
takiego jeszcze nie widziałem. szkoda, że nie wynaleziono przenośnych transzei i linii Maginota...
Odpowiedz
^Ozar 6 m.
oko Hahahahah pewnie by wynaleźli ale ciężar takich betonów grubych na przykładowo 1 metr by uniemożliwiał jakikolwiek transport.
Odpowiedz
~oko 6 m.
Ozar metr sześcienny piasku podobno waży 3,5 tony (suchego) ale myślałem o wartościach ujemnych, bo ziemi miało "ubyć", a nie przyrosnąć w ramach linii...
Odpowiedz
^Ozar 6 m.
oko Kurdę nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tymi wartościami ujemnymi, ubywaniu ziemi itd. Może napisz prościej.
Odpowiedz
~oko 6 m.
Ozar to proste. trnszeja, czyli okop wymaga, aby ziemi było mniej. a nie więcej. czyli wymyśleniu musiałoby podlegać coś, co materialnie ma ujemną masę.
Odpowiedz
^Ozar 6 m.
oko No niby tak, ale cokolwiek tworzysz czy to ze stali, betonu itd. ma swoją masę i nie jest ona ujemna a ma swoją wagę. Najlepsze byłyby schrony z Tytanu ale ten metal dopiero po wojnie zyskał swoją wartość głownie w ZSRR gdzie tworzono okręty podwodne z Tytanu.
Odpowiedz
~oko 6 m.
Ozar Ty masz zapędy historyczne i technologiczne. ja patrzę okiem marzyciela. i nie ma reguły - każdy jest światu potrzebny. wydaje się nieprawdopodobne, ale mam dyplom politechniki. i to nie byle jakiej, a szanowanej. Twoja wiedza trochę onieśmiela... ale pisze się dla laików, czyli wiesz, e przeczytają tacy, którzy niosą w sobie mnóstwo ignorancji. udało się Tobie zaciekawić - brawo! naprawdę nie wiedziałem, ze myśl ludzka szwendała się po takich zakamarkach!
Odpowiedz
^Ozar 6 m.
oko Rzeczywiście jestem pasjonatem historii, a szczególnie czasów II wojny czy później zimniej wojny. Kiedyś wiele lat temu postawiłem sobie zadanie pokazywania historii prawdziwej, a nie tej opartej na propagandzie ale tej która była prawdziwa i do dzisiaj staram sie być tej tezie wierny. czasami mi sie to udaje, a czasami nie, coż prawda to jedno a propaganda to drugie. Czasami wygrywa ta druga.
Odpowiedz
~oko 6 m.
Ozar wiem, że pasjonaci zapominają, że świat zewnętrzny NIE MUSI MIEĆ WIEDZY. Twój tekst był dla mnie zaskoczeniem. dla Ciebie - pewnie zaledwie ciekawostką.
Odpowiedz
^Ozar 6 m.
oko Mniej więcej tak jest. Wielu szczególnie młodych ludzi ma bardzo skromną wiedze odnośnie historii. Szkoły uczą głownie pamięciówki czyli ZZZ: zakuj, zdaj, zapomnij. To powoduje, że niektórzy i to prawda nie odróżniają np. Hitlera od Stalina czy Churchilla nie mówiąc już o postaciach pomniejszych. To powoduje dwie rzeczy. Po pierwsze nie mają historycznych odnośników do tego co dzieje się dzisiaj, a po drugie nie potrafią się odnaleźć w teraźniejszości co powoduje że są bardzo podatni na wszelkie odłamy propagandy, która dzisiaj króluje we wszystkich mediach. Historia kołem się toczy i co kilkadziesiąt lat wszystko sie powtarza, ale żeby to wiedzieć trzeba znać fakty z przeszłości. Młodzi mają to w d.... i dlatego tak łatwo dają się nabierać na stare już sprawdzone chwyty propagandowe.
Odpowiedz
~oko 6 m.
Ozar mówisz, jak stary, a chyba trochę Ci brakuje do siwej brody. fakt - młodzież jest inaczej ukierunkowana i w nosie ma starożytne uprzedzenia. bardziej liczy się tu i teraz, niż wspominki przy gitarze gdzieś w Bieszczadach, albo Stołowych
Odpowiedz
^Ozar 6 m.
oko mam już 57 lat a w historii siedzę od przynajmniej lat 30. Problem w tym, że młodzi nie znają historii. To błąd bo właśnie ona pokazuje nam jak należy się zachować w chwilach kryzysów czy wrogiej propagandy. Jednak czasami warto spojrzeć w przeszłość, bo ona nas uczy jak sie zachować. Wierz mi warto, to wszystko już było, może inaczej ujęte, inaczej pokazane ale takie samo. Wystarczy spojrzeć jak dzisiaj ogarnia nas nowa fala tzw. neomarksizmu czy czegoś co spowodowało lewicową epokę choćby po upadku carskiej Rosji. Teraz to, to samo tylko inaczej ujęte, bez rewolucji, bez masowych ofiar, ale sens jest ten sam, czyli przejęcie władzy. To juz widzimy w UE ale także w USA, gdzie podobno wygrał Biden z jego lewicowymi poglądami.
Odpowiedz
~oko 6 m.
Ozar przykre, ale chyba masz rację. historia pokazuje każdego z możliwych wrogów i następstwa niewinnych na początku wydarzeń.
Odpowiedz
^Ozar 6 m.
oko Niestety wcale się nie ciesze że mam racje. Świat znowu skręta na lewo i to bardzo mocno.
Odpowiedz
^Ozar 6 m.
oko Właśnie się zastanawiam, czy nie wrzucić tu artykułu opisującego to, co sie obecnie dzieje w świecie, czyli mówią bardzo skrótowo inwazji tzw. neomarksizmu.
Odpowiedz
~oko 6 m.
Ozar wrzuć! natychmiast, zanim stracisz zapał.
Odpowiedz
Ozar powinieneś jako historyk jednak weryfikować swoje informacje, a nie wyrzucać z siebie takie steki bzdur jak "podobno wygrał biden" albo "Szwecji już nie ma" i tak dalej.
Odpowiedz
^Ozar 6 m.
Okropny Jak zwykle piszesz swoje. Podobno, bo oficjalnych danych jeszcze nie ma a także ogłoszenia oficjalnej wygranej. Co do Szwecji poczytaj co się dzieje w Malme, to wystarczy za komentarz. A tak na marginesie to nie jestem historykiem, ale pasjonatem historii a to ogromna różnica. Pisze to po raz chyba 198.
Odpowiedz
^Ozar 6 m.
oko Zapał mam, ale to portal pisarski i nie wiem czy władza portalu się nie wkurzy jak wrzucę tekst polityczny.
Odpowiedz
~oko 6 m.
Ozar wrzucaj śmiało - nie będziesz pierwszy - pisarza nie wolno ograniczać, bo cenzura jest grobem wolnej myśli. to, co podoba mi się na T3, to swoboda - każdy robi co chce, albo to, co potrafi, a najczęściej łączy te determinanty i pokazuje efekt wiedząc, że każdy z nas jest inny. nie oszukuj siebie, tylko wal, co masz na wątrobie. najwyżej nikt nie zrozumie przesłania.
Odpowiedz
Ozar jest kategoria Artykuły, więc wolno
a poza tym, to nie jest TYLKO portal pisarski, skoro można wrzucać nie tylko teksty
Odpowiedz
^Ozar 6 m.
nuncjusz Dziękuje, wrzucę coś politycznego w przyszłym tygodniu.
Odpowiedz
Ozar, kilka spraw:

1 - gdzie mam poczytać, co się dzieje w Malmo? Skieruj mnie dokądś, podaj link czy dwa, proszę.

2 - czy Malmo to typowe szwedzkie miasto, idealny przykład, cudowna średnia i mediana zarazem? Czy stan Malmo odpowiada stanowi całego państwa?

3 - Skąd masz wątpliwości dotyczące wygranej Bidena?

No i 4 - Jeżeli wiele lat temu postawiłeś sobie za zadanie pokazywania historii prawdziwej, to dlaczego piszesz niepotwierdzone bzdury, które ubierasz w język tajemnej prawdy, do której tylko ty znasz klucz?


Odpowiedz
^Ozar 6 m.
Okropny czy ty sobie założyłeś czepiać sie mnie po każdym moim artykule czy komentarzu?
Odpowiedz
Ozar nie. Po prostu znajduję ciekawe rzeczy u ciebie i jestem ciekaw twoich źródeł, z których te ciekawostki czerpiesz. Czy proszę o tak wiele?
Odpowiedz
^Ozar 6 m.
Okropny Ok zgoda, ale muszę poszukać źródeł żeby ci odpisać na twoje pytania.
Odpowiedz
^Ozar 6 m.
Okropny Ok. Napisz4e dlaczego uważam GRU za lepszą niż KGB choć raczej moje porównanie dotyczyło NKWD, ale tego nie napisałem więc na tym się skupie.
Odpowiedz
Ozar uprzedzam tylko, że jeśli będziesz szukał źródeł na potwierdzenie twoich teorii a nie w celach weryfikacyjnych, to będzie to widoczne jak na dłoni.
Odpowiedz
Ozar 10 dni czekam na te twoje źródełka. A tymczasem dojebałem

Pierwszy, historyczny test -- Okropny 81% 2020-12-08 16:42:51 tylko dlatego tak mało, bo mi się omsknal palec na jednym pytaniu i odpowiedź mu się nie zgadzała z tym co wydawało mi się że naklikałem

Odpowiedz
^Ozar 6 m.
Okropny Znalazłem coś w rodzaju źródła. Może to i nie jest źródło naukowe ale gość pisze dokładnie to samo co ja. Cytat z jego książki „Z okresem zimnej wojny i jej szpiegowskim frontem bardziej kojarzy się KGB. GRU pozostawało w cieniu. Ale to "wojskówka" była skuteczniejsza. Szpiegowała np. program atomowy USA, tzw. Projekt Manhattan. Nadzorowała też jednego z głównych członków siatki szpiegowskiej Cambridge, George'a Blake'a"

Krzysztof Kuczyński. Publicysta i autor książek. Pisze głównie o Rosji, obszarze postsowieckim i służbach specjalnych. Laureat nagrody studentów dziennikarstwa w plebiscycie MediaTory 2014.
Podaje link do jego artykułu.
https://www.tvp.info/46845146/grzegorz-kuczynski
Odpowiedz
Ozar można różne rzeczy mówić, ale kiedy podajesz jako źródło link do tvp info, to następuje samozaoranie które nie wymaga już mojego komentarza.

Czekam na źródła odpowiedzi na pytania, które mnie interesują, a nie sranie w piernik o KGB i GRU. To se mogę sam sprawdzić, bo dostęp do literatury na ten temat jest dosyć szeroki. Przypomnę, o co mi chodziło wtedy i teraz. Cytat poniżej.

Ozar, kilka spraw:

1 - gdzie mam poczytać, co się dzieje w Malmo? Skieruj mnie dokądś, podaj link czy dwa, proszę.

2 - czy Malmo to typowe szwedzkie miasto, idealny przykład, cudowna średnia i mediana zarazem? Czy stan Malmo odpowiada stanowi całego państwa?

3 - Skąd masz wątpliwości dotyczące wygranej Bidena?


Odpowiedz
^Ozar 6 m.
Okropny Podałem wypowiedź autora książek o służbach specjalnych w ZSRR a później w Rosji. Jednak jak widzę dalsza rozmowa nie ma sensu. Tylko Szwecja, Szwecja itd. na tym kończę nasze dywagacje bo sens umarł. Możesz mnie opluwać do woli.
Odpowiedz
Dzień jak co dzień u ciebie, Ozar. A to się poobrażam, a to coś powiem bez sensu. A to link do reżimówki, a to PO Waffen SS.
Odpowiedz
fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.