online:
Liczba użytkowników online w ciągu ostatnich 10 min.
Sto lat dla Nuncjusza!
jasno
Owadzik XXXXXL
<
Rotunda w Wielkopolsce! Jak ktoś zgadnie gdzie to jest i dla kogo to wybudowano ukłonie się do samej ziemi! Możecie szukać w necie hahahahaahah
>

Goliath (SdKfz.302, 303, Goliath) To taki nosiciel ładunków wybuchowych sterowny albo radiem, albo przewodem łaczącym go z operatorem.


Goliath

Opis

Goliath - niemiecki lekki nosiciel ładunków wybuchowych, zdalnie sterowana mina samobieżna zdolna do przenoszenia od 75 do 100 kilogramów materiału wybuchowego, stosowana do precyzyjnego niszczenia wrogich umocnień podczas II wojny światowej. Ten pojazd był używany w powstaniu warszawskim do niszczenia powstańczych barykad.
Pełny ekran
Liczba ocen: 1
50%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: ^Ozar
Dodano: 2020-11-30 12:48:23
Kategoria: fotografia

Liczba wejść: 65

Komentarze.
coś ma
To taki wybuchł w czasie powstania, gdy powstańcy myśleli, że zdobyli mały czołg?
Odpowiedz
^Ozar 6 m.
Zaciekawiony Nie.Zdobyty pojazd nie był czołgiem, lecz ciężkim transporterem ładunków typu Sd.Kfz. 301 Ausf. C Schwerer Ladungsträger B-IV, należącym do specjalnego 302. Batalionu Pancernego Zdobyty przez powstańców transporter przewoził 500 kilogramów materiału wybuchowego w zamocowanym na pancerzu pojemniku. To był znacznie większy pojazd niż Goliat. To jak samochód osobowy przy ciężarówce.
Odpowiedz
^Ozar 6 m.
Ten pojazd sterowany przez kabel był w sumie pomysłem francuskim, który wykorzystali Niemcy. To coś takiego, co potrafiło przenieść 100 kg materiału wybuchowego pod powiedzmy barykadę i tam wybuchnąć. Bardzo dobra broń i do tego sterowana zdalnie!
Odpowiedz
*Ritha 6 m.
Czy tam jest akordeon z tyłu?
Odpowiedz
*Ritha 6 m.
"Goliath - niemiecki lekki nosiciel ładunków wybuchowych, zdalnie sterowana mina samobieżna zdolna do przenoszenia od 75 do 100 kilogramów materiału wybuchowego, stosowana do precyzyjnego niszczenia wrogich umocnień" - gdzie to można nabyć? kce takie
Odpowiedz
^Ozar 6 m.
Ritha O ile sie nie mylę chyba w Czechach jest firma która nie dość że przerabia np. czołgi ruskie T-34 na niemieckie Panthery (mamy taką jedną w Polsce), to także produkuje takie Goliaty w skali 1:1 no oczywiście bez materiału wybuchowego w środku.
Odpowiedz
fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.