jasno nowy wygląd
45
<
43
>

44


44

Opis

format 50x70 cm, ołówek, 2020 rok
Pełny ekran
Liczba ocen: 1
75%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: !Rafshchax
Dodano: 2020-12-05 13:07:31
Kategoria: rysunek

Liczba wejść: 52

Komentarze.
~oko 4 m.
wygląda jak porzucona rzeźba w kamieniu. coś pękło i rzeźbiarz porzucił niechciane dzieło.
Odpowiedz
z dużym wykopem
Hmmm...widzę, że ograniczasz ilość detali, skupiasz się bardziej na formie, Twoje rysunki już coraz mniej przywodzą na myśl Beksińskiego i bardzo dobrze, powiem, że jak dla mnie jest w tej pracy coś romantycznego :-)
Odpowiedz
amiartist Bardzo celne spostrzeżenie, rzeczywiście forma obecnie jest dla mnie priorytetem, wcześniej była nim faktura, draperia, stąd było mnóstwo drobiazgów, teraz skupiam się na deformacji. Co do tego Beksińskiego to prawdę mówiąc wbrew temu co większość sądzi, ja nigdy nie byłem jakimś wielkim fanatykiem jego prac, lata temu jak zaczynałem robić swoje rzeczy to rzeczywiście był jedną z osób, które podpatrywałem, ale to było stricte techniczne, a nie treściowe podpatrywanie, podobało mi się w jaki sposób buduje światło, fałdy na tkaninach itd, zresztą większy wpływ miał na mnie Giger, Alfred Kubin i chyba mało znany Wayne Barlowe, szczególnie jego seria obrazów "Barlowe's Inferno" chyba tak to się nazywało.
Dzieki wielkie i pozdrawiam
Odpowiedz
Rafshchax prace Gigera świetne! Z pewnością będę do nich wracać.
Odpowiedz
A widzisz...skojarzenie z Beksińskim masowo się ludziom nasuwa...być może dlatego, że to artysta szeroko znany, również przez osoby średnio zafascynowane sztuką...
W detalach i budowaniu skoplikowanych ponad miarę postaci osiągnąłeś mistrzostwo, wykreowałeś własny styl, ale fajnie, że siďgasz dalej...myślę, że ta droga zaprowadzi Cię na jeszcze wyższy poziom...
P.S. Nie znam artystów, których wspomniałes, ale chętnie poznam :-)
Odpowiedz
amiartist No tak, Beksińskiego gdzieś mniej lub bardziej kojarzy wiekszosc i utarło się, że to ten facet "od horrorow", wiec wszelkie deformacje, rozpad w pracach lub elementy kostne są kojarzone z nim.
Panów, których wymieniłem naprawdę polecam, Alfred Kubin był jedną z inspiracji dla samego Beksińskiego na początku jego drogi, zresztą oprócz rysunków i grafik, napisał też genialną powieść "Po tamtej stronie", bardzo zakręcona wręcz schizofreniczna. No Giger to akurat potwornie znany jest, to on odpowiada za wygląd xenomorfów z filmów "Obcy" i generalnie za większość rzeczy wizualnych z tej serii. Barlowe akurat nie jest chyba aż tak znany z tego co się orientuję, ale obrazy ma świetne. Jeszcze jest taka kobieta Laurie Lipton, rysowniczka, warsztat ma kosmiczny, tematyka trafia w mój gust i formaty ma absurdalnie duże, potrafi walnąć rysunek na formacie 2 na 2,5 metra utrzymując mistrzowską jakość i detal.
Odpowiedz
fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.