online:
Liczba użytkowników online w ciągu ostatnich 10 min.
Sto lat dla Nuncjusza!
jasno
To ja w wieku 75 lat!
<
Bałtyk wieczorem!
>

Układ jezdny Działa samobieżnego ISU - 122 . Eksponat na Cytadeli w Poznaniu.


Układ

Opis

Byłem w środku i co ciekawe tam same proste ścianki, co powodowało jak mi powiedział jeden z tamtejszych pracowników, obsługujący to działo żołnierze głuchli, bo potężny hałas (ponad 100 DB) z wystrzału nie miał gdzie „uciec” i odbijał się od ścian. A do tego dusili się dymem, bo nie było żadnego wywiewu. Typowy „Ruski” sprzęt, miał działać a ludzie nie ważni, bo "nas mnogo".
Pełny ekran
Liczba ocen: 0
50%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: ^Ozar
Dodano: 2020-12-28 14:48:32
Kategoria: fotografia

Liczba wejść: 56

Komentarze.
*Ritha 5 m.
Fajne ma gąsienice i dużo kółków, lubię czołgi, szkoda, że w środku nie pro users
Odpowiedz
^Ozar 5 m.
Ritha Dokładnie tak. Radzieckie konstrukcję miały tylko jedno zadanie, niszczyć wroga, a coś takiego jak wygoda, czy choćby w miarę znośne warunki w środku nie były brane pod uwagę. Mało tego nawet słynny T-34 czyli Rudy ze znanego serialu był w środku prymitywny do bólu.
Odpowiedz
Ale odmalowany
Ciekawe, czy sprzęt jest nadal sprawny? Bo, rozumiem, że nie sprawdzałeś?

Odpowiedz
^Ozar 5 m.
Agnieszka Hahhahha kurde niestety nie, ale gdybym miał możliwość kierować choć chwilkę takim potworem to byłbym szczęśliwy. Jak dotychczas miałem okazję jechać w T-34 (Rudy) a także jak byłem w wojsku to w T-55 chyba w 1985 roku. Niestety tylko jako pasażer. Co do tego egzemplarza na Cytadeli to niestety jest tylko stojącym na miejscu działem a nie jeździ, co trochę martwi, bo takiego na chodzie nie mamy chyba w Polsce. Tak z ciekawych informacji, przeczytałem że Rosjanie robią kopię Tygrysa w skali 1/1 a to mój ulubiony czołg. Jednak kurdę cena lekko zaporowa 1,1 mln Euro. Na razie mnie nie stać, ale kto wie... Tak na poważnie gdyby było mnie stać na pewno bym sobie taki kupił i jeździł po swoim ranczo (gdybym takie miał). Moja żona twierdzi że jestem pod tym względem wariatem i nadaje się do leczenia hahahahahaha.
Odpowiedz
Ozar to już jest nas dwóch "do leczenia" ja coś na kształt mikro-rancza mam (trochę pól i łąk), tylko mi właśnie czołgu brakuje Ale, że aż 1,1 mln Euro? szok!

Odpowiedz
^Ozar 5 m.
Agnieszka Niestety są takie ceny. Tygrys czyli Panzer VI to unikat jest może 5 szt na świecie , a do tego tylko jeden sprawny i jeżdżący czyli ten którego ma muzeum pod Londynem (brał udział w filmie Furia). To eksponat z Tunezji, gdzie Anglicy go znaleźli bo Niemcom skończyło się paliwo a nie mieli jak go wysadzić. Niemiecki sprzęt unikatowy czyli Panthera czy Tygrysy to dzisiaj rarytas na skalę światowa. W Polsce są 2 Panthery niestety nie działające a do tego kilka przeróbek czeskich , bo Czesi robią takie bajery ze starych ruskich T-34. My nie mamy ani jednego Tygrysa, są tylko kawałki, szczątki itd. ale całego nie ma. Cena 1,1 mln Euro wynika z tego, że taki eksponat jest w zasadzie bezcenny. Kiedyś jeszcze w latach 90-tych kiedy Rosjanie za czasów Jelcyna zaczęli sprzedawać swoje eksponaty, kilka sztuk trafiło ale głównie do amerykańskich pasjonatów którzy płacili ponad 1 mln. Dolarów za szt. Ich stać hahahahahaha. Dzisiaj pewnie stoją sobie gdzieś na ranczach jako super szpan. Cóż, można sobie pomarzyć. Ja miałem okazję kupić coś co jest czymś pośrednim między czołgiem a zwykłym pojazdem czyli niemiecki samochód pancerny Sdkfz 251. To to ma koła z przodu a gąsienice z tyłu. Koszt to 40-50 tys. zł. Dla mnie kosmos a do tego pewnie miałbym rozwód z punktu jako chory człowiek hahahaha. To było w latach 90-tych kiedy jeździłem na rożne zloty pojazdów wojskowych i miałem wielu znajomych pasjonatów. Niestety nie ta bajka hahhaha, co mnie bardzo boli do dzisiaj, bo znam bogatych ludzi, którzy nie odróżniają krowy od czołgu ale dla szpanu pokupowali sobie różne pojazdy i szpanują przed innymi.
Odpowiedz
fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.