online:
Liczba użytkowników online w ciągu ostatnich 10 min.
Sto lat dla Nuncjusza!
jasno
WALLS OF JERICHO
<
NEVER MIND...
>

SKRAWEK No1


SKRAWEK

Opis

."SKRAWEK No1".....a z cyklu "Skrawki dzieciństwa"...
..wariacja na temat
"...) pewne obrazy z dzieciństwa zostają w albumie pamięci wyryte
niczym fotografie, niczym sceneria, do której człowiek zawsze wraca pamięcią,
choćby upłynęło nie wiadomo jak wiele czasu."
...Carlos Ruiz Zafón "Książę Mgły"......
Cały cykl składa się z 33 prac i tworzy jedną całość.
więcej:
https://esensja.pl/tworczosc/galeria/tekst.html?id
https://esensja.pl/tworczosc/galeria/tekst.html?id
Pełny ekran
Liczba ocen: 3
90%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: !jacek79
Dodano: 2021-03-01 20:18:46
Kategoria: grafika

Liczba wejść: 40

Komentarze.
z dużym wykopem
Wolna przestrzeń i ten oddech świeżością. Zaskakująca kompozycja, ściąga w lewo wagę, ale zaraz wraca z powrotem.
Pojawiają się u Ciebie nowe kierunki.
Odpowiedz
Szudracz lubie zmieniać kierunki bo inaczej znudziło by mnie .. ten cykl działa jako całość ... choć uniwersalność polega ze 33 skrawki każdy może układać dowolnie ...zrobiłem go tak żeby każda praca układana z dowolna kolejnością pasowała do innych.. dziękuje ... pozdrawiam serdecznie... całość niestety na małym ekranie jest mało widoczna
Odpowiedz
^Ozar 3 m.
z wykopem
Kolejna ciekawa grafika, choć przyznam szczerze, że tak do końca nie kumam przesłania tych dzieł. Jednak to, że czegoś nie kumam nie oznacza że mi sie nie podoba!
Odpowiedz
Ozar przesłanie? Ten cykl jest bardzo osobistym dla mnie..cytat jest pretekstem ...każdy z nas ma jakieś obrazy które utkwiły w naszej pamięci ...jest tez dużo odniesień do powieści Zafona ( bez lektury trudno tez )...dziękuje....pozdrawiam
Odpowiedz
^Ozar 3 m.
jacek79 Wiesz grafika moim zdaniem jest podobnie jak poezja tchnieniem duszy a nie umysłu i dlatego napisałem o przesłaniu. A owego Zafona nie znam.
Odpowiedz
Ozar to temat woda.... po części jest natchnieniem duszy a czy do końca..? Nie zastanawiałem się nad tym to bardziej filozoficzne zagadnienie... ja oddaje obrazy w głowie ...to coś w rodzaju poezji w obrazkach , to mnie uspokaja i może tez tworzy swoisty pamiętnik tego co czuje, co oglądam , czytam itd. Przez lata w jakis sposób dążyłem żeby moje obrazy były rozpoznawalne i nie mylić ich z innymi ... czy dobrze czy złe .. nie mnie oceniać...
Odpowiedz
^Ozar 3 m.
jacek79 No z tego co piszesz wygląda na to, że to rzeczywiście jest tchnienie duszy, czyli świat bardziej wyobraźni niż rozumu. To może być poezja w obrazach, bo samo wyrażanie uczuć duszy może być objawione w różnych tematach, czyli w grafice również. Samej wartości nie oceniam, bo to jest sprawa osobista każdego kto na to spojrzy. jednak ja widzę w tym coś dużego, niepowtarzalnego i to chyba jest kwintesencja takiego tworzenia.
Odpowiedz
Ozar wartość to pojęcie względne ...nie można wycenić ... przez lata prowadzę szkicowniki jest tam tysiące obrazów które „zapisują” moje przemyślenia obserwacje itp rzeczy wiec wg mnie wyobraźnia idzie w parze z rozumem....gdyby to nie współgrało to myśle ze poeta nie orzekałby tego na papier .. malarz na płótno etc.
Odpowiedz
jacek79 przy poecie powinno być przelał ... słowniczek w komórce;(
Odpowiedz
^Ozar 3 m.
jacek79 No to się różnimy w ocenie, bo moim zdaniem zarówno poezja jak i takie grafiki jak twoje omijają rozum a wynikają raczej z duszy i dlatego są bardziej abstrakcyjne.
Odpowiedz
Ozar i całe szczęście bo tak byśmy byli jednakowi
Odpowiedz
z dużym wykopem
Wow, cóż za detal!
Odpowiedz
CptUgluk dziękuje... pozdrawiam
Odpowiedz
Dobre!!
Odpowiedz
WSzaniawski dzięki;(.. pozdrowienia
Odpowiedz
fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.