online:
Liczba użytkowników online w ciągu ostatnich 60 min.
jasno
Strach na wróble
<
Pomnik lwa
>
Tagi: #pomnik

Najdziwniejszy pomnik na świecie?


Najdziwniejszy

Opis

To jest najdziwniejszy pomnik świata, albo przynajmniej jeden z dziwnych. Pomnik to przedmiot o charakterze artystycznym istniejący w realnej przestrzeni publicznej, którego funkcja ideowa i artystyczna sprowadza się do upamiętnienia osoby, zdarzenia i idei, a nawet przedmiotu ważnego w dziejach cywilizacji. Biorąc pod uwagę awangardę sztuki, to każdy przedmiot może się nim stać. Tym razem upamiętniam żarówkę, która jest wypierana przez jakieś dziwadła świecące i szkodliwe. Żarówka jest symbolem światła oraz oświecenia. To dzięki niej wzrosła liczba czytelników przeróżnych książek oraz to dzięki niej książę z bajki mógł ocenić walory księżniczki przed jej skonsumowaniem.
To poniższe zdjęcie pokazuje prostą kompozycję pomnikową o charakterze przenośnym. Składa się ona z bliżej nieznanego pod względem funkcji naczynia szklanego oraz żarówki.
Jest to nawiązanie do formy kolumny, a owa jest symbolem wzniosłości i upamiętnienia (porównaj treści ideowe kolumny Zygmunta III Wazy w Warszawie lub innych pomników o formie kolumny). Specjalnie pokazuję ów pomnik na tle przyrody (tu: trawy), aby podkreślić związek światła z życiem! Autor pomysłu i fot.: Matt Custor

Postscriptum
Nie irytuj się, bo to żart!

Pełny ekran
Liczba ocen: 0
50%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: ~MattCustor
Dodano: 2021-08-29 10:58:15
Kategoria: fotografia

Liczba wejść: 18

Folder: Sztuka
Komentarze.
Naczynie wygląda mi na menzurkę miarową.
Odpowiedz
fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin  · 

Foldery  ·  Tagi  

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.