online:
Liczba użytkowników online w ciągu ostatnich 60 min.
jasno
Ściąć mu głowę!
<
Diabelskie spojrzenie
>

Przepis

 Smaruję kanapki majonezem zamiast masłem. To niecodzienne wyznanie, wiem. Wiele osób bardzo dziwi gdy to mówię, albo kiedy widzą jak to robię. Tylko czemu to takie dziwne? Bo resztę procedury przyrządzania kanapek pozostawiłem bez zmian; serek, szyneczka, pomidorek, czy co tam akurat się wala po lodówce.

 “To niezdrowo” – powiedziano mi kilka razy. Jak to? To na górze kanapeczki jest zdrowo, a na dole już nie? Czy w wyniku bezpośredniego kontaktu chleba z majonezem dochodzi do jakiejś reakcji chemicznej, w której wydziela się kwas siarkowy, strychnina czy inny benzen? Jestem ŻYWYM dowodem, że nie i że jest to zupełnie bezpieczne. Zastąpiłem po prostu jeden tłuszcz innym, mało tego: zredukowałem o połowę ilość rodzajów tłuszczu na moich kanapkach, gdyż nie smaruję na koniec masłem po pomidorach. Co zatem jest niezdrowo?

 “Fuj!” – usłyszałem również nie raz od tych co obserwowali jak, konstruuję swoją odtłuszoną, a mimo to niezdrową z niewyjaśnionych przyczyn przekąskę. No to analogicznie: jak to fuj? Na sałacie mniam, ale pod to już fuj? Jakże to tak?

 Nie mniej jednak, moje kanapki zawsze wzbudzają żywe zainteresowanie. Jasne, są kontrowersyjne, ale przez to, że o odrobinę odszedłem od konwenansu, złamałem kulinarną dogmę i, nie bójmy się tego powiedzieć, obróciłem świat tego prostego dania dosłownie do góry nogami, przestało ono być jedynie nudnymi kanapkami. Jest teraz tematem sporów, dyskusji, przyczyną wymiany opinii, pretekstem do degustacji, a zmieniła się tylko jedna mała rzecz.

 Podobnie jest gdy piszę. Mogę robić cały czas tę samą nudną kanapkę, albo zacząć tekst od posmarowania kromki majonezem i to starczy żeby przykuć czyjąś uwagę.

 

1683 zzs

Liczba ocen: 0
50%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: ~Nazareth
Kategoria: inne

Liczba wejść: 37

Dodano: 2019-11-23 18:54:33
Komentarze.
Spoko pomysł z tym majonezem. Na pewno skorzystam
Odpowiedz
Krótki, ale ciekawy tekst. A co do majonezu, no to nie jest już taki dziwny, jak widziało się kogoś, kto jada kanapki z chipsami (nie, to akurat nie ja)
Odpowiedz
@Adelajda też tak jem, amerykańska szkoła
Odpowiedz
Ritha 2 r.
"“To niezdrowo” – powiedziano mi kilka razy. Jak to? To na górze kanapeczki jest zdrowo, a na dole już nie?"

Doskonale Cie rozumiem! A dlaczego? A dlatego, że frytki jadam nir z ketchupem, a z majonezem

Fajna miniaturka.
Odpowiedz
Też czasem smaruję kanapki majonezem. Ale nie wiem jak ludzie reagują, bom publicznie nigdy się nie smarowała.
Całkiem fajny tekścik.
Odpowiedz
Canulas 2 r.
Nie jem w ogóle masła, majonez sporadycznie. Nie mam chyba w planach spróbować tej kombinacji
Odpowiedz

Polub nas na facebooku!

fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin  · 

Foldery  ·  Tagi  

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.