online:
Liczba użytkowników online w ciągu ostatnich 10 min.
jasno
Madre de Deus
<
Liga TW - 01 — Heban — część 1
>

Pięćset mil do domu — część VI

 Link do cżęści V: https://t3kstura.eu/pokaz_tekst.php

 

 — W palącym słońcu

 I

 Stali tak z dobrą minutę, słuchając narzekań głowy, jej gróźb oraz wyrzeczeń, no i pierdzielenia o Kanatim. To nic, że nie łączyła się z ciałem nawet jedną niteczką. Nie przeszkadzało jej to nadal mieć pretensji i obiecywać wyrównania rachunków.

 W końcu poziom szaleństwa osiągnął taki pułap, że nie szło dalej wyrobić. Merlin skinął głową na Saracena. Ten przekazał dzieciaka Polipowi, a następnie przepołowił łeb na dwoje. Nastała cisza.

  — A więc, kurwa mać, co? Terminator? Mały, jak ty się w ogóle nazywasz? John Connor?

 Chłopak nie odpowiedział. Oczy zaszły mu łzami i wyglądało na to, że całe zajście zaczyna go z wolna doganiać. Wcześniej, walcząc o życie, działał na poziomie instynktu i nie miał czasu pomyśleć. Teraz wszystko wracało. Wspomnienie tego, że coś próbowało go zabić, zapewne właśnie torowało sobie drogę do wnętrza jego nastoletniej głowy. Merlin był pewien, że umości sobie w niej gniazdo na tyle głęboko, że już się nie da wykurzyć, a w przyszłości przepoczwarzy w traumę. Być może dla dzieciaka byłoby lepiej, gdyby naprawdę ominęli to miejsce.

 Gdyby tak się stało, już pewnie byłoby po sprawie. On leżałby martwy, a oni uniknęliby spotkania z czymś, co za chuja nie daje się wytłumaczyć.

 A tak? Zabawili w tym pierdolniku dwadzieścia minut. Dość, by dojechać do Wiston. Czas zapierdziela, a oni tylko stoją i narzekają, zamiast spakować dupska i ruszać w drogę. Nie ma co, to się naprawdę może skończyć katastrofą.

 Tymczasem na pierwszy plan ponownie przebił się Wiwat.

  — No powiedz, mały. To, cośmy ubili, to był robot, nie? Terminator?

  — Uspokój się i zobacz lepiej, jak wygląda Jimmy. Jeden kutas, co to było za ścierwo.

  — Jak, jeden kutas, szefie? To istotne. Odcięte łby nie gadają. To musiał być, kurcze, robot.

  — Też tak uważam, wodzu. Bo jak nie robot, to co?

  — Cokolwiek by to nie było, od chłopaka się tego nie dowiemy. Spójrzcie na niego. Bardziej trzyma Polipa niż Polip jego. Tracimy czas, a Jimmy'emu już zleciało z ćwierć galona krwi. Weźcie się, kurwa, w garść i go opatrzcie!

 Ukrop pokiwał głową, jakby chciał powiedzieć, że na takie rzadkie gówno na pewno nie da się nabrać. Ruszył jednak z miejsca i przykląkł przy B.J. Jimmym.

  — Jeszcze oddycha — stwierdził.

  — Świetna diagnoza, doktorze. To może wyciągnij bandaż i opatrz go z łaski swojej! A ty mu pomóż! Dość już czasu nam zeszło.

  — To na sto procent robot — podsumował własne myśli Wiwat. — Przewody zamiast żył i żółta krew. Niech mi kindybał uschnie, jeśli to nie była jakaś pojebana maszyneria. Niech już więcej nie rucham.

  — Zaraz porządnie mnie wkurwisz tym pieprzeniem. Robot, czy co tam jeszcze, jeden wuj. Mamy pół godziny opóźnienia i tylko patrzeć jak zaraz się tu zlezą jakieś męty. Czymkolwiek był ten dziwoląg, jest już po nim. Jeśli musisz o tym ciągle rozmyślać, rób to w czterech ścianach swego pustego łba. A teraz pomóż Jimmy'emu!

  — Dobra, dobra. Już idę — odparł Wiwat, również stając przy rannym. Widać jednak było, że coś mu nie daje spokoju. — To nie na mnie trza się boczyć, szefuńciu. Nie ja tu chciałem zajeżdżać. Mówiłem, żeby pierdolnąć w długą, a nie se dokładać roboty. Mieliśmy cisnąć w pedał, jak stało w planie, a nie skręcać na jakąś ochujałą stacyjkę. Jak byśta mnie posłuchali, to całe gówno by się nie wydarzyło. Byśmy se, kurwa, żyli we własnym świecie, gdzie wszystko ma ręce i nogi. I gdzie cię nie opierdala odcięty czerep. B.J. by nie oberwał.

  — Benzyyny by zbrakłoo. Choupak by już nie żył.

  — Buhu-uhu-huhu, Saracen. A chuj z nim. Co się takie miękkie faje porobiliście? Może w ogóle oddajmy całą kasę na jakiś szpital albo wrzućmy do pobliskiego kościoła?! Ludziska drogie, tyraliśmy na ten szmalec pół roku, a tera się to wszystko rozpiernicza przez jakiegoś cholernego szczyla, którego chciał ujebać terminator. I nie mówta, że to moja wina, bo ja, do kurwy nędzy, chciałem jechać. Mieliśmy palić gumę i mielić mile pod kołem, a nie skręcać do jakiegoś pojebnikowa. A tera ło... Moja, kurwa mać, wina.

  — Przeudrzeźniasz mue?

 Czerwonoskóry położył dłoń na klindze długiej maczety. W odpowiedzi Wiwat wsadził łapę pod kurtkę.

  — Niech mnie kutas pedała obudzi w nocy, jeśli pragnę z tobą zwarcia, wielki wodzu. Wiem, co umiesz. Ale stoimy tera ze cztery jardy od siebie i za chińskiego luda nie zdążysz do mnie podlecieć. Serce mi krwawi, że tak się wszystko zjebało i brat nastaje na brata, ale swojego, kurwa, zdania bronić będę. Wiem, że jestem dla was niewygodny, ale pamiętajta, jak już nieraz bywało. Jak parę razy była trwoga, to co? Do kogo żeśta przyleźli? Wiwat, zrób to, zrób tamto. Wiwat, utnij pastuchowi łapę. Wiwat, tamten brudas dalej nie chce gadać. Wyjmij mu oko. Co, nie pamiętacie? Tylko, jak się tera pojebało, to moja wina, tak? Nagle ja diabeł? Tylko że na mój gust, to wina tego, jak ten stworek wołał, tego Kanati. Jeśli trzeba z nim porządek zrobić, żeby wszystko znów miało ręce i nogi, to ok. Wiwat się może ubrudzić.

  — Jezu — stęknął Polip, jakby dopiero teraz wybudził się z letargu. — Głowa do mnie mówiła.

  — Chyba do wszystkich — odpowiedział Ukrop. — Też słyszałem, że mamy ponoć przesrane, ale nie pamiętam, żeby czerep jakoś cię specjalnie faworyzował. Z imion padały jedynie Kanati, Selu i jakiś Mulstua. Nie usłyszałem, żeby mówił Polip.

 Motocyklista nie zrozumiał szyderstwa. Spoglądał tylko wokół, jakby wszystko było dla niego nowe. Wyglądało na to, że jest z nim dużo gorzej, niż z dzieciakiem, który zaczął nabierać już kolorów.

  — Co się stało z B.J'em?

  — Pytanie za sto osiem punktów — odparł przywódca, po czym zwrócił się ponownie do Wiwata. — I jak będzie, pieniaczu? Spuściłeś kulę z wątroby czy dalej mamy zamiar stać i tak to ciągnąć? Sytuacja się ociupinę pogmatwała, a my, zamiast starać się dojść w tym całym syfie do ładu, drapiemy się jak podtapiane koty. Może przybastujemy na razie te wszystkie kłótnie i przeniesiemy naszego ziomka w jakiś cień, zanim to cholerne słońce nie przemodeluje mu japy na czekoladę? Co ty na to? Możemy się tak dogadać?

 Dopiero wtedy dotarło do Wiwata, że ma przeciw sobie ich wszystkich. No, może poza Polipem, który ciągle był jakiś nieobecny. Reszta grupy jednak wyglądała na wrogą. Skalkulował wszystko i poukładał skrupulatnie pod czaszką.

  — Jasne, szefie. Przepraszam. Kurwica mnie ciśnie, bo nie do końca umiem skumać, co się stało, ale masz rację. Już nie robię kłopotów. A jeśli trzeba zostać sekundę z małym, idźta po prostu na spacer. Jak zwykle dam sobie radę.

 Wtedy wydarzyło się coś, czego nikt się w zasadzie nie spodziewał, a dwóch dotychczas niemych bohaterów tego aktu zabrało głos.

  — Nie nazywam się Kanati tylko Bix — oznajmił chłopak całkiem normalnym głosem.

  — Woooody — wystękał ranny.

 

 Link do części VII: https://t3kstura.eu/pokaz_tekst.php

 

6934 zzs

Liczba ocen: 0
50%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: *Canulas
Kategoria: inne

Liczba wejść: 73

Opis:

Dodano: 2020-01-27 21:05:56
Komentarze.
~JamCi 1 r.
wyglądało na to, że całe zajście zaczyna go z wolna doganiać - to super.
No co ja mam Ci? Niedosycik Panie, niedosycik. Mam za swoje, że jak wisiało na opowi to nie czytałam.
Odpowiedz
Jak mówił Smoleń. Lepiej mieć za swoje, niż za cudze.
Odpowiedz
Tylko napomknę o jednej rzeczy:
"zanim te cholerne słońce" - zasadniczo powinno być "to" słońce, bo liczba pojedyncza, "te" zaś do liczby mnogiej się odnosi, a mnie przecholernie drażni, jak ktoś to myli i np. notorycznie pisze "te" do liczby pojedynczej, aczkolwiek - tu to jest w dialogu, więc może to być element stylizacyjny, bo wiadomo, że ludzie tak gadają, w związku z czym czepiam się trochę dla zasady, żeby sobie na coś ponarzekać, możesz zignorować Ogólnie dziś za bardzo nie szukałam dziury w całym, ani w ogóle żadnej dziury, dobrze się czytało i tyle.
W ogóle dialogi tu to złoto, na większość z tych uroczych zaczepek i ripost bym prawdopodobnie w życiu nie wpadła, a już na pewno nie oddałabym tego w tak kwiecisty sposób. Pan Autor ewidentnie sobie to wszystko dobrze przemyślał. Pewna trudność polega też na tym, że mając tak sporą grupkę bohaterów trzeba ogarnąć każdego z osobna (żeby był spójny wewnętrznie) i wszystkich razem (żeby współgrali ze sobą i razem budowali fabułę) - póki co raczej nie masz z tym problemów, wręczyłeś każdemu indywidualny charakter i oni się do tego stosują. Ja od początku czułam, że tam się będą działy jakieś dziwy, choć że aż takie... to się chyba nie spodziewałam. Coraz lepiej mi to wchodzi, jest moc!
Odpowiedz
Tak, można sie bronic, że dialog itd, ale nie. W tym przypadku to moje niedbalstwo #niedouczenie i zmienię liczbę na odpowiednią. Jeszcze jesteśmy na wczesnym etapie opka. Pisałem serię do pewnego momentu, potem długa przerwa i po pzrerwie skończyłem. Po tej przerwie już części sa lepsze. Tak więc patrząc od tej strony, jesteśmy jeszcze przy tych słabszych.

Dziękuję i kłaniam się
Odpowiedz
A to najlepsze dopiero przede mną, tym lepiej.
Odpowiedz
Nooo, tak uważam. Jeżeli lubisz - a na to wygląda - pół-złośliwe zaczepności w dialogu czy takie inne harce, to na pewno.
Odpowiedz
Ano lubię, taki humor zaczepno-złośliwy też lubię, plus te abstrakcje z gadającymi głowami itp. - zestaw idealny!
Odpowiedz
Fajnooo, jeszcze trochę zostało
Odpowiedz
*Ritha 1 r.
Jeszcze to chciałam połknąć, ale to już troszkę później. Wrócę.
Odpowiedz
okejoxon - i tak skumulowany atak, aż miło
Odpowiedz
*Ritha 1 r.
Ritax atacx! no dobra, ide se, do Wiwacika wrócę odswieżona
Odpowiedz
*marok 1 r.
Jestem, jestem. Powiem że bardzo dobre, polubiłem, więc jednak nie tak mi od tego daleko jak myślałem. Jest git. Dawaj dalej!
Odpowiedz
ojńć, ojńć, jak to mówią świnki. Na rozkaz, Maroku. Dziś lub jutrem wpierdzielę następniszcze
Odpowiedz
*Ritha 1 r.
Mip mip!

"Terminator? Mały, jak ty się w ogóle nazywasz? John Connor?"

A propos Twojej najnowszej fobii:
"Merlin był pewien, że umości sobie w niej gniazdo na tyle głęboko, że już się nie da wykurzyć, a w przyszłości przepoczwarzy w traumę. Być może dla dzieciaka byłoby lepiej, gdyby naprawdę ominęli to miejsce.
Gdyby tak się stało, już pewnie by było po sprawie" - był/być/byłoby/by było

"To, cośmy ubili, to był robot, nie?" - tu jest jakoś tak wizualnie strasznie dużo przecinków, ale czy któryś jest zbędny - głowy nie dam (jak coś to pierwszy)
"— To na sto procent robot — podsumował Wiwat własne myśli" - przerzuciłabym "Wiwat" na koniec tego wtrącenia (ćwierć sugestia)
"Niech mi kindybał uschnie, jeśli to nie była jakaś pojebana maszyneria. Niech już więcej nie rucham" - tfu! odpukać! czemu to gada Wiwat, niech to inny gada ktoś, Ukrop na przykład, oooo

"Jeśli musisz o tym ciągle rozmyślać, rób to w czterech ścianach swego pustego łba" - to fajne
"Czerwonoskóry położył dłoń na klindze długiej maczety. W odpowiedzi Wiwat wsadził łapę pod kurtkę"- i tu wjeżdża muzyka Ennio Moricone
"Głowa do mnie mówiła"
"Z imion jedynie Kanati, Selu i jakiś Mulstua padały" - nie wiem czy nie lepiej przestawić szyk: "Z imion padały jedynie Kanati, Selu i jakiś Mulstua".

Ok, na dobry sen przeczytałam Hihihi. Opo jeszcze się nie zaloadingowało na sto procentów, jeszcze się rozkręca, jest miejscami ciut przegadane, ale ten dialog jest cudny. Czasami brakuje jedynie nadziania czymś więcej pomiędzy te gadki, ale noo, klimat, język, postaci, wsio git. Czekam na kolejne

Odpowiedz
Miss Ritho, dziękuję za elConentario i całą moc nap(sprawczą). Wszyćko własnie ponaprawiawawałem. Dzięki śliczne, że cwałujesz przez to drugi raz.
Odpowiedz
Nom, przypomniałam sobie. Ale będę wyczekiwać tych dalszych części, wiadomo których 🙂
Odpowiedz
Noo, ja już też chcialbym, by to w fazę końcową weszło
Odpowiedz
*Ritha 1 r.
Tak się rozglądam, gdzie skończyłam czytać. Tutaj byłam. Ok, więc zalewam kafffcię i cwałuję do następnej
Odpowiedz
Ritha, ooo, aaa, naprawiałem, uff

Odpowiedz
Byłam, zaznaczam. Robi się coraz ciekawiej
Odpowiedz
*Canulas 10 m.
Aniamarzycielka o proszę 😉
Odpowiedz
fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.