Sto lat dla Jotki!
jasno ciemno
TW#5 – Kobieta z piasku haiku

Kegel

 Róg ulicy zachodniej i północnej, tonie w gasnących promieniach słońca. Cienie wydłużone, sięgają kresu dnia, gdzie kocie łby zlewają się w asfalt. Tam, mroczny sen przerywany pospiesznymi krokami.

 Latarnie błyszczą, rozpraszają mrok. Przestrzeń gęstnieje od wielu postaci. Spacerują i nagle rozpływają się, gdzie konie zaprzężone do czarnych karet, unoszą zagubionych w ciemność.

 Jadę w nieznanym kierunku. Woźnica smaga biczem pędzące konie. Wtem, pojazd zatrzymuje się. Wychodzę ostrożnie na zewnątrz. Nie ma woźnicy, brak koni i powóz gdzieś znikł. Wokół las i noc przecięta ostrzem blasku księżyca, na którego końcu nadziany grobowiec z rozpadliną u boku, jakby wejściem do podziemnego świata.

Tweet
Liczba ocen: 0
50%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: ~alka666
Kategoria: inne

Liczba wejść: 24

Dodano: 2020-03-20 06:17:12
Komentarze.
*Canulas 11 m.
Starosłowiańsko urokliwe. Bardzo lubię. Natomiast gdyby pójść w jednolitość narracyjną:

"Latarnie błyszczą, rozpraszają mrok."

No tak bym widział
Odpowiedz
~alka666 11 m.
Canulas Dzięki, że wpadłeś Cenne są uwagi, każde.
Odpowiedz
Fajne, ale szczerze mówiąc nie lubię drabli. Tu aż by się prosiło o jakieś rozwinięcie w choćby miniaturkę. Mimo to - ciekawe, klimat bardzo mi przypasowa
Odpowiedz
~alka666 11 m.
jagodolas Dzięki.
Masz dobry pomysł Może rozwinę wątek?
Drabble można traktować jak szkic do opowiadania. Mam ich trochę, może na coś się przydadzą?
Odpowiedz
Jeśli chodzi o klimatyczność to trzeba Ci przyznać, że dajesz radę - łatwo można się wczuć i faktycznie chciałoby się coś więcej. Jestem fanką dłuższych form, więc może stąd mi się bierze ochota na rozwinięcia, choć w tak krótkiej formie tekst też się broni. To akurat dobrze, wg mnie, że daje radę taki jaki jest, a przy okazji zostawia możliwość pod ewentualne rozwinięcie - dla każdego coś miłego.
Odpowiedz
~alka666 11 m.
alfonsyna Dzięki. To dobry pomysł - rozwinąć. Niektóre drabble aż się o to proszą. Jeśli wyobraźnia pozwoli, rozbuduję niektóre drabble. Fakt ten nie wyklucza pisania następnych krótkich form literackich, gotowych do dalszego rozwinięcia impresji.
Odpowiedz
alka666 ja to się zastanawiałam czy można by tak kilka pozornie odrębnych tematycznie i treściowo drabbli jakoś spiąć w jedną dłuższą, ale nadal sensowną formę. Jednakże, jako że kompletnie nie umiem pisać drabbli to sama raczej nie ogarnę tematu, ale to taki ciekawy eksperyment by mógł być.
Odpowiedz
~alka666 11 m.
alfonsyna Próbuję tak właśnie zrobić. To dla mnie podwójnie ciężka robota, bo nie dość, że w 100 słowach zmieścić odrębność całości (kolejnych części), to jeszcze rzecz mówi o romansie. Nie lubię tego tematu, dlatego podjęłam się go jako wyzwania.
Odpowiedz
alka666 to trzymam kciuki za sukces w tej materii. Sama fanką romansów jako takich też nie jestem, ale bywają wyjątki, zresztą - dobrze pokazana relacja między ludźmi, jakakolwiek by nie była, zawsze jest ciekawa, więc powodzenia.
Odpowiedz
~alka666 11 m.
alfonsyna Dzięki.
Postaram się efekty zamieścić tutaj.
Tylko jeszcze nie wiem kiedy to nastąpi.
Odpowiedz
~alka666 11 m.
alfonsyna Rozbudowałam drabbla "Kegel" do rozmiarów opowiadania:

https://t3kstura.eu/pokaz_tekst.php

Zapowiadane drabble-romanse nie są jeszcze ukończone.
Odpowiedz
alka666 przybędę z całą pewnością do tego tekstu, może dziś, a może dopiero jutro ze świeżą głową, ale będę na pewno. Jak ten kolejny skończysz to wrzuć również, ciekawa jestem rezultatu bardzo.
Odpowiedz
~alka666 11 m.
alfonsyna Dziękuję.
Jasne, na pewno to zrobię
Odpowiedz
fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.