jasno nowy wygląd
Godzina
<
Rankor — część 2
>

Brak

 Gdzieś w sepii podartych na kolanach pragnień oraz założeniu, by cokolwiek oprawić w sens i powiesić na ścianie wizerunku, gdzieś w stercie wystosowanych wobec samej siebie kłamstw, kolejnych duplikatów za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, przybij pieczęć-lajk, w zasłonie dymnej sztucznie wyprodukowanego chaosu, jak naśnieżarki na stokach czy imitująca trawę wykładzina balkonowa, po cichutku sobie trwam. Kolejne płaszczyzny zmieniają kąt, zamykając mnie w galerii luster. Dookoła egoistyczna ja. Smutna ja, wesoła ja, nijaka ja. Nie tłucz, to przynosi pecha. Szukam ewakuacyjnych traktów. Ucieczka od zewnątrz jest zawsze ucieczką w głąb. Czyli pułapką. Świat jest pułapką. Życie jest pułapką. Ty jesteś pułapką. Ja jestem pułapką. Małe, białe myszki. Pod powiekami płacz. Może powinnam wydrukować kilka sentencji, najlepiej w powiększeniach i wytapetować nimi brak. Słowa jak puzzle, dobrze ułożone cieszą oko, będąc jedynie imitacją. Krwi i kości. Żyję na śmietniku własnych fikcji, niedokończonych historii, zalążków, zarodków, zgniłych zawartości. Otwieram pustą garść. Wszystko pokrywa pot, jakby męczące było samo oddychanie, samo to, że trzeba być. Tu i teraz. Ktoś kupił mi bilet do lunaparku, posadził na rollercoster i kazał się świetnie bawić. I siedząc w wagoniku, przepełniona poczuciem pustki, braku, pułapki, ucieczki, walki i biurokracji własnych chujowo usystematyzowanych zamierzeń wyciągam kciuk w górę. We wszystkich lustrach wokół pojawia się ten sam, w odbiciu góra-dół. Sepia pokrywa brak.

1518 zzs

Liczba ocen: 0
50%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: *Ritha
Kategoria: proza_poetycka

Liczba wejść: 67

Opis:

Dodano: 2020-07-01 15:02:31
Komentarze.
~oko 9 m.
ilekroć widzę coś, co nazywa się "proza poetycka" potykam się o własne myśli - nie wiem, co to takiego, a podobno moje teksty tak właśnie ludzie traktują.
widać też żyję na śmietniku własnych fikcji i niedokończonych historii. może to jest jakaś odpowiedź. spróbuję przetrawić.
a swoją drogą wciąż zdumiewa mnie, że lustro zamienia prawe na lewe, a górę z dołem zostawia w spokoju. ma jakiś tajny układ z grawitacją? może lustra w kosmosie zachowują się inaczej?

Odpowiedz
*Ritha 9 m.
oko coś w tym jest, dzięki za wizytę
Odpowiedz
Zaniemówiłam!
Odpowiedz
*Ritha 9 m.
Agnes1709 to chyba git
Odpowiedz
Zamknięta w galerii luster, widzisz siebie, w odbiciach ścian i myślach własnych, nieposkromionych nagim wnętrzem bezbronności wobec samej siebie.

Ustawiam lustra odbiciem na zewnątrz, by w siebie nie wpuszczać zła ze światów innych ludzi.
Spróbuj, a staniesz się niezniszczalną duszą.


Odpowiedz
*Ritha 9 m.
alka666 ja tylko układam słowa
Odpowiedz
Ritha ja muszę uwierzyć w to, co piszę.

Poprzedni mój komentarz to tzw. dialog literacki. Odpowiedziałam Tobie prozą poetycką na to, co Ty napisałaś. Kiedyś odpowiadałam wierszem na wiersz. Ciekawe to było zajęcie, doświadczenie
Odpowiedz
" Żyję na śmietniku własnych fikcji, niedokończonych historii, zalążków, zarodków, zgniłych zawartości. " - to zajebiste. + ta wstawka z odnieieniem do kogoś "Nie tłucz". Od zawsze to u Ciebie robi robotę.

Przekleństwo "chujowo" mi nie leży. Tekst ma zbyt małą dynamikę (czytaj: jest zbyt refleksyjny), by było zasadne.

Forma jest
Odpowiedz
*Ritha 9 m.
Can, forma raczej średnia, zrywowa, przykleństwo być może nie pasuje, zbytnio nie grzebałam w kosmetyce, ten zryw zabrał mi 10 min. życia, dzięki za wizytę
Odpowiedz
~Pasja 9 m.
Gdzieś w sepii... Sepia pokrywa brak.- piękna klamra spinająca życie - i dalej... na śmietniku własnych fikcji, niedokończonych historii, zalążków, zarodków, zgniłych zawartości.

Zmęczenie zapomina o tej drugiej stronie pozbawionej egoizmu. Codziennie jest nas mniej i mniej koloru w obrazie złudzeń. Pozdrawiam
Odpowiedz
*Ritha 9 m.
Pasja kłaniam się, dziękuję za refleksje
Odpowiedz
Mocne, dosadne, z dużą dozą goryczy, rozczarowania - lubię tak. Ja to się czasami czuję jak na autopilocie.

Podoba mi się ta miniatura naszpikowana "sepią"
Odpowiedz
*Ritha 9 m.
Cieszę się, Ad
Odpowiedz
fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.