online:
Liczba użytkowników online w ciągu ostatnich 10 min.
jasno
#(Cod) — Burza nad Queensland
<
Rura w ziemi — część IV
>

#(Cod) — Surfer wraca do domu (I)

 Surfer wraca do domu

 — klisza z obrazkiem numer 01 —

 

 Dwadzieścia trzy dni do zamieszania w sztabie.

 Dwadzieścia trzy dni przed tym nim starszy obserwator bliskiej przestrzeni kosmicznej, niejaki Mladko Chick wylał espresso na panel sterowania, rzucając niepoprawne: "co do kurwy?" nieco ponad tysiąc sześćset mil dalej główną ulicą Bostonu przeczłapał kloszard. Mężczyzna nosił czapkę o barwnych jamajskich wzorach, wypłowiały t-shirt w kolorze pszczelego miodu i poszarpane na kolanach bojówki. Miał jednak coś, co wyróżniało go spośród dziesiątek – jeśli nie setek – podobnych mu zatraceńców. Niósł informację. Sam był informacją.

 Wspomnianą wyrył krwiście czerwonym markerem na przerzuconych przez plecy i klatkę piersiową, pilśniowych płytach, spiętych konopnym sznurem i równomiernie osadzonych na barkach. I tak idący z naprzeciwka ludzie z wykoślawionych liter mogli odczytać: "Już za późno. Elon Musk nie ocali świata". Ci zaś – sunący za nim – mieli sposobność zapoznać się z informacją krótszą, choć równie niezbyt krzepiącą. Brzmiała: "Uśmiechnij się. Wkrótce będziesz rybą".

 Mężczyzna od dawna nie używał imienia, nie posiadał rodziny ani nie dzierżył dzwoneczka, którego brzdękiem mógłby przykuwać uwagę przechodniów. Po prostu "sunął" z butelką źródlanej wody w ręce i dwunożnym kundelkiem skrzypiącym mu obok nogi. Sunął w swym własnym kierunku i doszlifowanym tempie, tak aby Pan Dostawczak, którego tylne łapki zostały sparaliżowane, mógł nadążyć. I tak to właściwie leciało. Kloszard sunął. Pan Dostawczak, w połowie osadzony na miniaturowym wózku, dreptał obok.

 Cyk, cyk, cyk.

 

 

 <><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

  Dołącz do nas na: https://t3kstura.eu/

 "Codziennostrzał — 200 mililitrów słowa pisanego dziennie" to nowa inicjatywa literacka Treningu Wyobraźni mająca na celu wypracowanie systematyczności i regularności w pisaniu.

 

 

 Link do (02): https://t3kstura.eu/pokaz_tekst.php

1980 zzs

Liczba ocen: 2
87%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: *Canulas
Kategoria: thriller

Liczba wejść: 70

Opis:

#TW

#Codziennostrzał

#Piątek – Tekst o charakterze katastroficznym

Tak, kolejna mini seria. No trudno, trudno. Proszę yuzerów o nie kwękanie, a yuzerki, ekhm, o poniechanie "gupawych" podśmiechujek. Bez odbiora.

Dodano: 2020-10-23 20:03:06
Komentarze.
Koncept z człowiekiem - informacją całkiem ciekawy. Każdy z nas nosi w sobie informacje dla innych. To lubię w ludziach najbardziej.
Odpowiedz
alka666 dziękuję bardzo
Odpowiedz
~oko 6 m.
a yuzerzy mogą się głupio podśmiechiwowywać?
interesujące imię dla małego pieska.
Odpowiedz
oko owszem, nawet powinni. Większość moich psów miała specyficzne imiona/ksywy/nazwy
Odpowiedz
z dużym wykopem
Czuję już pod skórą, że to będzie cholernie dobre i zarazem złe. Dobre, bo czuję tę pustkę i niewymowny smutek, które uwielbiam. Złe, bo już od pierwszych słów szarpie.

Ty to jednak potrafisz.
Odpowiedz
Adelajda mam nadzieję, że wyjdzie ok. Tera mam w dupce, zaczynam wszystko to, co aktualnie mam chęć i nic nie kombinuję pod chęciowy prąd
Odpowiedz
*Ritha 6 m.
z dużym wykopem
"Sam był informacją" - yeee!
Cyk, cyk, cyk też robi robotę. Nooo powiem Ci, że dobrze, że seria Czytałabym dalej
Odpowiedz
Byłem, czytnąłem, idę dogonić pana kloszarda w części drugiej
Odpowiedz
CptUgluk ok, dziękować

Odpowiedz
fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.