online: 16 zarejestrowanych
jasno
Alka Prim
<
W drodze do Itaki
>

Codziennostrzał. Nasi bracia mniejsi. Niespodziewanka

 Niespodziewanie usłyszałem dzwonek do drzwi.

 No, to przesada, nie mam dzwonka. Jakieś miękkie, dziwaczne pukanie kazało mi się natychmiast oporządzić, czyli założyć nogę. Kto mógł być taki nachalny, przecież jeszcze nie było południa.

 Ja z trudem zwlokłem się z wyra. Napiłem się mocnej i słodkiej herbaty, a tu pukanie. W dodatku takie dziwne.

 Uchyliłem i nic. Rozglądnąłem się po korytarzu i juz miałem zamknąć, gdy usłyszałem jakieś parsknięcie z dołu, w okolicy wycieraczki. Było tam coś, stare, wyliniałe.

 Kocur? Nie, to kotka, chyba.

  - Nie strugaj idioty - powiedziała po ludzku, a jednak po kociemu wyciągając słowa. - Oczywiście, że nie poznajesz, ale chyba pamiętasz, jak Twoja mamusia (tu chlipnęła po kociemu) oddala cały miot kociąt mojej mamusi do schroniska. Kochałeś moja mamuśkę, te zasmarkaną Misię, to spróbuj pokochać i mnie. Ja jedyna ocalałam z tego obozu śmierci, które eufemistycznie nazywają schroniskiem dla zwierząt. Moi bracia i siostry poszły na futerka dla reumatyków. Ja przeżyłam, choć nie było łatwo i odnalazłam twój adres. Myślę, że znajdzie się u ciebie kąt do spania i trochę kociego żarcia.

 Zanim zatrzasnąłem jej drzwi przed posiwiałym pyszczkiem, krzyknąłem poruszony taką bezczelnością.

 

  - Następnym razem przynieś ze sobą dowód tożsamości, sierściucho! Oj, nie pierwszy raz słyszę o metodzie wyłudzania, na wnuczka.

Liczba ocen: 0
50%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: ~Alchemik
Kategoria: inne

Liczba wejść: 45

Opis:

Wbrew temu, co tu przedstawiłem, kocham zwierzaki i wziąłbym taka kocia przybłędę, choćby i była oszustka.

Dodano: 2020-11-06 01:05:11
Komentarze.
Takie w miarę. "Założyć nogę" nawet mi się spodobało.

"Ja z trudem zwlokłem się z wyra. Napiłem się mocnej i słodkiej herbaty, a tu pukanie. W dodatku takie dziwne" - tu, nie dość, że się niepotrzebnie dookreślasz, to jeszcze masz nadmiar "się". Może: Z trudem zwlokłem się z wyra, walnąłem mocnej i słodkiej herbaty, a tu pukanie. W dodatku takie dziwne." - na sztukę zmiana, ale wiesz, o co kaman.

Taka wizja Leona i Matyldy tu wyrosła.
Odpowiedz
Canulas Dzięki, Can, za wgląd. Biorę wszystkie Twoje uwagi pod uwagę.
Te strzały, to nie są dzieła, raczej pewien doping do pisania.
A jednak, w jakiś tam sposób, otwierają wyobraźnię, do niespodziewanych reminiscencji i przemyśleń. "Ja", jak zwykle, operuje smutnym humorem. Musze się tego odzwyczaić.
Tak, Te zaimki dzierżawcze typu "Ja", "Moje" i tym podobne tez są niepotrzebnym dookreśleniem. Trudno jest unikać zaimków zwrotnych typu "się",bo pełno tych czasowników odsiębranych w języku polskim, ale tego tez można "się" nauczyć.
Odpowiedz
fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.