online:
Liczba użytkowników online w ciągu ostatnich 10 min.
Sto lat dla Nuncjusza!
jasno
Śnieżne wariacje
<
Największe Tragedie Morskie
>

Pies

 Pies po raz ostatni spojrzał na zwłoki swojego Pana. Polizał jego rękę i ruszył ścigać tych, którzy go zabili. Nie był okazem siły ani odwagi, ale w swoim małym umyśle wiedział, że musi się zemścić. Wreszcie zobaczył stwory, których szukał i natychmiast ruszył do ataku. Dopadł gada, a jego kły wgryzły się w szyję. Niestety przeciwnik miał osłonięte wszystkie części ciała łuskami, czy kostnymi zgrubieniami. Zęby psa ześlizgnęły się po zgrubieniach i chwilę później potężne szczeki gada wręcz przegryzły jego szyje. Zwierzę padło na ziemię, ale w jego oczach nie było strachu, ani poczucia klęski. Zrobił, co mógł, żeby pomścić swojego Pana.

 

 Kurdę pisze coś takiego pierwszy raz i muszę przyznać, że nie jest to łatwe. Niby 100 słów to wydaje się dużo, ale wcale tak nie jest.

129 słów

Liczba ocen: 1
62%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: ^Ozar
Kategoria: drabble

Liczba wejść: 64

Opis:

Pies, choć mały próbuje się zemścić za smierć swojego Pana

Dodano: 2020-11-20 14:16:16
Komentarze.
Ładnie dźwięczy Ci w duszy, Ozar. Lubię i szanuję wartości, które starasz ssię przekazać. To rodzaj nieco naiwnej, wzniosłej, ale cszczerej niezłomności, której dziś już szukać ze świeczuchną.

"Dopadł gada, a jego kły wgryzły się w jego szyję." - jego/jego. - Pełno masz takich nadmiernych dookreśleń, bez których tekst mógłby się obyć

"szczeki" - ę

Pozdrox
Odpowiedz
^Ozar 6 m.
Canulas Dzieki. Ten drabl nie wiem jak to się odmienia to mój pierszy więc pewnie nie zbyt dobry. Zaraz poprawie.
Odpowiedz
~oko 6 m.
zwierzęta nie są mściwe - to domena ludzi. drabble nie są łatwe, ale dają mnóstwo radości, kiedy się uda napisać. powodzenia!
Odpowiedz
^Ozar 6 m.
oko To akurat moim zdaniem zemsta której przyświecał szczytny cel. Pewnie wyszedł taki jak to się nazywa chyba Antropomorfizm czyli przypisywanie ludzkich cech np. zwierzętom ale jeśli tak to przypadkowo.
Odpowiedz
~oko 6 m.
Ozar każdy patrzy na świat po swojemu. ja akurat nie wierzę w zemstę zwierząt. wierzę w ich zdrowy rozsądek i siłę przetrwania. wiesz, że nawet skaleczenie podczas zabawy komplikuje zwierzętom życie i stawia je w roli ofiary? w stadzie roślinożerców ranne zwierzę jest naturalnym łupem myśliwych. dlatego nie wierzę. ale to tylko moje zdanie.
Odpowiedz
^Ozar 6 m.
oko ok, ale weź pod uwagę, że psy są bardzo przywiązane do swoich właścicieli i jak mi sie wydaje takie zachowanie można uznać za możliwe, choć oczywiście przy wielkiej dozie wyobraźni. Co do ran i skaleczeń, to np. wśród wilków takie zwierzę jest chronione przez stado, no chyba że jest bardzo ostra zima i wszystkie stwory głodują, wtedy mogą zabić swojego kamrata, ale to wyjątki.

Odpowiedz
~oko 6 m.
Ozar przez stado, czyli przez RODZINĘ. ale dla głodnych ten okaz jest najłatwiejszym łupem. naturalnym celem ataku, który najłatwiej zlokalizować (węchem) i najłatwiej upolować, bo jest ranny, czyli nie tak sprawny jak reszta. nie zamierzam się wykłócać. powiedziałem, co myślę, ale wykształcenia, ani doświadczenia nie mam, więc mogę się mylić i być może masz rację.
Odpowiedz
No ma tekst swoją magię. Wciągnęłam się i nagle koniec.
Odpowiedz
^Ozar 6 m.
alka666 No niestety ograniczyło mnie owe 100 słów. To moim zdaniem za mało, żeby coś ciekawego napisać.
Odpowiedz
Ozar napisz więcej, rozbuduj w opowiadaniu. Spróbujesz?
Odpowiedz
z wykopem
Dla mnie drabble to na początku też było coś niepojętego. Bo jak, u licha, można w stu słowach zamknąć historię?! Okazuje się jednak, że jest to do zrobienia
Jak na pierwszego drabbelka to uważam, że całkiem zgrabnie Ci wyszło. Do tego utworek uderza w pewne emocjonalne nuty i podkreśla to, jak silna więź może łączyć człowieka i jego zwierzę.
Odpowiedz
^Ozar 6 m.
CptUgluk No tak serio to mi się wydaje że to za mało. W zasadzie masz albo akcję albo opisy i to powoduje, że z czegoś musisz zrezygnować co powoduje że tekst jest niekompletny. Tak mi się wydaje.
Odpowiedz
Ozar taka specyfika utworu, nic się nie poradzi ja na początku miałem duży problem ze zmieszczeniem się w tych sztywnych ramach i mój pierwszy drabbel powstał jako wiersz i nosi tytuł "drabblowa niemoc", co mówi samo za siebie
Odpowiedz
fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.