online:
Liczba użytkowników online w ciągu ostatnich 60 min.
jasno
Cyberprzestrzeń (drabble konkursowe nr 16)
<
Restauracja
>

Opis:

Salw śmiechu nie obiecuję, ale i tak dorzucam do puli.

Dobry dzień (#komediokonkurs)

  Miałem dziś dobry dzień. Od samego rana wszystko mi się układało. Jajecznica nie wyszła mi za sucha, kanapka upadła masłem do góry, nie zaciąłem się przy goleniu, a przechodząc przez park, znalazłem piątaka. Pięć złotych, moja ulubiona moneta! Nie mogłem sobie wymarzyć lepszego początku dnia. Niestety sielanka nie trwała długo. Choć muszę przyznać, że poniekąd sam sprowadziłem sobie na głowę nieszczęście. Zawiniła tu moja dobroć i chęć pomocy.

  Wszystko zaczęło się od spaceru. Słonko przygrzewało, ptaszki ćwierkały, to i postanowiłem wybrać się na przechadzkę. Tę samą, podczas której znalazłem wspomniane pięć złotych. No, więc tak sobie chodzę tu i tam, podziwiam przyrodę, dokarmiam wiewiórki w parku. Wszystko pięknie, dopóki nie zechciałem przeleźć obok jednej kamienicy. Widzę tam chłopaczka, tak z dwadzieścia, dwadzieścia pięć lat – nie wiem, długa broda sprawia, że trudno ocenić. Niedbały zarost, wymiętoszony płaszcz, czapka materiałowa – nie wiem, jak się to fachowo nazywa, ale przypominała mi smerfowe nakrycie głowy. Taka rozciągnięta skarpeta, złamana gdzieś w połowie, mniejsza z tym. Myślę – chyba menel. Podchodząc bliżej, zorientowałem się, że jednak nie menel, ale cudacznie wystrojony młodzieniec. Tylko czemu w damskich spodniach? Może męskich nie było? Albo po siostrze starszej ma, może bieda w rodzinie? Pal sześć, nie moja sprawa. Życzę mu wszystkiego najlepszego. A wziąłem go z początku za menela również dlatego, że stał przy stercie śmieci i nerwowo się rozglądał.

  No i ten człowieczek zauważył mnie i macha. Myślę, czego może chcieć? Piątak jest mój, sam znalazłem, nie podzielę się. Ale nie, on z czym innym. Pyta mnie, czy przypilnuję mu tej sterty, bo musi gdzieś iść i coś zrobić. W sumie nie wiem, nie słuchałem uważnie, bo skupiałem się na tym, czy nie chce mi czegoś gwizdnąć – z takimi to nigdy nie wiadomo. No, ale że miałem dobry dzień, to mówię, dobra, czemu nie. Pięć minut mnie nie zbawi.

  Chłopak poleciał gdzieś i pędził tak, że aż mu poły płaszcza rozchełstało na pół chodnika. A ja zostałem przy stercie, myślę, zaraz wróci to z powrotem przejmie wartę. Ale nie wracał. Mija druga, trzecia minuta. Zaczynam się niecierpliwić. No i z nudów przyglądam się stercie. Nic ciekawego, stare krzesło obrotowe z wyłażącą z siedzenia gąbką, stos szmat na nim. Obok parę worków na śmieci, połamana lampa i wieszak. Sam szmelc. Myślę sobie, że to chyba jednak menel, a to, czego strzegę to dorobek jego życia. Nieborak. Ale nie. Coś mi jednak nie pasuje. Wszystko stoi na jakiejś palecie i jest okręcone przezroczystą folią. Zaczynam się zastanawiać, skąd menel miałby taką taśmę. Co najwyżej wrzuciłby wszystko do kartonu po lodówce albo czymś.

  I wtedy do mnie dociera! Musiał mnie oszukać, gagatek jeden! Tyle się teraz słyszy o tych młodych chuliganach, co to żarty sobie stroją z poważnych ludzi. Kazał mi pilnować śmieci, a teraz pewnie nagrywa z jakiegoś tego… no… drana, drena? Nieistotne. Tak to nie będzie, nie ze mną takie numery, myślę.

  Już mam sobie pójść, ale stwierdzam, że tak nie można. Stertę śmieci zostawić na ulicy? Potem nasz kraj wygląda, jak wygląda. O nie, nie przyłożę do tego ręki. Tylko teraz co zrobić, myślę. I wtedy, jak na zawołanie zza zakrętu wyłania się śmieciarka. Wiedziałem, że ten dzień jest dobry! Macham, pojazd się zatrzymuje. Proszę grzecznie, czy panowie nie mogliby tej sterty wywieźć, bo łobuz zostawił i tak to leży. Zdawałem sobie sprawę, że śmieciarze mają swój harmonogram i nie mogę żądać, żeby wzięli ekstra ładunek, ale na szczęście oni też chyba mieli dobry dzień. Migiem załadowali śmieci do samochodu i pojechali. No, obywatelski obowiązek spełniony. Chuligański wybryk udaremniony. Ach, wspaniały dzień.

  Już się zaczynam oddalać, nawet nucę sobie jakąś wesołą piosenkę i nagle słyszę, że ktoś wrzeszczy. Odwracam się i patrzę, a tu ten brodacz pędzi w moją stronę. To znaczy, stara się pędzić, ale krępują go te wąskie spodnie. No i pyta się mnie, gdzie jest jego instalacja. Ja robię duże oczy. Jaka instalacja? Na to on, że to, co mi kazał pilnować. Mówię mu, że te śmieci to zabrali panowie od wywozu nieczystości. I wtedy widzę, że on się prawie gotuje. Zaczyna piszczeć, rwać włosy z brody. Jestem w strachu, psychopata jakiś albo narkoman, myślę. No i zaczynam się cofać. On za mną, celuje we mnie palcem i trajkocze jak zepsuta katarynka. Przestraszyłem się, nigdy nie wiadomo, co takiemu do głowy strzeli. Puszczam się biegiem ulicą, a on za mną. Na szczęście moje luźne dżinsy nie krępują ruchów i udaje mi się zostawić agresora w tyle. Słyszę jeszcze tylko, jak tamten wybucha płaczem i popiskuje coś o galerii, sztuce, instalacji i straconych miesiącach. Szaleniec. Dobrze, że uciekłem, bo jeszcze by mnie strzykawką dźgnął albo zaraził czymś.

  Cholerka, jak to trzeba uważać na siebie. Pod wieczór zastanawiałem się, czy na pewno mój dzień był dobry, ale doszedłem do wniosku, że tak. W końcu udało mi się ujść z życiem. I znaleźny piątak nadal przyjemnie ciążył w kieszeni.

5002 zzs

Liczba ocen: 2
81%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: !CptUgluk
Kategoria: inne

Liczba wejść: 65

Dodano: 2020-11-26 17:52:59
Komentarze.
~alka666 10 m.
z dużym wykopem
Instalacja...
Odpowiedz
!CptUgluk 10 m.
alka666 albo coś :P
Odpowiedz
~alka666 10 m.
CptUgluk dobrze te ich instalacje czasami wyglądają jak kupa złomu lub śmieci zebrane w lesie. Niestety...
Lubię sztukę, uwielbiam malarstwo. Taki Podkowiński z "Szałem uniesień" - na żywo, w oryginale - po prostu powala i robi człowieka ciekawszym o jego wyobraźnię. Artysta!

Mój znajomy poznański rzeźbiarz K. Rafalik potrafi czarować w mosiądzu. Kiedy już stworzy pewną formę, ustawiona pod różnym kątem, inne wyobrażenia na myśl przywodzi. Artysta!
Odpowiedz
!CptUgluk 10 m.
alka666 Jak dla mnie jest Sztuka i "sztuka". No, i może jeszcze sztuka.
Co ludzie potrafią robić z drewnem, farbami, muzyką czy słowem to czasem się w głowie nie mieści. Ale, do cholery, banan przyklejony do ściany szarą taśmą to sorry, ale to dla jest gówno, nie sztuka. A ludzie za tego rodzaju dzieła potrafią taką kasę wyłożyć, że mi się słabo robi. Z tym bananem to historia autentyczna jakby co.
Odpowiedz
~alka666 10 m.
CptUgluk wierzę i podzielam oburzenie!
Odpowiedz
*Canulas 10 m.
z wykopem
Abstrahując od humoru (choć nie było z tym źle) to bardzo mi się podoba z jakim szacunkiem podchodzisz do swoich tekstów. Ten - z pozoru zwykła humoreska - ale jednak dołożyłeś wszelkich starań, by warstwa językowa była jak najlepsza.
Szanuję takie cuś.
Pozdrox
Odpowiedz
!CptUgluk 10 m.
Canulas Fakt, staram się zawsze dopieścić tekst na tyle, na ile potrafię. Cieszę się, że to widać. Dzięki za dobre słowo i zaglądnięcie do mojej skromnej kajuty. Pozdrowionka!
Odpowiedz
~oko 10 m.
moją ulubioną monetą byłyby dwie stówy, gdyby ktoś wyprodukował taką monetę. na razie nie ustaję w poszukiwaniach. szczęścia życzę i Tobie Kapitanie!
Odpowiedz
!CptUgluk 10 m.
oko oj tak, dwustuzłotówka to byłoby coś. Robimy zawody, ten, kto pierwszy taką znajdzie, chwali się drugiemu. Czas start! Powodzenia, oko. Niech wygra lepszy!
Odpowiedz
~oko 10 m.
CptUgluk nie wiem, czy to dobry pomysł, bo udało mi się już znaleźć 220 euro w jednym kawałku... ale wyzwanie to wyzwanie. niech tak będzie. Wygrany stawia coś kolorowego (alkohol mniej istotny - ważne są kolory, jak mawia moja siostrzyczka...)
Odpowiedz
~oko 10 m.
oko *200 - literóweczka, albo cyfróweczka się wdarła...
Odpowiedz
!CptUgluk 10 m.
oko już mnie zimne poty oblały. Myślę, skoro on taki czarodziej, że 220-stkę znajduje, to nie mam nawet startu, ale trochę mnie Twoje sprostowanie uspokoiło. Tylko pamiętaj, to ma być moneta, nie banknot! No, powodzenia!
Odpowiedz
~oko 10 m.
CptUgluk nie szkodzi - raz, to i ślepej kurze się trafi. a pośród magików, 220, to nawet w sieci (podobno teraz, to nawet 230V)
Odpowiedz
Bardo dobre a co najważniejsze zabawne
Odpowiedz
!CptUgluk 10 m.
fanthomas bardzo się cieszę, a co najważniejsze dziękuję
Odpowiedz
-Szudracz 10 m.
Sytacja jak z Jasiem Fasolą. Mordowała bym tak samo, gdyby ktoś dzieło moje wywiózł na śmietnik. 😁
Artyści mają czasami odjechany styl.
Wyszło jak powinno. 😉
Odpowiedz
!CptUgluk 10 m.
Szudracz pamiętaj w takim razie, żeby zawsze rzakładać ubrania, które nie krępują ruchów ;D

Odpowiedz
!CptUgluk 10 m.
Szudracz cholera, za wcześnie się wysłało. Miałem jeszcze podziękować za odwiedziny
Odpowiedz

Polub nas na facebooku!

fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin  · 

Foldery  ·  Tagi  

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.