online:
Liczba użytkowników online w ciągu ostatnich 10 min.
Sto lat dla Nuncjusza!
jasno
Młodzież Miastu i Sobie 1968 rok. Aż się nie chce wierzyć, że po trzęsieniach ziemi i tsunami propagandowych ostatnich 30 lat takie coś się uchowało. Ta tablica nadal znajduje się na poznańskiej Cytadeli.
<
Gość poranny, czyli głodna Sójka!
>

Szepty nocnych mgieł

 

 Szepty nocnych mgieł

 

 Ten tekst został napisany w 1993 roku jako napis na skale, który ukazał się czarodziejowi.

 

 Nawet nie wiem, czy to jest wiersz, ale wrzucam i jestem ciekawy waszych opinii.

 Ten tekst powstał jakby z natchnienia, może veny ale coś w tym jest, bo sam się zdziwiłem kiedy to przeczytałem. Nie pisze wierszy i dlatego byłem bardzo zdziwiony kiedy coś takiego się narodziło.

 

 Szepty nocnych mgieł

 

 rannej rosy krzyki

 

 to moc dawna

 

 swe sieci tka mroczne

 

 Drżyjcie o wielcy

 

 bo sił wam zabraknie

 

 a zepsucia jad

 

 wasze serca zniszczy

 

 Mały tylko kwiat

 

 co nie zakwitł jeszcze

 

 swe dłonie, choć wątłe

 

 ku niebu kieruje

 

 Jeszcze się wznieść może

 

 ponad mroku ścianą

 

 w nim tylko nadzieja

 

 w nim tylko blask mieszka

 

 To światełko nikłe

 

 niczym ptak nadziei

 

 skrzydła swe rozłoży

 

 wzniesie się wysoko

 

 Zdąży jeszcze krzyknąć

 

 wydać jedno tchnienie

 

 nim go otchłań czarna

 

 w swych okowach zamknie

 

 W czeluściach nicości

 

 na nic płacz i smutek

 

 oczy załzawione

 

 miłość w mękach kona

 

 Tylko serce mężne

 

 co dziewicze jeszcze

 

 swą wiarą, nadzieją

 

 na ratunek spieszy

 

 W nim nadzieja płonie

 

 miłości westchnieniem

 

 wołam głosem serca

 

 do tych, co zwątpili

 

 Nie zmorzy mrok światła

 

 dopóki nie zgaśnie

 

 światełko małe

 

 płomyk niewielki

 

 Lecz by płonął jasno

 

 wielkiej siły trzeba

 

 bo mrok, który wstaje

 

 swe oczy otwiera

 

 

 

 Zdeptać chce marzenia

 

 zabić słowo wszelkie

 

 nas zamienić w kamień

 

 w otchłań nocy rzucić

 

 Czas już się obudzić

 

 ciepłem serca ogrzać

 

 podnieść skrzydła białe

 

 wzbić się ponad mroki

 

 Jeszcze jest nadzieja

 

 mgłą bieli okryta

 

 ukryta głęboko

 

 śpiewa do nas cicho

 

1594 zzs

Liczba ocen: 0
50%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: ^Ozar
Kategoria: poezja

Liczba wejść: 65

Opis:

Dodano: 2021-01-08 10:14:15
Komentarze.
*Ritha 5 m.
Melodyjnie chyba się zgrywa, płynnie przez wersy przeleciałam, patetyczność charakterystyczna dla osób parających się historią. Jakiś poeta powinien spojrzeć bardziej znającym się okiem, ode mnie propsy za wychodzenie z szuflady
Akurat dziś w codziennostrzałach jest miniaturka nacechowana poetycko, może dołączysz?
Odpowiedz
^Ozar 5 m.
Ritha Otóż kiedy ten utwór powstał, a były to lata 1993-95, kiedy to pisałem powieść fantasy, pokazałem go pewnej starszej pani poetce. Ona powiedziała mi coś co tak mną wstrząsnęło że pamiętam cytat do dzisiaj. Brzmiał tak „W tym utworze twoja dusza płacze, to nie ty to napisałeś, ty tylko przelałeś to na papier”. Miałem łzy w oczach akurat wtedy dostałem potężnie w d... od życia i to tam wyszło. Z tego powodu nigdy nie zmieniłem ani linijki.
Odpowiedz
*Ritha 5 m.
Ozar rozumiem, szanuję
Odpowiedz
Na tak.
- wyjście z własnego obrębu.
- troszkę mi się skojarzyło <pod kątem odezwy> z pierwszymi utworami Kękę.

Na nie.
- od groma pompatycznych zwrotów.
- nieco przeszarżowane i nazbyt górnolotne
Odpowiedz
^Ozar 5 m.
Canulas Dziękuje za komentarz. Kiedy ten utwór powstał, a były to lata 1993-95, gdy pisałem powieść fantasy, pokazałem go pewnej starszej pani poetce. Ona powiedziała mi coś co tak mną wstrząsnęło że pamiętam cytat do dzisiaj. Brzmiał tak „W tym utworze twoja dusza płacze, to nie ty to napisałeś, ty tylko przelałeś to na papier”. Miałem łzy w oczach akurat wtedy dostałem potężnie w d... od życia i to tam wyszło. Z tego powodu nigdy nie zmieniłem ani linijki.
Odpowiedz
Ozarfajnie że próbujesz nowych rzeczy, mnie zaintrygowało. Mrok i brak nadziei wyziera z tego wiersza
Odpowiedz
^Ozar 5 m.
jagodolas Nawet nie wiesz jak dobrze trafiłeś. Napisałeś Mrok i brak nadziei. To kwintesencja tego tekstu. . Dlaczego trafiłeś w 10? Otóż kiedy ten utwór powstał, a były to lata 1993-95, kiedy pisałem powieść fantasy, pokazałem go pewnej starszej pani poetce. Ona powiedziała mi coś co tak mną wstrząsnęło że pamiętam cytat do dzisiaj. Brzmiał tak „W tym utworze twoja dusza płacze, to nie ty to napisałeś, ty tylko przelałeś to na papier”. Miałem łzy w oczach akurat wtedy dostałem potężnie w d... od życia i to tam wyszło. Z tego powodu nigdy nie zmieniłem ani linijki.
Odpowiedz
~Halmar 5 m.
Nie wiem, na ile mogę być szczera, by nie urazić, więc powiem tylko, że mi się nie podoba - ot, takie nastolatkowe pisanie, każdy chyba przez to przeszedł
Odpowiedz
Halmar on wtedy był już po trzydziestce
Odpowiedz
~Halmar 5 m.
nuncjusz chciałam
Odpowiedz
~Halmar 5 m.
być miła 😂
Odpowiedz
^Ozar 5 m.
Halmar Ja tego nie oceniam, ale prawdą jest, że ten tekst rzeczywiście wtedy oddawał mój stan psychiczny. Nie jestem poetą dla mnie takie coś to magia ale nie moja, a takie teksty czasami mi się trafiają sam nie wiem dlaczego. To czasem 10/15 minut i jest a potem sam się dziwie co to i skąd to. Może jest w tym jakas metafizyka.
Odpowiedz
~Halmar 5 m.
Ozar, w każdym akcie twórczym jest pierwiastek metafizyczny - niemniej efekt końcowy bywa różny. Z poezją jest jak z każdym innym rzemiosłem - aby dojść do wprawy, trzeba wiele ćwiczyć. Nikt nie rodzi się tokarzem, tak samo nikt nie rodzi się poetą.
Odpowiedz
^Ozar 5 m.
nuncjusz Masz rację dokładnie 30 lat w 1993 roku. Jednak czasami ma sie nawet 50 a człowiek dalej jest dzieckiem. Mi się czasami też wydaje że jakoś cholera nie mogę dorosnąć. Dziwne ale podobno możliwe, choć jak to mówią człowiek dorasta albo przez rozum, albo przez boląca dupę. Ja mimo że d... nie raz bolała i to bardzo jakoś chyba nie należę do tej grupy, a z rozumem podobnie.
Odpowiedz
^Ozar 5 m.
Halmar Nie gniewam się, ani nie obrażam, bo sam nie wiem jak takie teksty się u mnie rodzą. Tak na marginesie to kurde jesteś wielka jeśli chodzi o wiedzę. Powiem tak. Ten ostatni Ouiz zrobiłem sobie przed wrzuceniem tutaj i miałem 65 % a Ty 71. Gratulacje bo moim zdaniem to był już trudny zestaw pytań, choć mam jeszcze trudniejsze i taki ekstra wrzucę. Co by nie powiedzieć z tego zestawu jak sprawdzałem na portalach historycznych rzadko kto miał więcej niż 60/65% a to byli albo historycy, albo pasjonaci i dlatego gratuluje umysłu i wiedzy. Jestem pod wielkim wrażeniem.
Odpowiedz
^Ozar 5 m.
Halmar Tu się z tobą nie zgodzę. Moim zdaniem takie rzeczy jak proza, artykuły naukowe, bądź popularno naukowe, wspomnienia itd. pisze rozum oparty o pamięć itd. Jednak poezję tworzy dusza (tak mi zresztą powiedziała ta pani poetka, którą cytuje). Poezja moim zdaniem jest dzieckiem duszy która czasami chce coś wykrzyczeć i wtedy powstają wiersze. Pewnie że można tego sie uczyć, ale czy wtedy nie ingerujemy umysłem w duszę?
Odpowiedz
~Halmar 5 m.
Ozar, mam po prostu bardzo dobrą pamięć, poza tym jestem z czasów, gdy wiedzę trzeba było zdobywać z mozołem, jak górnik na wyrobisku, żadnego chodzenia na łatwiznę jak teraz, gdy nastały czasy wujka Google Dziękuję.
Odpowiedz
~Halmar 5 m.
Ozar, każdy ma duszę. A operowania słowami można się nauczyć poprzez ćwiczenia. Ja poezję traktowałam jak warsztat dla prozy, bo od prozy zaczynałam, poezja to w ogóle nie moja dziedzina. Niemniej, ponieważ w prozie byłam zbyt "rozwlekła", postanowiłam poćwiczyć zwięzłość przekazu właśnie za pomocą poezji.
Odpowiedz
^Ozar 5 m.
Ozar Halmar to tak moim zdaniem jak z biegiem rzeki, czy strumienia. Ona sobie płynie jak chce, ale kiedy zaczniemy stawić tamy, albo zmieniać jej bieg to już nie będzie naturalne, ale sztuczne. Tak to widze.
Odpowiedz
^Ozar 5 m.
Halmar To jak widzę jesteśmy w podobnych rocznikach. Ja też spędzałem setki godzin w bibliotekach żeby znaleźć materiały choćby na studia. Teraz wsio jest w internecie, choć też niestety ogromna ilość bzdur i przekłamań. Kiedyś starałem się z tym walczyć pisząc komentarze itd., ale dałem sobie spokój. Za dużo tego, a ludziska albo w to wierzą, albo sami powinni sobie poszukać jakiś źródeł na dany temat. Hahahahahah oczywiście tego nie robią i dlatego mamy taki zalew głupoty w społeczeństwie.
Odpowiedz
fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.