jasno nowy wygląd
Ostatnia Przystań - Panna Karton cz.2 (#cod) #14
<
Ostatnia Przystań - Panna Karton (#cod) #12
>

Znamiona finału - (#cod) #13

    Piszę list. Znalazłem stare pióro w jeszcze starszej komodzie, gdzie krwawe ochłapy mojej prawej ręki nie dosięgły. Teraz skupiam się tylko na tym co przede mną. Wyrwa w ścianie, a dalej świat szary jak popiół i cichy niczym bezbolesna śmierć. Stary, wymięty skrawek papieru leży na biurku podrywany ku górze lekki wirami powietrza. Czuję znowu ten zapach. Kiedy zapisuje kolejne zdania, sklejam się bez sensu. Krajobraz zgliszczy rodzi we mnie pustkę, która odbiera rozsądek. Każda litera nie ma już racji bytu. Ale muszę pisać. Inaczej nie ujrzę finału, który zbliża się nieubłaganie. Pierwszy sezon, potem drugi, trzeci, kolejne. Za każdym razem myślisz, to ten moment, wisienka na torcie. A potem zapala się kolejna lampka i widzisz nową warstwę i nową wisienkę w rozrywanym blaskiem mroku.

  Finałem jest wata cukrowa. Pomarańczowa chmura płynąca no niebie jak wieczorna łuna zbliża się w moim kierunku. Kładzie cień na kolejne zgliszcza budynków miasta. Wydaje się rosnąć z każdym przebytym metrem. Jestem w połowie, pióro odmawia posłuszeństwa. Zza pleców słyszę znajome jęki. Coś uderza niczym bicz w moją potylicę. Upadam i bez namysłu czołgam się do wyrwy. Drugie piętro. Myślę, miało być poetycko, trudno. Skaczę, a raczej wyślizguję się w przepaść jak nieświadomy wąż ze słoika na dachu wieżowca. W ostatnich sekundach, całych dwóch, zamykam oczy. Ziemia nie jest twarda. Jest miękka i sprężysta. Zapach pomarańczy wdziera się w nozdrza świdrując je. To jest finał? Wystarczająco poetycki? List został na biurku, gdy go przeczytają, wszystko stanie się jasne.

1577 zzs

Liczba ocen: 0
50%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: *marok
Kategoria: inne

Liczba wejść: 27

Opis:

Piątek - miniaturka nacechowana poetycko, list albo krótka scenka opisującą jakieś miejsce

Dodano: 2021-01-15 19:17:21
Komentarze.
"Każda litera nie ma już racji bytu" - wydaje mi się, że zamiast "każda" lepiej zagrałoby "żadna", ale nic nie forsuję
Wyszła chyba miniaturka poetycka w formie listu, założenie spełnione, choć nie powiem - dla mnie trochę enigmatyczne to wszystko. Przy okazji jednak intrygujące
Odpowiedz
*marok 3 m.
CptUgluk i tu również dzięki. Miałem trochę braka czasu żeby skleić coś więcej i bardziej zrozumiałego
Odpowiedz
Zapach pomarańczy ujął mnie za zmysły.
Odpowiedz
fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.