online: 3 zarejestrowanych
jasno
Dwoje + 1 codziennostrzał sobotni
<
Zaczarowany flet
>

Istota chaosu codziennostrzał piątkowy

  Nie był bytem eterycznym. Oblekał się w materię jednak w sposób nieprzewidywalny

 Jego emocjonalność zależała od formy, którą akurat przybierał. A przecież emocje oddzielone były od tego, co nazywał istnieniem racjonalnym i poczuciem świadomości, były oddzielone przepaścią. Jedno nie wpływało na drugie. Niekiedy bywał niszczycielem, myśląc jednak z żalem o szkodach, które właśnie czyni. Miał poczucie ciągłości, zdawał sobie jednak sprawę, że istnieją obszerne luki czasowe pomiędzy jedną jego formą a drugą. Nazwałby się formą makro-kwantową. Zdawał sobie sprawę z innych form życia świadomego i nieświadomego.

 Byty biologiczne, tak naprawdę, mimo innej struktury też opierały się na zmianie form mikro-żywiołów. Opierała się jednak na interakcjach procesów zwrotnych, które miały spowalniać entropię. On sam był nieskomplikowany w sensie konstrukcyjnym. Był raczej bytem energetycznym, który niekiedy zasysał lub wchłaniał materię. Obecnie był stabilny, choć w formie krótkotrwałej. Składał się z miliardów kropelek wody i przenikającego je, załamującego się światła słonecznego. Świadome byty biologiczne nazywały to tęczą. Za chwilę zniknie na czas jakiś i pojawi się, przykładowo jako erupcja wulkaniczna lub tsunami.

 Zazdrościł żywiołom gwiazd i galaktyk ich potęgi. Zazdrościł jednak też mikroskopijnym dla niego ludziom. Był żywiołakiem. Nie był jednak do końca istotą chaosu.

 

 Zgasł...

 Obudzi się. Może za rok, może za chwilę jako zamieć śnieżna lub burza piaskowa.

 

 

 Wasz Alchemik

Liczba ocen: 2
81%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: ~Alchemik
Kategoria: inne

Liczba wejść: 38

Opis:

Dodano: 2021-01-22 19:52:53
Komentarze.
z dużym wykopem
Ciekawy byt. Nieskończenie ciekawy w swym odradzaniu się.
Odpowiedz
^Ozar 2 m.
z wykopem
Ciekawy tekst. Żywiołaki są dość często opisywane w fantasy. To wdzięczne istoty, bo opisując je można z lekka poszaleć. Byty energetyczne, biologiczne, magnetyczne, ogniste, wodne, ziemskie itd.
Tak na marginesie chętnie był poczytał twoje teksty, a trafiam wciąż na poezję i ta jest dla mnie obca, więc nie komentuje. Jak możesz napisz kilka tytułów gdzie wrzuciłeś prozę, chętnie poczytam.
Odpowiedz
fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.