online:
Liczba użytkowników online w ciągu ostatnich 10 min.
Sto lat dla Nuncjusza!
jasno
Narządochłonni
<
Uchodźcy
>

Pokryzysowe rozmowy Maroka i Fanthomasa

 F: W bizarro ostatnio sporo się działo. Zresztą nie tylko tam, w naszym zespole również nastąpiły kryzysy, przetasowania i nowe rozdania. Wracając jednak do meritum sprawy, czyli rozmowy o bizarro. Czy zdarza ci się obserwować ptaki? Dodam tylko, że nie chodzi mi przeglądanie stron z gejowskim porno, ale o ornitologię.

 M: Jakby przeszukać pudła z książkami na strychu to kilka encyklopedii ornitologicznych się znajdzie, ale szczerze to przestało mnie to rajcować jakieś dziesięć lat temu. Czasami jakaś sroka przeleci za oknem i ją zobaczę.

 F: Czyli sroka to najbardziej egzotyczne stworzenie jakie widziałeś w życiu?

 M: Możliwe że widziałem kiedyś wronę bez ogona. A tak w ogóle to co to za pytania?

 F: Spokojnie, przechodzimy powoli do meritum. Ja ogólnie też zbytnio nie przyglądam się ptaszkom, no, chyba że jakiś bocian pieprznie mi przypadkiem w okno, choć tak mimowolnie czasem patrzę przez szybę lub zaglądam w leśne ostępy i odkrywam potężne bogactwo flory i fauny. Przeważnie są to komary i kleszcze, które przynoszę potem do domu.

 F: Powiedz mi jeszcze, czy bywałeś w cyrku? Niektórzy boją się klaunów. Ty też do nich należysz?

 M: Ze dwa, może trzy razy w życiu, nie licząc tych dwuosobowych, które przyjeżdżały do szkoły regularnie. Nigdy nie bałem się klaunów, bo żaden na jakiego trafiłem chyba nie miał pieniędzy na charakteryzację.

 F: Przechodzimy do tematyki bizarro. Dzieje się. Na Niedobrych Literkach trwa Majowa Mania, na T3 Inwazja Bizarro, której zwycięzcy trafią do antologii, ale o tym w późniejszym czasie. Która książka z tych wydanych do tej pory w gatunku bizarro zrobiła na tobie największe wrażenie?

 M: Ciężka sprawa, nie jestem w stanie odpowiedzieć dokładnie, dlatego powiem wszystkie. Czytajcie bizarro bo jest dobre. Im dalej w las tym bardziej się uodparniałem na potencjalną dziwność, więc idąc tym tropem, pewnie pierwsze spotkanie z bizarro i prawdopodobnie „Bizarro dla Początkujących” było tym kopem w jaja, ale bardziej przez pryzmat poznania nieznanego i niewiedzy na co się piszę.

 F: A ogólnie, nie patrząc na gatunki, które książki zrobiły na tobie największe wrażenie?

 M: Jest tego dużo, nawet bardzo i tak wymienić z marszu to będzie ciężko, ale ostatnio duże wrażenie zrobił na mnie Outsider Kinga i rok 1984 Orwella. Mogę jeszcze dodać Dziewczynę z Sąsiedztwa Ketchuma ale tu sytuacja wygląda tak, że czytałem komentarze o tym jaka ona jest straszna i wstrząsająca, i faktycznie taka była, ale ja osobiście tego tak mocno nie odczułem, ale mimo wszystko była bardzo mocna.

 F: Ostatnio sporo czytałem w tematyce bizarro, nawet chwytając się pozycji zagranicznych, bo jak wiadomo posucha spora w naszym kraju. Z tych niepolskich autorów najbardziej przypadła mi do gustu Nawiedzona wagina Mellicka. Zwłaszcza tę pierwszą polecam, bo jest dostępna w sklepach internetowych i na Legimi, więc każdy może się zapoznać. W USA książek o tematyce bizarro są setki, a może i tysiące. Prawdopodobnie w Polsce nigdy nie zobaczymy dziewięćdziesięciu procent z nich. Może się to zmienić, jeśli któreś z wydawnictw czysto grozowych wypuści imprint, skupiony tylko na wydawaniu bizarro fiction, a mówi się o tym w kuluarach. Na razie jednak jest jak jest, wydaje się dwie-trzy pozycje rocznie, a polscy twórcy, którzy chcieliby się w tym temacie realizować na razie muszą pisać coś innego. Może to się zmieni w najbliższych latach. Oby. Na koniec jeszcze wspomnę, która książka sprawiła, że zainteresowałem się bizarro. Była to „House of houses” Kevina Donihe’a, czyli historia faceta, który zakochał się we własnym domu i chciał z nim wziąć ślub. Z polskiej działki ogromnym zaskoczeniem było dla mnie opowiadanie Cipakabra Karola Mitki, które stanowiło totalną jazdę bez trzymanki i bez tematów tabu. To tyle na dziś. Do zobaczenia wkrótce.

 

 

 

3793 zzs

Liczba ocen: 2
81%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: +fanthomas
Kategoria: wywiady

Liczba wejść: 59

Opis:

Dodano: 2021-04-17 10:12:07
Komentarze.
*Ritha 1 m.
z dużym wykopem
Noo, tytuł dobry, treść też, z przyjemnością przeczytałam, Bizerretki powiadacie 🤔 Muszę szybciej pisać bizzaro zdaję się... Historia o facecie, który chciał się ożenić z własnym domem brzmi dobrze, nawet bardzo dobrze rzekłabym, i intrygująco.
Fajnie, że team się poskładał do kupy i reaktywował 💪
Odpowiedz
*marok 1 m.
Ritha akcja reaktywacja promocja socjalizacja
Odpowiedz
*Ritha 1 m.
marok zdecydowanie
Odpowiedz
Hahahaha, początek zajebisty! Czytam dalej
Odpowiedz
z wykopem
Tam w jednym momencie po F znowu odpowiada F, nie wiem czy tak miało być. Bardzo fajny, nawet dość merytoryczny wywiad.
Odpowiedz
*marok 1 m.
Canulas prawdopodobnie jest to celowy albo i niecelowy zabieg, ale fajnie że spodobało się
Odpowiedz
marok zabiehmg jak zabieg
Odpowiedz
fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.