online:
Liczba użytkowników online w ciągu ostatnich 10 min.
jasno
(cod-02) — Pięćdziesiątka dla potwora
<
E.P. & Mały Boo — "Piętro"
>

(cod-01) — Troll

 Kolacja przebiegała spokojnie, no bo czego można się spodziewać po kolacji? Głowa domu, czterdziestoczteroletni Oliver, trzymał fason mniej więcej do połowy siódmej puszki piwa. Później kraftowy browar na tyle zdominował jego wolę, że Pan ROth – feler dwóch dużych liter w nazwisku, to nie błąd, a niezmierzona kopalnia żartów i anegdot państwa Rothów – uznał, że mocno nie zgrzeszy, przenosząc się na kanapę i odpalając bez dźwięku Eurosport. Jak postanowił, tak zrobił, ciesząc zmęczone oczy Wimbledonem, którego półfinał kobiet właśnie wkraczał w decydującą fazę.

 W tym czasie obowiązki dotrzymywania towarzystwa spadły na jego żonę, co było z korzyścią dla wszystkich. Tak się bowiem składało, że w zagraconym składziku zalet Olivii ROth połyskiwała umiejętność perfekcyjnej rozmowy po norwesku, co z kolei wprowadzało ich gościa w coraz ciężej tonowany zachwyt. I tak nauczyciel jedenastoletniego syna państwa ROth od niewinnych pochlebstw, nie wiedzieć właściwie kiedy, przeszedł do płomiennych pocałunków składanych na dłoniach pani domu oraz coraz żarliwszych komplementów.

 Olivia przyjmowała umizgi z dużą dozą elektrycznej życzliwości. Z jednej strony chłonęła każde ze słów z coraz szybszym biciem serca. Z drugiej badawczo łypała na przysypiającego męża. Kiedy jednak pilot ostatecznie wypłynął z jego dłoni, rozbryzgując się plastikiem na podłodze, uznała, że każda z fortun może mieć inną twarz. Rozsądek jednak zwyciężył i nie tracąc wiele z uśmiechu, wyślizgnęła się objęć norweskiego amanta.

 — Muszę położyć go spać. Zaraz wracam.

 Jesper Olsen dobrotliwie skinął, dopytując szeptem o łazienkę. Wskazała drogę, poświęcając dalszą uwagę tej nieszczęsnej pomyłce, której dwanaście lat nieopatrznie powiedziała: "tak". Wychudzony mężczyzna leżał na boku i chrapał. Poplamiony sweter, wystające kości policzkowe. Szopa włosów, jakby przyciętych sufitowym wentylatorem i aromat dwustuletniej szafy pełnej moli. Prawdziwy tinderowski Jezus, którego jedyną super mocą było zamienianie każdej randki w cholerne rozczarowanie.

 Nawet pomimo lichej wagi nie było łatwo przetransportować pijanego męża do pokoju. Gdy w końcu jej się udało i wróciła, nigdzie swego gościa nie zastała.

 — Panie Ollsen? Jesper? Wszystko gra?

 Odpowiedziała jej cisza. Uznała, że to pewnie jedna z tych grubszych,"krępujących spraw". Postanowiła zatem zrobić dobrą minę do zaczynającej się dopiero gry. Spryskała obficie szyję perfumami i usiadła. Łazienkę mieli nieopodal kuchni, kiedy więc kilka następnych minut niczego w sytuacji nie zmieniło, pod pozorem sprzątania, coraz bardziej zaczęła nasłuchiwać. Niosła właśnie ostatnią partię naczyń, gdy go zobaczyła wolno schodzącego ze schodów. Odezwał się, lecz tym razem zamiast charakterystycznej twardości w głosie, usłyszała najprawdziwszy smutek.

 — To zawsze był tylko troll. — Jesper położył dłoń na barku sparaliżowanej strachem kobiety. — Być może ostatni — dodał. — Spróbuj kiedyś zrozumieć.

 Następnie po prostu wyszedł. Upłynął naprawdę długi moment nim Olivia ROth postawiła na schodach pierwszy krok.

 "Niech to będzie tylko kawał — żarliwie modliła się w duchu, ocierając dłoń o zimny metal klamki, prowadzącej do pokoju Bena. — Proszę Boże, niech to będzie tylko jakiś żart."

 

 

 <><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

 Dołącz do nas na: https://t3kstura.eu/

 

  "Codziennostrzał — 200 mililitrów słowa pisanego dziennie" to nowa inicjatywa literacka Treningu Wyobraźni mająca na celu wypracowanie systematyczności i regularności w pisaniu.

 

3534 zzs

Liczba ocen: 7
94%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: *Canulas
Kategoria: horror

Liczba wejść: 48

Opis:

Dodano: 2021-04-19 23:59:29
Komentarze.
*marok 22 d.
I o to śmiertelnie dobra zabawa się rozpoczęła
Odpowiedz
~CptUgluk 21 d.
z dużym wykopem
"Kiedy jednak pilot ostatecznie wypłynął z jego dłoni, rozbryzgując się plastikiem na podłodze" - fajne to.
"Prawdziwy tinderowski Jezus, którego jedyną super mocą było zamienianie każdej randki w cholerne rozczarowanie." - to fajne też.
Aj, urwać w takim momencie... :/ Mam nadzieję, że coś będzie dalej.
Powodzenia w codziennostrzale. Niech się kręci.
Odpowiedz
*Canulas 21 d.
CptUgluk Psss, nie. Nie będzie. Nie zanosi się. Nie planuję.
Dziękować
Odpowiedz
z wykopem
Ooo, chyba już drugi Twój tekst, w którym zauważyłem element norweski. Fajnie się czytało, ciekawa miniatura i jej końcówka. Smakowite
Odpowiedz
*Canulas 21 d.
jagodolas myślę, że mam przynajmniej jeszcze jeden tekst silnie nacechowny tym krajem, ale ogólnie to nie mam do Norwegii żadnych sentymentów. Tutaj pasowało mi pod kątem Trolla. Mogłem dopisać dwa zdania, żeby dopełnić całość, ale zabrakło czasu. I tak wrzuciłem równo z dzwonkiem, o 23:59
Odpowiedz
Canulas mnie norwegia kojarzy się z bonusem bgc który ćwiczył mma w trondhaim
Odpowiedz
*Canulas 21 d.
jagodolas tam powstał chyba nawet kołowrotek
Odpowiedz
~Zdzislav 21 d.
z dużym wykopem
Rozpoczyna się bardzo smakowicie. Świetny wstęp do – już to czuję swoim niemałym nosem – wykwintnego, krwistego dania z odrobiną norweskiej perwersji. Będę czytał
Odpowiedz
*Canulas 21 d.
Zdzislav ja pierdzielę. Troszkę, eee, nie wiem co odpisać, gdyż to tylko ćwiczebny ŁanDejSzoty, który nie jest gdzieś wysoko w dziedzinie - kontynuacja
Odpowiedz
~Zdzislav 21 d.
Canulas, ależ wodzu, co wódz! To ja przepraszam.
Odpowiedz
*Canulas 21 d.
Zdzislav haha, kurde-mol
Odpowiedz
~Ogonisko 21 d.
z dużym wykopem
Ludzie, zajmować pierwsze rzędy. Jeśli zajęte siadać na kolanach Pań i Panów, których opieszałość nie cechuje. Nie zapinać pasów, nie pomogą.
Odpowiedz
*Canulas 21 d.
Ogonisko fajny koment. Trochę lipa, że czekata na spektakl, a tu po spektaklu 😬
Odpowiedz
~Ogonisko 21 d.
Canulas chyba dotarła do mnie przewrotność tytułu. Albo nie dotarło nic. Szkoda, że kuniec.
Odpowiedz
*Canulas 21 d.
Ogonisko noo, w założeniu były jeszcze dwa zdania dopełniające, ale wtedy pojawił się nad głową duch, który: "nie traktuj czytelnika, jak debila. Kto ma zrozumieć, zrozumie". No i nie wyjaśniłem + czas gonił
Odpowiedz
*marok 21 d.
z wykopem
Całkiem w porządku, nieco inny niż wszystkie. Końcówka dodaje dużo do pozytywnej oceny całości
Odpowiedz
*Canulas 21 d.
Noo, może inny. Po mojemu to very taki-se, ale ja tylko piszę i moje zdanie, nie powinno... mieć zdania. Jak lud mówi - ok, to baja
Odpowiedz
^Ozar 20 d.
z wykopem
No cóż powiem szczerze, że jak czytam twój tekst i go rozumiem (no może nie do końca, ale w wersji wystarczającej do skumania), zaraz rośnie moje ego i uśmiech pojawia się na twarzy. Co do tego tekstu, akurat tak jest, co mnie bardzo cieszy, choć nie wiem do końca czy pisząc go nie pomyślałeś sobie – kurde może tu zajrzy Ozar, więc delikatnie i prosto, bo znów nie skuma o co mi chodzi hahahahaah.
A tak poważnie ciekawy pomysł i równie ciekawie opisany. Jak zwykle okraszasz swoje dzieło serią zajebistych zdań które wywołują moją zazdrość od chyba 5 czy 6 lat odkąd się znamy.
Przykłady: " Olivia przyjmowała umizgi z dużą dozą elektrycznej życzliwości" a także "Kiedy jednak pilot ostatecznie wypłynął z jego dłoni, rozbryzgując się plastikiem na podłodze, uznała, że każda z fortun może mieć inną twarz" czy choćby "tej nieszczęsnej pomyłce, której dwanaście lat nieopatrznie powiedziała: "tak".
No dalej już sobie wyobrażałem jakieś fiki miki a tu benc i dupa.
Dalej od słów "To zawsze był tylko troll" sorka, ale odpłynąłem w dal i światełko zgasło. Końcówki za cholerkę nie kumam, więc może mała podpowiedź!
Reasumując im dalej tym lepiej aż do no wiesz sam, czyli do miejsca gdzie solidny asfalt zastąpiło grzęzawisko z lekka bagienne, które pozbawiło mój pragmatyzm sensu istnienia i ów pragmatyzm po prostu wyszedł z tramwaju i poszedł w ch..
Odpowiedz
*Canulas 20 d.
Ozar wiem, masz rację. Zabrakło zdania, dwóch. W założeniach dzieciak był trollem, co miał uosabiać odpalony laptop, a Norweg, cóż, łowcą trolli 😬
Dziękuję śliczniaście za bogaty komemt

Odpowiedz
*Ritha 20 d.
z wykopem
"Szopa włosów, jakby przyciętych sufitowym wentylatorem" - hahahhahaha
Zara, ale, ej, hm coś się tu odjaniepawliło, czy to Gołota, już po walce?
Odpowiedz
*Canulas 20 d.
Ritha nooo, dzieciak, komp, troll, Norwegia. Zabrakło zdania, dwóch.
Odpowiedz
fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.