online:
Liczba użytkowników online w ciągu ostatnich 10 min.
jasno
Dwadzieścia dwie sieroty (2) - codziennostrzał (19)
<
TW #3 – Pamięć krwi
>
Tagi: #codziennostrzał #tw #MHSchaefer

Syndrom gotowanej żaby (2) - codziennostrzał (18)

 Syndrom gotowanej żaby (1) - https://t3kstura.eu/pokaz_tekst.php

 

 Dzień 18

  #codziennostrzał #tw

 

 I

 

 Stojąc na ambonie z pasją pięciolatka, który dobrał się do cukierków, wygłaszał kazanie. Doniosłe słowa i melodyjny ton, to wszystko sprawiało, że wierni wpatrzeni, szklistymi oczyma w księdza, chłonąc każde słowo kazania, widzieli w nim świętego, którym nie był. Ach, gdyby tylko wiedzieli, że pasja i emocje, wyczuwalne w kazaniu, nie były efektem głębokiej wiary i miłości do bliźniego, a oparów wydobywających się przez deski starego kościoła, w którego piwnicy produkował kokainę.

 

 II

 

 Dziewczynka ze sterczącymi kucykami skała po schodach w kościele, schodząc do piwnicy. Nieświadoma zagrożenia czającego się za zakrętem śpiewała piosenkę, której nauczyła się w przedszkolu. I wtedy umilkła jak ptak pochwycony przez kota. Głowa toczyła się, niczym kula do kręgli gotowa zmieść na swej drodze każdą przeszkodzę, choć to ona była problemem. No właśnie. Była. Bo teraz leżała u stóp księdza, brudząc krwią, jego białą sutannę. A on, jedynie oblizał usta, niczym kot spijający śmietankę.

 

 III

 

  Anna nie wiedziała co robić, przygnieciona pod ciężarem rozpaczy, nie mogła oddychać. Ach, gdyby nie ksiądz, który ją pocieszał, pewnie nawet nie wróciłaby do domu. I nie miałaby nadziei, że jej mała córeczka wróci.

 

 Dołącz do nas na:https://t3kstura.eu/

  "Codziennostrzał — 200 mililitrów słowa pisanego dziennie" to nowa inicjatywa literacka Treningu Wyobraźni mająca na celu wypracowanie systematyczności i regularności w pisaniu.

 

212 słów

Liczba ocen: 0
50%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: ~MHSchaefer
Kategoria: drabble

Liczba wejść: 26

Opis:

Dodano: 2021-05-01 18:34:58
Komentarze.
Zgrabnie pocięte - gdybym miał szatkować odbiorczo, to dwójka najbardziej na tak, choć mam świadomość, że to całość. Ponawiam, że z krótszą formą Ci bardzo ok.
Odpowiedz
fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.