online:
Liczba użytkowników online w ciągu ostatnich 60 min.
jasno
Vivamus, moriendum est!
<
Sen o szczepieniu pod patronatem Thanatos
>
Tagi: #śmierć

Życie to taniec śmierci na drodze ku nicości

 

 Żyjemy po to, żeby umrzeć, bo cierpimy, a wszystko inne jest złudzeniem. Złudzeniem i oszustwem jest wmawianie sobie i innym, że życie jest piękne. Skoro jest piękne, to dlaczego cierpimy? Jeśli jest ono wspaniałe, to dlaczego umieramy?

 

 Przecież nikt nie umiera z radości i szczęścia, tylko z powodu cierpienia, długiej lub krótkiej męczarni. A nad tym wszystkim krąży zło świata przyrody i zło moralne człowieka, bo istnienie jest tylko cierpieniem na drodze do śmierci.

 

 Ten cały teatr - ta "La Divine Comedie" nie jest przypadkiem w kosmosie, ale prawdy i tak nie poznamy. Wiara zaś jest iluzją, ale nigdy nie jest podstawą definicji o świecie i rzeczywistości.

 

 Przy pomocy wiary możemy opowiadać baśnie i poszukiwać Nadziei, ale nigdy wyjaśniać prawa rzeczywistości nieskończonego, ciemnego i okropnego kosmosu, z którego istnienia rodzi się tylko cierpienie i śmierć!

 

 Czeka nas tylko śmierć i ogrania lęk przed Nieznanym!

 

Liczba ocen: 1
62%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: ~MattCustor
Kategoria: inne

Liczba wejść: 13

Folder: Groza
Opis:

To nie są poglądy osobiste autora, lecz dawnych filozofów nihilistów, a trochę strachu Wam nie zaszkodzi. Pamiętaj: "Strach to zdrowie!".

Dodano: 2021-07-23 07:05:33
Komentarze.
z wykopem
Emil Cioran - Zeszyty opisuje to samo w... najbardziej drobiazgowy z możliwych sposób. Zgadzam się, ale każdy ma wybór. Piękna ułuda, albo przykra prawda
Odpowiedz
Canulas

" Zgadzam się, ale każdy ma wybór".

Jaki wybór ma biedny chory lub niedorozwinięty psychicznie, jaki wybór miał więzień niemieckich kacetów, jaki wybór ma biedak w Bangladeszu umierający z głodu (co 6 sekund umiera na świecie jeden człowiek z głodu) etc. etc.?

Oto problem, czy jesteśmy wolni, czy tylko istniejemy w świecie determinacji materialnej, a reszta jest złudzeniem?

Pozdrawiam!
MC
Odpowiedz
fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin  · 

Foldery  ·  Tagi  

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.